Odwiedzin profilu: 4474
HnauHnakrapunt: W układzie podobny raczej do Worda, niż do Painta. Jak ktoś odpalał LibreOffice Draw, to mniej więcej taki klimat. Chwilę zajmie, zanim znajdziecie co potrzeba. Ciekawa opcja wstawiania zakrzywionego tekstu do projektu.
09.04.2019
Komentarz do:
DrawPad Graphic Editor
HnauHnakrapunt: Jeden z najprostszych programów do zabawy przezroczystością w pliku graficznym. Jeśli nie chce się wam kombinować z kombajnami, bo lubicie Painta, ale przydałoby się to logo na przezroczystym, a nie na czarnym tle, to coś dla was. Poza tym standardowe funkcje i kilka bajeranckich stempelków do ożywienia projektu (w tym z firmową alpaką).
09.04.2019
Komentarz do:
FireAlpaca
HnauHnakrapunt: Z polskimi znakami nadal nienajlepiej, ale sporo osób i tak pisze podstawowym alfabetem łacińskim, do którego wystarczy ustawienie English. Na plus możliwość wpisywania całych grup liter jednym przeciągnięciem palca. Żeby używać płynnie, trzeba poćwiczyć, bo po QWERTY dosyć dezorientujące. Raczej na sprzęt obsługiwany w pionie, w poziomie lepiej sprawi się klawiatura wbita fabrycznie.
09.04.2019
Komentarz do:
Keybee
HnauHnakrapunt: Jak ktoś chce po sieci przyszpanować, że pisze coś z Maca... byle nie sprzedawca w Microsofcie ;)
08.04.2019
Komentarz do:
Random User-Agent for Chrome
HnauHnakrapunt: Ogromny plus za dwa tryby pracy - dla fanów klawiatury i dla fanów myszki. Jeśli cztery okna w Q-Dir to dla was za dużo, a lubicie pracować myszą, polecam.
31.03.2019
Komentarz do:
Multi Commander Portable
HnauHnakrapunt: Dobre, pod warunkiem, że nie pracujesz nad projektem, w którym kolor ma zasadnicze znaczenie. Wtedy może być ciut dezorientujący. Ale na arkusze Excela itp. rzeczy jak najbardziej.
31.03.2019
Komentarz do:
f.lux
HnauHnakrapunt: Na plus prostota obsługi, brak nachalnych logo producenta na wierzchu i możliwość personalizacji skórki. Ostrożnie z autoukrywaniem, bo możecie potem trochę się napstrykać myszą, zanim go złapiecie kursorem.
31.03.2019
Komentarz do:
RocketDock
HnauHnakrapunt: W przeciwieństwie do VirtualBoxa nie wyświetla powiadomień o konieczności modyfikacji połączenia internetowego. Nie każdy OS wejdzie płynnie, i można spodziewać się problemów z kartą dźwiękową podczas wirtualizacji, ale w wersji darmowej wchodzi wystarczająco dużo funkcji, żeby korzystać z tego w miarę wygodnie. Warto podłubać w ustawieniach monitora w systemie-gościu, bo domyślnie daje małą rozdzielczość, a można mieć większy pulpit w oknie.
31.03.2019
Komentarz do:
VMware Player
HnauHnakrapunt: Na plus połączenie z pakietem biurowym, na minus przesyłanie plików chmura-dysk - łatwo pogubić się, ile plików mamy w każdej z lokalizacji. Rozwiązanie Google, czyli przechowywanie w lokalnym formacie nie zabierającym miejsca, podoba mi się bardziej.
31.03.2019
Komentarz do:
Microsoft OneDrive
HnauHnakrapunt: Obecnie działa raczej kapryśnie na Win7.
30.03.2019
Komentarz do:
Heavy Duty Calculator
HnauHnakrapunt: Używam na Windows 7 z podpiętym kontem Gmail i funkcjonuje poprawnie. Małym minusem (? powiedzmy - dla niektórych) są wyświetlające się regularnie w oknie startowym programu propozycje gier, ale nie wpływają na pracę programu na tyle, żeby nie dało się korzystać z emulatora. Działanie poszczególnych apek może się różnić, jedne działają lepiej, inne gorzej, generalnie mam raczej stabilny dostęp do dobrodziejstw Androida na Windowsie.
21.03.2019
Komentarz do:
BlueStacks App Player
HnauHnakrapunt: Bardzo przydatne, jeśli chcemy znaleźć drobne pliki powiązane z danym programem w systemie. Łopatologiczne w obsłudze i szybkie.
16.03.2019
Komentarz do:
Everything
HnauHnakrapunt: Jak już napisano poniżej, nie wciska na chama reklam wersji pro, a działa jak należy. Dodatkowy plus, że przy ustawieniu jako domyślny bardzo wyraźnie oznacza zróżnicowanymi kolorystycznie ikonami typ archiwum, od razu widać, z jakim rozszerzeniem jest zapisane.
16.03.2019
Komentarz do:
PeaZip
HnauHnakrapunt: Bardzo wygodny menedżer pobierania plików, adblock i sprawne działanie.
16.03.2019
Komentarz do:
Slimjet
HnauHnakrapunt: Nie za bardzo się zazwyczaj rwę do modyfikacji takich podstawowych funkcji systemu, ale muszę przyznać, że 4 okienka naprawdę upraszczają przenoszenie plików i zwiększają przejrzystość podglądu. Polecam.
16.03.2019
Komentarz do:
Q-Dir
HnauHnakrapunt: Jak pisano wcześniej, program nie służy do sklejania kilku plików różnego pochodzenia, tylko do sklejania pliku podzielonego wcześniej na mniejsze części, żeby przyspieszyć przesyłanie danych. Czyli możemy pociąć duży plik, wysłać części oddzielnie i potem zebrać je ponownie do kupy tym programem tak, aby powstał ponownie pojedynczy duży plik.
16.03.2019
Komentarz do:
Dzielenie i łączenie plików
HnauHnakrapunt: Obecnie w sklepie Microsoftu można znaleźć. Bardzo przydatny program, jeśli korzystamy z wielu 'hałasujących' programów na raz, a do tego chcielibyśmy jeszcze posłuchać muzyki. Zamiast kręcić w te i wewte pokrętłami przy sprzęcie, możemy pstryknąć suwak konkretnego programu na liście i ustawić tak, jak nam potrzeba, łącznie z całkowitym wyciszeniem. Swoisty 'przycisk na szefa' w sprzęcie przez tę ostatnią funkcję.
15.03.2019
Komentarz do:
Ear Trumpet
HnauHnakrapunt: Do funkcjonowania wymaga Flasha Active X, co oznacza, że jeśli używacie bardziej popularnych obecnie PP API lub NP API - program zamarudzi i nie zastartuje. Nie wydaje mi się, żeby jeden program graficzny był wart regularnego przełączania Flasha.
29.06.2018
Komentarz do:
Sothink Photo Album Maker
HnauHnakrapunt: Jeden z najprostszych znanych mi programów tego typu, funkcjonujący na zasadzie 'drag and drop'.
29.06.2018
Komentarz do:
Diagram Designer
HnauHnakrapunt: Ostatnio odinstalowałam przy porządkach na dysku na zasadzie 'przecież masz menu i tak' - i piorunem wrócił na swoje miejsce :) Jak się go używa pewien czas, to się używa.
31.05.2018
Komentarz do:
Labrys
HnauHnakrapunt: Malutki program bez bajerów, a robi to, co powinien - usuwa nadmiar tekstu w dymkach.
31.05.2018
Komentarz do:
JPEG & PNG Stripper
HnauHnakrapunt: Jak na razie działa w porządku, daje się włączyć, wyłączyć i wyświetla IP zgodnie z nazwą.
24.03.2018
Komentarz do:
Mr.IP
HnauHnakrapunt: Działa. Trzeba uruchomić w trybie zgodności (najlepiej wybrać polecenie z listy, bo u mnie sp2 pokazało) ale poza tym uruchamia się normalnie, a konfiguracja jest typu 'pstryknij i przeciągnij'. Przy odpowiednich ustawieniach pad reaguje w najróżniejszych aplikacjach.
07.02.2018
Komentarz do:
Xpadder
HnauHnakrapunt: Interfejs dosyć odległy od kalkulatora Windows. Ładuje się powoli, zachęca do triala wersji full. Może i da się z niego wycisnąć to i owo, ale trzeba go oswoić. Jeśli planujecie solidne rachunki z pozycjami 10cyfrowymi od razu, to lepiej systemowym. Jak się ciut nudzicie, można spróbować.
25.01.2018
Komentarz do:
RedCrab
HnauHnakrapunt: Bardzo przydatny programik dla tych, którzy potrzebują niezaćkanego pulpitu. Wyraźne, duże menu, które grzecznie chowa się po wyjściu. W razie potrzeby można przejść do standardowego widoku menu - nawet wtedy, kiedy Labrys jest włączony na autostart.
26.12.2017
Komentarz do:
Labrys
HnauHnakrapunt: Trzeba uważać, gdzie się instaluje, bo dosyć bałaganiarsko na dysk wchodzi. I jak zwykle tryb tajniaka - nie widać wyrażnie, czy działa w tle. Stare sprawy.
24.12.2017
Komentarz do:
8start Launcher
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
13.10.2017
Komentarz do:
Mobirise Website Builder
HnauHnakrapunt: Aha, pliki oryginalne przenosi faktycznie domyślnie do Kosza, więc jeśli zależy wam na bezpieczeństwie oryginału, natychmiast zmieńcie ustawienia - mozecie z rozpędu skasować swoje dane.
13.10.2017
Komentarz do:
FileOptimizer
HnauHnakrapunt: Ogólnie działa, chociaż z jakichś powodów trzeba było dwa razy zatwierdzić operację na pliku, bo utykało na 'Pending'/'Oczekujący'. Nieco nachalne okienko PayPala w programie z prośbą o wsparcie, na szczęście nie blokujące całkowicie funkcji.
13.10.2017
Komentarz do:
FileOptimizer
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
13.10.2017
Komentarz do:
FileOptimizer
HnauHnakrapunt: Aha - dobry pomysł z ikonką trybu online/offline.
11.10.2017
Komentarz do:
SeaMonkey
HnauHnakrapunt: Narzędzia wycinania stron w wersji free raczej nie polecam, bo o ile inna obróbka pozostawia znak wodny dosyć dyskretny, o tyle wycinanie stron free oznacza kilkakrotne nadpisanie każdej strony na czerwono, i to nie na marginesie.
11.10.2017
Komentarz do:
PDF Eraser
HnauHnakrapunt: Minimalistyczna graficznie (pod tym względem przypomina nieco K-Meleona), ale bynajmniej nie siermiężna i menu ma mimo prostego wzornictwa przejrzyste i wyraźne. Przemyślany system skrótów klawiszowych dla najważniejszych funkcji, nawet 'myszowi' się skuszą. Po 'lisach' możecie odczuć niepokój przy dodawaniu karty, bo te krzyżyki wyglądają inaczej - ale i na to jest skrót, i to podwójny. Czysta wizualnie domyślna strona startowa i poradniki... myślę, że warto na tym popracować.
11.10.2017
Komentarz do:
SeaMonkey
HnauHnakrapunt: W wersji podstawowej działa poprawnie, ale trzeba uważać, bo przy zamykaniu program przypomina o znaku wodnym wersji free i wyświetla ramkę z propozycją przejścia na pełną wersję, którą łatwo kliknąć na 'tak' z rozpędu a nie z przekonania (chyba, że jednak planujemy tę pełną, to wtedy oczywiście problemu nie ma).
10.10.2017
Komentarz do:
PDF Eraser
HnauHnakrapunt: Minimalistyczny, ale działa.
10.10.2017
Komentarz do:
i2pdf
HnauHnakrapunt: Trochę mi się nie podoba, że instalację zaczyna od doinstalowywania brakujących składników systemu. Bo w takiej formie można przemycić sporo...
10.10.2017
Komentarz do:
MartView
HnauHnakrapunt: Podczas instalacji modyfikuje mi w niewłaściwy sposób jakiś element systemu niestety, a przynajmniej tak wynika z alertu.
10.10.2017
Komentarz do:
ePapyrus PDF-Pro
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
10.10.2017
Komentarz do:
ePapyrus PDF-Pro
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
10.10.2017
Komentarz do:
jPDF Tweak
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
10.10.2017
Komentarz do:
PDF Eraser
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
10.10.2017
Komentarz do:
Krita
HnauHnakrapunt: ESET zawył mi przy tym na czerwono, więc chyba faktycznie coś na rzeczy jest.
10.10.2017
Komentarz do:
PDF to JPG Expert 4dots
HnauHnakrapunt: Jak pisze bea, dużo konfiguracji. Po paru popołudniach może być fajnie, trzeba zdecydowanie posiedzieć na spokojnie. Na pierwszy rzut oka nieszczególne. Ogólnie nieupierdliwe, ikona chowa się w pasku, dyskretnie działa w tle.
06.10.2017
Komentarz do:
SideSlide
HnauHnakrapunt: Genialny dla wzrokowców-humanistów przerażonych perspektywą liczenia. Rozmiar czcionki w polu obliczeniowym można powiększać do bólu, a poszczególne działania pojawiają się w oddzielnych, ponumerowanych linijkach. Klawiatura z cyframi też rozmiarów jumbo. Jak to nie pomoże, to już sprawa beznadziejna :)
03.10.2017
Komentarz do:
Heavy Duty Calculator
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
03.10.2017
Komentarz do:
Miszcz Ortografii
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
03.10.2017
Komentarz do:
RedCrab
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
03.10.2017
Komentarz do:
Heavy Duty Calculator
HnauHnakrapunt: Z punktu widzenia nie-programisty wymienna z Firefox Nightly i Vivaldim. Nie grzebałam głęboko w bebechach, ale ogólnie przyjemna i funkcjonalna. Nie zgadzam się, że lisy marnieją. Osobiście wolę lisy od niektórych przeglądarek na Chromium, które mają tak minimalistyczne interfejsy, że znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem.
03.10.2017
Komentarz do:
Mozilla Firefox
HnauHnakrapunt: W wersji free raczej dla osób, które sporadycznie chcą wysłać przepis na szarlotkę. Limity transferu i uprzejme nakłanianie do wersji płatnej są odczuwalne, nie uruchamiałabym tego jako lokalnego odpowiednika CRM.
30.09.2017
Komentarz do:
EverNote
HnauHnakrapunt: Nie zaśmieca u mnie, ale mam wrażenie, że używam programu wywróconego na drugą stronę i to, co jest potrzebne, jest schowane, a to, czego używam sporadycznie, poszło na wierzch. Może jestem 'konserwa'... ale zaczyna się w menu od tego, na czym zazwyczaj kończę.
28.09.2017
Komentarz do:
PhotoScape
HnauHnakrapunt: ESET ma na to uczulenie, żółty kolor.
27.09.2017
Komentarz do:
WPS Office
HnauHnakrapunt: Tak w pełni freeware to darmowe nie jest, i co gorsza zaczynamy od testowego premium bez wyraźnego określenia granic. Do biura tylko wersja premium. Jakieś ramki, działania 'na chama' w systemie. Wciskanie się jako domyślny. Średnio mi się podoba.
27.09.2017
Komentarz do:
WPS Office
HnauHnakrapunt: Próbowałam, jakoś nie widzę tych wszystkich superopcji, a jak coś widzę, to wymaga ręcznego dłubania w systemie. Niespecjalnie oczarowało.
25.09.2017
Komentarz do:
CustomizerGod
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
25.09.2017
Komentarz do:
Labrys
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
25.09.2017
Komentarz do:
Gomigo
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
25.09.2017
Komentarz do:
SideSlide
HnauHnakrapunt: Działa. Całego systemu na maksa od góry do dołu nie przekoloruje, ale podstawowe paski okien zmieniają kolor. Warto wypróbować pobieranie koloru z tapety, możemy dokładniej określić, jakiego koloru nam potrzeba.
25.09.2017
Komentarz do:
AeroBlend
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
25.09.2017
Komentarz do:
AeroBlend
HnauHnakrapunt: Ktoś używał?
25.09.2017
Komentarz do:
TAGO-Fences
HnauHnakrapunt: Ile RAMu idzie?
25.09.2017
Komentarz do:
T3Desk
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
25.09.2017
Komentarz do:
JumpPad
HnauHnakrapunt: [Nie, nie mam nic obleśnego na myśli :) ]
25.09.2017
Komentarz do:
Fly on Desktop
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
25.09.2017
Komentarz do:
Berokyo
HnauHnakrapunt: Kojarzy mi się z przeproszeniem towarzystwa z pisuarami... wbijcie sobie 'pisuar i mucha' w Google.
25.09.2017
Komentarz do:
Fly on Desktop
HnauHnakrapunt: Mogą pojawić się problemy przy usuwaniu własnoręcznie utworzonych skrótów z docka. Ale ogólnie działa nieźle.
25.09.2017
Komentarz do:
Winstep Nexus Dock
HnauHnakrapunt: Aha - mamy 'Turkey March', czyli 'Marsz indyka'. Z odsłuchu wynika, że chodziło o 'Turkish March'/'Marsz turecki' Mozarta.
25.09.2017
Komentarz do:
FreePiano
HnauHnakrapunt: Hm... ciekawe - w podglądzie zapisu nutowego pokazuje wysokość dźwięku bez wartości rytmicznej. Takiego zapisu jeszcze nie widziałam. Ale coś tam, owszem, odtwarza.
25.09.2017
Komentarz do:
FreePiano
HnauHnakrapunt: Chyba zostanę przy FolderIco jednak.
25.09.2017
Komentarz do:
Folder Colorizer 2
HnauHnakrapunt: Aha - małe słowo przestrogi: jak już uruchomicie, zostawcie okno z boku monitora w spokoju. Minimalizowanie i kombinowanie może spowodować przerwanie konwersji. Natomiast w tle przerabia ok, jak dojdzie do 100% i wyświetli komunikat, można bezpiecznie zamknąć.
HnauHnakrapunt: Działa i na razie przynajmniej nie wyskakują mi żadne okienka adware czy 'kup' ani nie wywala archiwum.
HnauHnakrapunt: Easy Real Media Producer do konwersji innych formatów na RMVB, Easy Real Media Editor do przerabiania RMVB, gdyby ktoś miał wątpliwości.
HnauHnakrapunt: MP4 zresztą też nieźle wypada objętościowo, jeśli ktoś woli prostsze rozwiązania. AVI to jak WAV, duże i techniczne.
20.09.2017
Komentarz do:
RealPlayer
HnauHnakrapunt: Podobno niektórym smaży system. Mnie nie, bo jeszcze nie używałam.
20.09.2017
Komentarz do:
WindowBlinds
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
OfficeFIX
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
ObjectDock
HnauHnakrapunt: No z tym to bym ostrożnie...
20.09.2017
Komentarz do:
KeyTweak
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
20.09.2017
Komentarz do:
Folder Colorizer 2
HnauHnakrapunt: Chyba już mniej to potrzebne obecnie.
20.09.2017
Komentarz do:
Java SE Runtime Environment (JRE)
HnauHnakrapunt: Słyszałam sporo dobrego, ale nie używam za często ISO.
20.09.2017
Komentarz do:
DAEMON Tools Lite
HnauHnakrapunt: Dwuznaczną sławę ma ten program. Wiem, że sporo narodu używa, wiem, że część narodu klnie.
20.09.2017
Komentarz do:
CCleaner
HnauHnakrapunt: Aha, zapora sieciowa może wam pomarudzić, ale ten program jest faktycznie uzależniony od netu. Odtwarzanie plików jako takich z boczku, za to opcji netowych dużo.
20.09.2017
Komentarz do:
Tomahawk
HnauHnakrapunt: Na dzień dobry z 10 wtyczek i połączenia ze wszystkimi serwisami, z jakimi można... no, w sumie trudno się dziwić, że ma opinię jaką ma. Jak ktoś ma mocny sprzęt, łącze jak smok i bogate życie na serwisach z muzyką, można spróbować.
20.09.2017
Komentarz do:
Tomahawk
HnauHnakrapunt: Interfejs rodem z taniego odtwarzacza MP3, ale wchodzi. Dla tych, którzy potrzebują przede wszystkim tego, żeby otworzyło i grało.
20.09.2017
Komentarz do:
Trout
HnauHnakrapunt: Licencja po włosku, ale program instaluje się bezproblemowo. Można spauzować z automatyka nagranie na czas wprowadzania tekstu i uruchomić ponownie po wpisaniu.
20.09.2017
Komentarz do:
Listen N Write
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Trout
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Batch Audio Silence Remover
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
20.09.2017
Komentarz do:
easytranscript
HnauHnakrapunt: Zobaczymy, zobaczymy.
20.09.2017
Komentarz do:
Sound Valley
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Alternate Chord
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
20.09.2017
Komentarz do:
Tune Master
HnauHnakrapunt: Chodzą słuchy, że zamula, ale nie włączałam u siebie.
20.09.2017
Komentarz do:
Tomahawk
HnauHnakrapunt: Działa. Dzięki.
20.09.2017
Komentarz do:
MIDaS
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Guitar and Bass (G.A.B.)
HnauHnakrapunt: Działa.
20.09.2017
Komentarz do:
Aria Maestosa
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Blackmagic Fusion
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Jubler
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Virtual MIDI Piano Keyboard (VMPK)
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
eSpeak
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
Dirk's Piano Tuner
HnauHnakrapunt: Trochę zaglądałam na serwis, jako źródło inspiracji do rozbudowywania muzycznej kolekcji faktycznie nieocenione.
20.09.2017
Komentarz do:
Last.fm
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
20.09.2017
Komentarz do:
JuceVLC
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
20.09.2017
Komentarz do:
AIMP Tools
HnauHnakrapunt: Jak wam naprawdę nie leży, spróbujcie Noteflight.
20.09.2017
Komentarz do:
MuseScore
HnauHnakrapunt: Wcześniejsze wersje Muse miały upierdliwego splasha, który ładował się i ładował, teraz idzie to wszystko szybciej.
20.09.2017
Komentarz do:
MuseScore
HnauHnakrapunt: Dziadostwo? Może i ma parę niedociagnięć, ale moim zdaniem lepiej pisać w tym, niż na dzika w Finale, które głosi, że specjalnie robią tak, żeby nie poszło bez legalnej płyty, i tak faktycznie jest. Jak chcecie, żeby wam wywalało cały program co pięć minut, kombinujcie. Ja się trzymam rozwiązań prostszych i dla kompa, i dla sumienia.
20.09.2017
Komentarz do:
MuseScore
HnauHnakrapunt: Zajrzałam w niego, wygląda ciekawie.
20.09.2017
Komentarz do:
Aegisub
HnauHnakrapunt: Dwie wątpliwości - jedna czy nie przytkam kompa na parę godzin i druga, jak to z tymi licencjami jest.
20.09.2017
Komentarz do:
DVDStyler
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia. Niby prosty z opisu, ale przełączanie się między dwiema oddzielnymi aplikacjami w sytuacji, kiedy liczy się ułamek sekundy, nie jest specjalnie wygodne.
20.09.2017
Komentarz do:
Listen N Write
HnauHnakrapunt: Zastanawiałam się nad tym.
20.09.2017
Komentarz do:
HandBrake
HnauHnakrapunt: 'Niestety, pozostałe składniki instalowane wraz z programem (w tym głosy) działają tylko przez 30 dni.' I tu jest pies pogrzebany. Po czorta mi program free z głosami trial?
20.09.2017
Komentarz do:
IVONA MiniReader
HnauHnakrapunt: Prosty w obsłudze i działa bardzo dobrze jak na program tej klasy.
20.09.2017
Komentarz do:
Mp3splt
HnauHnakrapunt: Jak jest w najnowszej wersji z licencjami?
20.09.2017
Komentarz do:
Lightworks
HnauHnakrapunt: Minimalistyczny, ale daje pewne możliwości.
20.09.2017
Komentarz do:
DVD Slim Free
HnauHnakrapunt: Przymierzałam się, chyba warto odświeżyć.
20.09.2017
Komentarz do:
Subtitle Edit
HnauHnakrapunt: Znajoma używała i chwaliła sobie. Osobiście nie używałam.
20.09.2017
Komentarz do:
CinemaPlayer
HnauHnakrapunt: Instalowalne na pewno, bo używałam.
20.09.2017
Komentarz do:
XviD
HnauHnakrapunt: Jakoś nie mogłam się w nim połapać.
20.09.2017
Komentarz do:
Avidemux
HnauHnakrapunt: Widzę, że paru tu na DVD 'podwójne' pod inną nazwą narzeka, a mnie akurat uratował. Nie wiem, na czym to polega, może macie inne parametry napędu. U mnie jak poniżej - Nero zdechł, Burner pociągnął.
20.09.2017
Komentarz do:
CDBurnerXP
HnauHnakrapunt: Może mniej funkcji od Nero, ale za to przynajmniej jeden duży plus - daje radę nagrać DVD 8 GB. 'Neron' w wersji Essentials wieszał mi się na 'ósemce' natychmiast.
20.09.2017
Komentarz do:
CDBurnerXP
HnauHnakrapunt: Nie polecam ludziom oglądającym format RMVB - pliki wideo tego typu odczytuje jako audio.
20.09.2017
Komentarz do:
Windows Media Player
HnauHnakrapunt: Doceniam za bezproblemową obsługę menu DVD. Duży plus, kiedy można skoczyć do poleceń w dowolnym momencie filmu.
20.09.2017
Komentarz do:
Windows Media Player
HnauHnakrapunt: Samo Apple ID nie jest szczególnie trudne do uzyskania, w przypadku posiadania sprzętu OS X sprawdźcie, czy go już nie macie, jeśli jednak nie - wystarczy jeden prosty formularz; natomiast w zestawieniu z Windowsem mogą być niespodzianki.
20.09.2017
Komentarz do:
iTunes
HnauHnakrapunt: iTunes, podobnie jak inne usługi OS X, najlepiej pracuje z Macami i wymaga znajomości swojego Apple ID.
20.09.2017
Komentarz do:
iTunes
HnauHnakrapunt: Jeśli chodzi o naczynia gliniane, to tzw. garnki rzymskie mają się całkiem nieźle. Maluchów nie polecam, ze względu na trudności w konserwacji.
20.09.2017
Komentarz do:
SubEdit Player
HnauHnakrapunt: Nie wlezie już raczej, wiesza nowsze systemy.
20.09.2017
Komentarz do:
SubEdit Player
HnauHnakrapunt: Mieszał mi coś w ustawieniach.
20.09.2017
Komentarz do:
GOM Player
HnauHnakrapunt: Sporo różnych formatów w całej serii programów, działają w porządku, między innymi FLV to AVI. Przydatne, jeśli korzystacie często z określonych formatów i nie chcecie ich szukać w menu. Męczące, jeśli zmieniacie formaty, bo trzeba doinstalowywać po drodze. Co kto lubi.
20.09.2017
Komentarz do:
Pazera Free FLV to AVI Converter
HnauHnakrapunt: Nadal jest jako zapasowy na dysku i mimo VLC czasami ratuje skórę.
20.09.2017
Komentarz do:
Media Player Classic Home Cinema
HnauHnakrapunt: Uwielbiam format wideo RMVB, bo o wiele poręczniejszy objętościowo od AVI. Oczywiście kwestia obróbki to już inna sprawa, ale do przechowywania - mniej więcej połowa pliku AVI.
20.09.2017
Komentarz do:
RealPlayer
HnauHnakrapunt: Kiedyś się używało całkiem sporo. I nie narzekałam.
20.09.2017
Komentarz do:
Winamp
HnauHnakrapunt: Eset wyje na linku z jakichś powodów.
20.09.2017
Komentarz do:
Torch Browser
HnauHnakrapunt: Żeby jeszcze ciekawiej było, przynajmniej u mnie wyszukuje domyślnie przez niemieckojęzyczną wyszukiwarkę MetaGer. Przeżyję zestawienie angielski-niemiecki-polski, bo akurat znam te języki, ale generalnie trzeba grzebać w bebechach, bo na wierzchu tej strony startowej nie ma. Sam program ma za to dostęp do sporej ilości ustawień połączenia sieciowego i oczywiście można tu również naplątać znakomicie wciskając klawisz w nieodpowiednim momencie w nieodpowiednim polu. Innymi słowy bezpieczną linijkę adresu strony domowej schowali, wstawiając zdecydowanie za płytko ustawienia proxy.
20.09.2017
Komentarz do:
Dooble Web Browser
HnauHnakrapunt: Na chwilę obecną menu polskie mocno niedorobione, pół na pół polski z angielszczyzną, co bywa dezorientujące. Nie polecam tym, którzy średnio radzą sobie z angielskim i nie mają doświadczenia z wyszukiwarkami z pełnym angielskim interfejsem. Zwłaszcza, że program ma kilka dodatkowych funkcji, w których można naplątać, a komunikuje się angielskimi dymkami.
20.09.2017
Komentarz do:
Dooble Web Browser
HnauHnakrapunt: Niespecjalnie podoba mi się zapis w licencji o wymianie danych z Google. Niby prawie wszystko teraz gdzieś się z nimi łączy, ale jednak.
20.09.2017
Komentarz do:
SRWare Iron
HnauHnakrapunt: W tej chwili użytkownik otrzymuje od stron wideo monity o niekompatybilności podobne do monitów w Safari Windows. Niestety, przy braku aktualizacji jest to nieuniknione.
20.09.2017
Komentarz do:
Kylo
HnauHnakrapunt: Instaluje się normalnie. Wielka szkoda, że utknęło, bo przy wielu usługach łączących internet z wideo/wideo na życzenie/telewizją jak również coraz większych monitorach tego typu programy są bardzo użyteczne. Człowiek kupuje większy monitor, a ikony jak były kurduple, tak są, przestawianie rozmiaru ikon systemowo powoduje natomiast, że menu przestaje ci się mieścić na wyświetlaczu. Koszmar. Nawołuję - jeśli ktoś kombinuje na bieżąco z podobnymi rzeczami, niech kombinuje dalej. Wspieram moralnie.
20.09.2017
Komentarz do:
Kylo
HnauHnakrapunt: Fajny pomysł z dodaniem panelu włączania/wyłączania flasha, grafiki i paru innych rzeczy, przy których zazwyczaj majstrują użytkownicy. Nie trzeba przebijać się przez menu. Poza tym dosyć minimalistyczna, przynajmniej bez indywidualnej konfiguracji.
20.09.2017
Komentarz do:
K-Meleon
HnauHnakrapunt: Poza wątkiem 'naszego' nie widzę jakichś szczególnych cnót. Jak napisano wyżej, minimalistyczne do bólu. Notatki fajnie, ale nie unikalne. Jeśli nie przeorganizują, moim zdaniem lepiej pozostać przy klasycznej Operze.
20.09.2017
Komentarz do:
Otter Browser
HnauHnakrapunt: Ustawienia bardzziej elastyczne w klasycznej Operze, która ostatnio dodała nawet eksport zakładek (główną bolączkę użytkowników). W Neon nie widzę w ludzkim miejscu menedżera zakładek, podobnie jak smoku.
20.09.2017
Komentarz do:
Opera Neon
HnauHnakrapunt: Zrzuty ekranu ma także Vivaldi i Firefox Nightly. Faktycznie bajerancka strona startowa, ale poza tym działa podobnie do innych produktów typu Opera/Vivaldi. Dostęp do kart w pasku bocznym nieco wygodniejszy niż w Vivaldim - o ile chodzi nam raczej o upchnięcie sporej ilości kart w bieżącej sesji niż o podgląd treści karty.
20.09.2017
Komentarz do:
Opera Neon
HnauHnakrapunt: Działa znakomicie. Wkleiłam kod wygenerowany przez program ze screenshota do aplikacji na smartfona i przyjęło bez najmniejszych problemów.
20.09.2017
Komentarz do:
Peacock Color Picker
HnauHnakrapunt: Ktoś używał?
19.09.2017
Komentarz do:
SSuite NetVine
HnauHnakrapunt: Podobno nieźle działa.
19.09.2017
Komentarz do:
Cryptocat
HnauHnakrapunt: Google już nie łapie, ale dobre opinie ma generalnie.
19.09.2017
Komentarz do:
Pidgin
HnauHnakrapunt: Zanim się za niego zabrałam, zniknął z systemów jako old fashioned.
19.09.2017
Komentarz do:
Windows Live Messenger
HnauHnakrapunt: Jakoś się nie załapałam na to szaleństwo GG.
19.09.2017
Komentarz do:
GG 12 (Gadu-Gadu)
HnauHnakrapunt: Obecnie free na 6 miesięcy.
19.09.2017
Komentarz do:
Hacker Vision
HnauHnakrapunt: Działa, chociaż czasami modyfikacje w wyglądzie kociaków są niezbyt duże.
19.09.2017
Komentarz do:
Tabby Cat
HnauHnakrapunt: Może się przydać.
19.09.2017
Komentarz do:
Open Me Later!
HnauHnakrapunt: Ktoś miał rzeczywiście poczucie humoru.
19.09.2017
Komentarz do:
Tabby Cat
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Pullquote
HnauHnakrapunt: Ok, miejmy nadzieję, że zwiększy to odsetek stron internetowych z alternatywnymi wersjami kolorystycznymi.
19.09.2017
Komentarz do:
Colorblinding
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
Unshorten.It!
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
WinCompose
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
Dayboard
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Mute Inactive Tabs
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
Fav-Links
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Save Text To File
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Tile Tabs
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
MeasureIt
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
Peacock Color Picker
HnauHnakrapunt: Grafika Google na razie wystarcza, ale może...
19.09.2017
Komentarz do:
TinEye Reverse Image Search
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
BlueGriffon
HnauHnakrapunt: Używałam, działa OK.
19.09.2017
Komentarz do:
Turn Off the Lights
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
Polarr Photo Editor
HnauHnakrapunt: Owszem, obchodzić dookoła można wszystko, w taki czy inny sposób. Warto jednak zastanowić się, dlaczego właściciel strony zablokował.
19.09.2017
Komentarz do:
RightToClick
HnauHnakrapunt: Działa wam?
19.09.2017
Komentarz do:
Why Can't I Connect?
HnauHnakrapunt: Bez przesady, nie tylko panowie od luk pracują po nocach.
19.09.2017
Komentarz do:
Hacker Vision
HnauHnakrapunt: Potencjalnie do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
SpiderOak
HnauHnakrapunt: Podobno podgląda prywatne dane użytkownika. Podobno.
19.09.2017
Komentarz do:
Stylish
HnauHnakrapunt: Skrót może też oznaczać 'spoczywaj w pokoju', do czego zapewne stanowi aluzję ikona.
19.09.2017
Komentarz do:
Remove It Permanently
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
BrowsingHistoryView
HnauHnakrapunt: Działa wam?
19.09.2017
Komentarz do:
RSSOwl
HnauHnakrapunt: Zastanawiałam się nad nim parokrotnie.
19.09.2017
Komentarz do:
Artisteer
HnauHnakrapunt: A o LGBT grzeczniej proszę. Na serio - już nawet chyba w ogóle nie pobiera, a gdyby i pobierało, to przy aktualizacji w 2007 ryzyko.
19.09.2017
Komentarz do:
Pink Browser
HnauHnakrapunt: Jeśli to jest główna cnota, że jest różowe, to rozczaruję, ale na ileś innych wyszukiwarek można po prostu nałożyć odpowiedni motyw.
19.09.2017
Komentarz do:
Pink Browser
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
ColorZilla
HnauHnakrapunt: Jak wam działa?
19.09.2017
Komentarz do:
Pegasus Mail
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
Kylo
HnauHnakrapunt: Próbowałam kiedyś, ale spłoszyła konfiguracja. Może przy odrobinie więcej cierpliwości...
19.09.2017
Komentarz do:
Sylpheed
HnauHnakrapunt: Gra słowna - 'cold turkey' to abstynencja.
19.09.2017
Komentarz do:
Cold Turkey Basic
HnauHnakrapunt: Po aferach z ochroną w podstawowym Comodo jakoś niespecjalnie mam ochotę.
19.09.2017
Komentarz do:
Comodo IceDragon
HnauHnakrapunt: Po pierwsze, potrzebuję więcej niż 2 konta. A po drugie - coś za dużo zapisują w historii na zicher. Nie mam ochoty tworzyć na wieki wieków pełnej bazy swoich wiadomości wszelkiego rodzaju.
19.09.2017
Komentarz do:
eM Client
HnauHnakrapunt: Na nowsze kompy nieco ryzykowne.
19.09.2017
Komentarz do:
CometBird
HnauHnakrapunt: A rekiny w oceanie... nazwa adekwatna. Nie wiesz jak i gdzie.
19.09.2017
Komentarz do:
Wireshark
HnauHnakrapunt: Trial faktycznie.
19.09.2017
Komentarz do:
The Bat! Pro
HnauHnakrapunt: Podobno luki bezpieczeństwa mają dosyć liczne.
19.09.2017
Komentarz do:
Avant Browser
HnauHnakrapunt: Jakoś nie mogę się przyzwyczaić.
19.09.2017
Komentarz do:
DownThemAll
HnauHnakrapunt: Czeka na swoją kolej.
19.09.2017
Komentarz do:
Light Firefox
HnauHnakrapunt: Czeka na swoją kolej.
19.09.2017
Komentarz do:
Slimjet
HnauHnakrapunt: Kiedyś używałam... ale wolę jednak serwisy online z menu graficznym.
19.09.2017
Komentarz do:
FileZilla
HnauHnakrapunt: Pod wpływem kumpeli dałam temu szansę, pomęczyłam się z wierzgającym zwierzakiem i dałam sobie spokój.
19.09.2017
Komentarz do:
eMule
HnauHnakrapunt: Używałam przez pewien czas i funkcjonowało całkiem nieźle. Potem chyba jakieś ograniczenia wprowadzili... nie pamiętam już. Coś mnie tam w każdym razie ugryzło i zmieniłam program.
19.09.2017
Komentarz do:
DownloadHelper
HnauHnakrapunt: Ciekawe - historia wymieszana z X-Men...
19.09.2017
Komentarz do:
Tesla The Weather Man
HnauHnakrapunt: No faktycznie poszli po bandzie.
19.09.2017
Komentarz do:
Stones of Sorrow Demo
HnauHnakrapunt: Na serio udało się uniknąć istot organicznych? No no.
19.09.2017
Komentarz do:
Machinarium Demo
HnauHnakrapunt: Jak miło, że można łowić inne stworzenia niż kurczaki.
19.09.2017
Komentarz do:
Owl Country
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Muon
HnauHnakrapunt: 'Sen nocy letniej' jest bardzo przyjemną w lekturze sztuką, więc przypuszczam, że i gra się miło.
19.09.2017
Komentarz do:
Faery Legends of Avalon Demo
HnauHnakrapunt: Wygląda na fabułę w stylu gaarderowskim.
19.09.2017
Komentarz do:
One Thousand Lies
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
19.09.2017
Komentarz do:
The Lord of the Rings Online
HnauHnakrapunt: Ma coś wspólnego z walijskimi tekstami, czy to zbieżność nazwy?
19.09.2017
Komentarz do:
Mabinogi
HnauHnakrapunt: A co sądzą o tym właściciele królików?
19.09.2017
Komentarz do:
Bunnies vs. Bunnies
HnauHnakrapunt: Matrix wita. Ale nie ufałabym za bardzo ;)
19.09.2017
Komentarz do:
Neuro Hunter Demo
HnauHnakrapunt: Morgawse, Morgana... oj, zmienia się ta pisownia.
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Maui
HnauHnakrapunt: Pływać nie umiem, ale woda na monitorze jest bezpiecznie sucha.
19.09.2017
Komentarz do:
Pearl Bay
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Mubbly Tower
HnauHnakrapunt: Typ gry pożerający sporo czasu. Zachowałabym ostrożność.
19.09.2017
Komentarz do:
Magic Tea
HnauHnakrapunt: Z opisu wygląda sympatycznie i pokojowo.
19.09.2017
Komentarz do:
Aerie Duch Lasu
HnauHnakrapunt: Wariacki tytuł i treść też, ale czasami ma się ochotę na wariactwo właśnie.
19.09.2017
Komentarz do:
Dungeon Crawl Stone Soup
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Ceres Demo
HnauHnakrapunt: Warto chociażby z tego względu, że przebiło się dalej na zachód.
19.09.2017
Komentarz do:
The Witcher Demo
HnauHnakrapunt: Wow, dzieciaki dowiedzą się, że istnieje coś takiego jak Yeti.
19.09.2017
Komentarz do:
Penguin versus Yeti
HnauHnakrapunt: Lecimy po freudowsku znaczy się.
19.09.2017
Komentarz do:
Polymorphous Perversity
HnauHnakrapunt: Wcześniej można włączyć God of Light na Androida. Też po ciemku, ale sympatyczny stworek.
19.09.2017
Komentarz do:
Infinite Ocean
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Polarity
HnauHnakrapunt: Helikoptery czeskie czy inne? :)
19.09.2017
Komentarz do:
Take on Helicopters
HnauHnakrapunt: Czyli trochę randkowo.
19.09.2017
Komentarz do:
Kisses
HnauHnakrapunt: Ciekawy pomysł fabularny.
19.09.2017
Komentarz do:
Ancient Taxi
HnauHnakrapunt: Mnie też pachnie proekologią.
19.09.2017
Komentarz do:
African Farm
HnauHnakrapunt: Konik morski? Nie za często widuję w kontekście gier.
19.09.2017
Komentarz do:
Barbie Seahorse Adventures
HnauHnakrapunt: No faktycznie, 30-tka stuknęła...
19.09.2017
Komentarz do:
Ghosts 'n' Goblins
HnauHnakrapunt: Watykan kusi jako źródło intryg wszelakich.
19.09.2017
Komentarz do:
Castlevania The Lecarde Chronicles
HnauHnakrapunt: No faktycznie z opisu surreal.
19.09.2017
Komentarz do:
The Cat and the Coup
HnauHnakrapunt: Temat dosyć ekscentryczny, ale wygląda interesująco.
19.09.2017
Komentarz do:
Rorschach
HnauHnakrapunt: Lubię.
19.09.2017
Komentarz do:
Romance of Rome
HnauHnakrapunt: Może kiedyś...
19.09.2017
Komentarz do:
Ben There, Dan That!
HnauHnakrapunt: Historia plus ruletka?
19.09.2017
Komentarz do:
Twisted Worlds
HnauHnakrapunt: Czasami poćwiczyć refleks też nie zawadzi.
19.09.2017
Komentarz do:
Merry Frog
HnauHnakrapunt: Czyli escape room w kosmosie. Nieźle.
19.09.2017
Komentarz do:
Outer Wilds
HnauHnakrapunt: Co robicie, gdy generator prądu przestaje działać? Włączamy latarkę dynamo.
19.09.2017
Komentarz do:
Candles
HnauHnakrapunt: Ciekawe. Zwłaszcza to o skrzelach ;)
19.09.2017
Komentarz do:
Aquria Demo
HnauHnakrapunt: Coś pod Koralinę Gaimana?...
19.09.2017
Komentarz do:
The Marionette
HnauHnakrapunt: A dlaczegóż to akurat 'sezon na ducha' w tytule?
HnauHnakrapunt: A czosnku nie ma?
19.09.2017
Komentarz do:
Demon's Doomsday
HnauHnakrapunt: Siedem grzechów głównych? Wow.
19.09.2017
Komentarz do:
Sacra Terra: Angelic Night
HnauHnakrapunt: Grać raczej nie zamierzam, ale brawa za tytuł.
19.09.2017
Komentarz do:
Attack of the Paper Zombies
HnauHnakrapunt: Tytuł bardzo poważnie brzmi.
19.09.2017
Komentarz do:
Transcendence
HnauHnakrapunt: Klimat kina lat 40...
19.09.2017
Komentarz do:
Outrevenge
HnauHnakrapunt: Plus za sam tytuł :)
19.09.2017
Komentarz do:
Quantum Conundrum Demo
HnauHnakrapunt: Pikseloza.... ładne słowo.
19.09.2017
Komentarz do:
Lure of the Temptress
HnauHnakrapunt: Z azteckimi bogami radę dam, gorzej z wymówieniem ich imion. Zbitki dźwięków w nahuatl są sporym wyzwaniem.
19.09.2017
Komentarz do:
Coyote's Tale: Fire and Water
HnauHnakrapunt: Bogowie przerobieni na Pokemony innym słowem.
19.09.2017
Komentarz do:
Smite
HnauHnakrapunt: Faktycznie nie za dużo chyba mamy o Chinach, wyjąwszy wschodnie sztuki walki.
19.09.2017
Komentarz do:
Silkroad Online
HnauHnakrapunt: Lubię Tolkiena, do sprawdzenia.
HnauHnakrapunt: Jak znam życie, to po rozgrywce pójdzie jakiś wazon w ścianę. Z rozwagą.
19.09.2017
Komentarz do:
Federation Wrestling
HnauHnakrapunt: Ciekawe, na ile ma coś wspólnego z historycznymi druidami.
19.09.2017
Komentarz do:
Druid Kingdom Demo
HnauHnakrapunt: Coś ma wspólnego z filmem z Jackmanem?
HnauHnakrapunt: Ciekawa tematyka, zamierzam wypróbować.
19.09.2017
Komentarz do:
Ancient Quest of Saqqarah
HnauHnakrapunt: Potwierdzam - u mnie w szkole też fizyka była przedmiotem mocno podręcznikowym.
19.09.2017
Komentarz do:
Physion
HnauHnakrapunt: Czarny humor zdaje się.
19.09.2017
Komentarz do:
Snakes of Avalon
HnauHnakrapunt: Czyżby coś na tekście pana Leroux?
19.09.2017
Komentarz do:
Nightfall Mysteries: Curse of the Opera
HnauHnakrapunt: Ścieżka dźwiękowa to nie problem, bo i tak przeważnie gram przy wyłączonych głośnikach. Osobiste dziwactwo.
19.09.2017
Komentarz do:
Joan Jade and the Gates of Xibalba
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Riders of Icarus
HnauHnakrapunt: Myślę, że ta apka ma przed sobą przyszłość, zważywszy na rozwój rynku smartfonów.
19.09.2017
Komentarz do:
BreakFree Cell Phone Addiction
HnauHnakrapunt: Tytuł skojarzył mi się jakoś z Bolesławem Prusem... w moim przypadku w dobrym sensie. Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Los Faraona
HnauHnakrapunt: Wprowadzenie do kultur wyspiarskich w formie pop.
19.09.2017
Komentarz do:
Bionicle Heroes Demo
HnauHnakrapunt: I tak nie może być bardziej toporne niż wmuszane przez Samsunga FinalFight.
19.09.2017
Komentarz do:
Boxer's Story
HnauHnakrapunt: Co tam Wielki Wybuch w realu...
19.09.2017
Komentarz do:
FreeOrion
HnauHnakrapunt: Survival w wersji bezpiecznej.
19.09.2017
Komentarz do:
Lost Planet: Extreme Condition Demo
HnauHnakrapunt: Coś pod Harry'ego Pottera?
19.09.2017
Komentarz do:
Magic Encyclopedia: Illusions
HnauHnakrapunt: Może kiedyś...
19.09.2017
Komentarz do:
CaesarIA
HnauHnakrapunt: Uczą od podstaw, czy trzeba umieć? Bo jak trzeba umieć, to jeszcze daleka droga...
19.09.2017
Komentarz do:
Governor of Poker
HnauHnakrapunt: Link w Programosach chyba wygasł niestety.
19.09.2017
Komentarz do:
Octodad
HnauHnakrapunt: Lubię Lovecrafta, a ostatnio ćwiczę lewą rękę. Wygląda na to, że wpisuje się w moje zainteresowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Octodad
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Kerbal Space Program Demo
HnauHnakrapunt: Ktoś tu chyba naprawdę był źle traktowany w dzieciństwie....
19.09.2017
Komentarz do:
I'm O.K. - A murder simulator
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Frets On Fire
HnauHnakrapunt: Podoba mi się pomysł.
19.09.2017
Komentarz do:
Poszukiwacze zaginionej Warszawy
HnauHnakrapunt: Może kiedyś...
19.09.2017
Komentarz do:
Lost Dutchman Mine 3D
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
FreeCol
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
19.09.2017
Komentarz do:
Billiardino 2
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Karate Master: Knock Down Blow
HnauHnakrapunt: Jak widać tęsknoty 'PRL wróć' nadal żywe.
19.09.2017
Komentarz do:
Need for Russia
HnauHnakrapunt: Chodzi po głowie.
19.09.2017
Komentarz do:
Castlevania: Lords of Shadow 2 Demo
HnauHnakrapunt: Lepiej w kompie niż w realu...
19.09.2017
Komentarz do:
America's Army 3
HnauHnakrapunt: Grałam w rzeczy podobnego typu i dobrze wspominam. W wolnej chwili może się skuszę.
19.09.2017
Komentarz do:
Atlantis Quest
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
19.09.2017
Komentarz do:
Biznes filmowy 2: Droga do Hollywood
HnauHnakrapunt: Dla tych, którzy potrzebują wykresów. A niektórzy potrzebują, i to bardzo.
19.09.2017
Komentarz do:
Google Analytics
HnauHnakrapunt: Ciekawy serwis, ale w porównaniu z narzędziami biznesowymi jakby na uboczu. Mniej promowany, mniej odwiedzany. Szkoda. Warto.
19.09.2017
Komentarz do:
Google Art Project for Chrome
HnauHnakrapunt: To znaczy 'Pobierz PDF' tak naprawdę. Nie wisi się na łączu.
19.09.2017
Komentarz do:
Książki Google Play
HnauHnakrapunt: Jakoś wolę w wersji przeglądarkowej.
19.09.2017
Komentarz do:
Książki Google Play
HnauHnakrapunt: Działa całkiem fajnie.
19.09.2017
Komentarz do:
Kalendarz Google
HnauHnakrapunt: Może być, ale zdecydowanie w necie tego należy używać.
19.09.2017
Komentarz do:
Google Keep
HnauHnakrapunt: Zachowajcie krytyczne spojrzenie - to jest tłumaczenie takie, jakbyście złapali pięciolatka i pokazali mu tekst o biocenozie. Powie, że o zwierzątkach, powie, że ktoś kogoś zjada. Szczegółów domyślcie się.
19.09.2017
Komentarz do:
Tłumacz Google dla Chrome
HnauHnakrapunt: Ma zastosowanie dla języków typu chiński i węgierski, bo bez tego Polak się zgubi na obcej witrynie. Jeśli znacie chociaż trochę dany język obcy, spróbujcie najpierw bez uruchamiania Tłumacza - całkiem możliwe, że łatwiej wam będzie, niż domyślać się z zawiłości tłumaczenia automatycznego. Ale jak napisałam - w przypadku języków egzotycznych pomoc nieoceniona.
19.09.2017
Komentarz do:
Tłumacz Google dla Chrome
HnauHnakrapunt: Instaluje w IE, ale jakoś szczególnie nie odczuwam jego użyteczności.
19.09.2017
Komentarz do:
Google Toolbar dla Internet Explorer
HnauHnakrapunt: Bardzo dobrze się korzystało, niestety teraz Google odcięło Hangouts od tej apki i nie współpracują. A szkoda, bo leciutko chodziło.
19.09.2017
Komentarz do:
Google Talk
HnauHnakrapunt: Używałam wersji Free i jestem zadowolona, chociaż ostatnio częściej z klawiatury PrintScreen idzie.
19.09.2017
Komentarz do:
ScreenHunter Pro
HnauHnakrapunt: Wszystkich nie ma co instalować, ale trafiają się naprawdę przydatne.
19.09.2017
Komentarz do:
IrfanView plugins
HnauHnakrapunt: Upierdliwie działa w tle nawet wtedy, kiedy wyda się systemowi polecenie zamknięcia wszystkich aplikacji w tle. Nie wiem, jak oni to robią, ale robią. I oczywiście bateria leci.
18.09.2017
Komentarz do:
Google Play Music
HnauHnakrapunt: Większa od ProtonMail w wersji podstawowej.
18.09.2017
Komentarz do:
Tutanota
HnauHnakrapunt: Wyspecjalizowany, można wygrzebać całkiem ciekawe informacje.
18.09.2017
Komentarz do:
Polskie Szlaki
HnauHnakrapunt: Zdjęcia użytkowników czasem nie grzeszą rozdzielczością HD, ale uzupełniają lukę w przypadku mniej znanych hoteli.
18.09.2017
Komentarz do:
HolidayCheck
HnauHnakrapunt: Małe konto, ale za to nie zawalają reklamami. Na główne konto do serwisów społecznościowych wysyłających newslettery bym nie ustawiała, do prywatnej korespondencji w wąskim gronie ok.
18.09.2017
Komentarz do:
ProtonMail
HnauHnakrapunt: Dobre, ale wydaje mi się, że czasami pomija niektóre przydatne wyniki wyszukiwania na liście. DuckDuckGo zdaje się bardziej elastyczne.
18.09.2017
Komentarz do:
StartPage
HnauHnakrapunt: No, z literówkami to faktycznie miałam czasami ochotę cofnąć to i owo. Dobry pomysł.
18.09.2017
Komentarz do:
On Second Thought
HnauHnakrapunt: 'rozebranego na części Apple TV' - tu ich boli, że klient za sprytny będzie... oj, chłopaki i tak majstrowali i majstrować będą, na budziku się zaczyna, a kończy na Apple
18.09.2017
Komentarz do:
iFixit
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
18.09.2017
Komentarz do:
ZnaneNieznane.pl
18.09.2017
Komentarz do:
GetYourGuide
HnauHnakrapunt: Ciekawa nazwa.
18.09.2017
Komentarz do:
Pitu Pitu
HnauHnakrapunt: No to widzę nie tylko lisy ogniste i wodne, ale i feneki... coś popularne wśród programistów stworzenie.
18.09.2017
Komentarz do:
Orfox
HnauHnakrapunt: Nie znałam.
18.09.2017
Komentarz do:
BlueMail
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
18.09.2017
Komentarz do:
Boxer
HnauHnakrapunt: Kiedyś bardzo popularna forma transportu, teraz trochę strach, po obu stronach.
18.09.2017
Komentarz do:
Hitchhiking Maps
HnauHnakrapunt: Serwis specjalizuje się w krótkometrażówkach, ale inne materiały też tam są.
18.09.2017
Komentarz do:
Vimeo
HnauHnakrapunt: W pełni darmowy na ograniczoną liczbę przeglądarek.
18.09.2017
Komentarz do:
Disconnect Search
HnauHnakrapunt: A co teraz po usunięciu gimnazjów?
18.09.2017
Komentarz do:
REBEL.TO
HnauHnakrapunt: Udostępnia również wpisy dla starszych książek, nie będących aktualnie bestsellerami, i to mi się w tej bazie bardzo podoba.
18.09.2017
Komentarz do:
Lubimy Czytać
HnauHnakrapunt: Przydatne wtedy, kiedy oprócz swojego wyszukiwanego połączenia chcemy sprawdzić połączenia do sąsiadujących portów lotniczych. Pod tym względem przebija kilka innych serwisów, zasadniczo wymagających dokładnej lokalizacji lotniska.
18.09.2017
Komentarz do:
Skyscanner
HnauHnakrapunt: Polecam gorąco na dowolne urządzenie.
18.09.2017
Komentarz do:
DuckDuckGo
HnauHnakrapunt: Używałam w wersji przeglądarkowej, działa i pomaga.
18.09.2017
Komentarz do:
Flightradar24 Free
HnauHnakrapunt: Kiedyś nauczycielka dawała nam kartonowe znaczki na podobnej zasadzie, ale to z pewnością łatwiej kontrolować rodzicom.
18.09.2017
Komentarz do:
ClassDojo
HnauHnakrapunt: Niby prozaiczne, ale jakże istotne...
18.09.2017
Komentarz do:
Next Toilet
HnauHnakrapunt: Nie mówię, że wszystkie wideo. Ale statystycznie istotna część.
18.09.2017
Komentarz do:
Dailymotion
HnauHnakrapunt: Sympatycznie, ale trzeba się liczyć z tym, że wideo, na które mamy chrapkę, będzie we francuskiej wersji językowej. No cóż - ich serwis. Z drugiej strony zachęca do nauki francuskiego w ten sposób.
18.09.2017
Komentarz do:
Dailymotion
HnauHnakrapunt: W porządku. Wersja mobilna nie gorsza od stacjonarnej.
18.09.2017
Komentarz do:
Sleipnir Mobile
HnauHnakrapunt: Pomysł ciekawy.
18.09.2017
Komentarz do:
Monitor Burz
HnauHnakrapunt: Bardziej wszechstronne i luzackie od Booking.com
18.09.2017
Komentarz do:
TripAdvisor
HnauHnakrapunt: Serwis świetny.
18.09.2017
Komentarz do:
Filmweb
HnauHnakrapunt: Zachowajcie rozsądek, pierdzenia i butelki lepiej lokalnie w dzwonkach...
18.09.2017
Komentarz do:
Soundian
HnauHnakrapunt: Na razie nie włączam, bo i w wersji stacjonarnej za bardzo kusi jako przerywnik.
18.09.2017
Komentarz do:
Messenger
HnauHnakrapunt: Niepokojące informacje o słabych zabezpieczeniach przesyłanych danych.
18.09.2017
Komentarz do:
UC Browser HD
HnauHnakrapunt: Czasami wysoce przydatna, nawet w przypadku telefonów zdawałoby się w środowisku zawodowym.
18.09.2017
Komentarz do:
Odebrać telefon?
HnauHnakrapunt: Pamiętajcie, żeby wyłączyć po użyciu, bo drenuje telefon.
18.09.2017
Komentarz do:
Bluetooth File Transfer
HnauHnakrapunt: Podstawowy problem jest taki, że bez netu ani rusz, a w trasie w terenie nie zawsze jest WiFi. Pakiet danych operatora to samobój w tym wypadku.
18.09.2017
Komentarz do:
Mapy Google
HnauHnakrapunt: Mimo posiadania Samsunga jakoś nie wciągnęło. Dysk Google stanowi mocną konkurencję.
18.09.2017
Komentarz do:
Samsung Link
HnauHnakrapunt: Owszem, przy dużych plikach bywa przydatne.
18.09.2017
Komentarz do:
WeTransfer
HnauHnakrapunt: W porządku.
18.09.2017
Komentarz do:
Skype
HnauHnakrapunt: Przy odrobinie wprawy da się to na ucho samemu - przynajmniej tam, gdzie jest tekst.
18.09.2017
Komentarz do:
Shazam
HnauHnakrapunt: Popularne wśród osób poniżej 30-tki. Inni różnie.
18.09.2017
Komentarz do:
Snapchat
HnauHnakrapunt: Pewną odmianę tego stanowi popularna za moich czasów gra 'squeeze' na kartkę papieru. Teraz już chyba nie za wielu kojarzy.
18.09.2017
Komentarz do:
Go Free
HnauHnakrapunt: Granie w coś takiego zawsze uważałam za przejaw czarnego humoru. Bardzo reklamowane, ale chyba jednak wolę klocki/marchewki.
18.09.2017
Komentarz do:
World of Goo Demo
HnauHnakrapunt: Używałam, w porządku.
18.09.2017
Komentarz do:
Old Photo
HnauHnakrapunt: Programy OCR zazwyczaj są dosyć kapryśne. Do tej pory stosowałam inne programy, w komputerze stacjonarnym, ale może kiedyś się skuszę.
18.09.2017
Komentarz do:
Text Fairy
HnauHnakrapunt: Bardzo fajne filtry.
18.09.2017
Komentarz do:
Pixlr-o-matic
HnauHnakrapunt: Sympatyczne, ale podział na free i płatne odczuwalny jednak.
18.09.2017
Komentarz do:
BeFunky
HnauHnakrapunt: Wygląda bardzo schludnie.
18.09.2017
Komentarz do:
Pigeon Planner
HnauHnakrapunt: Póki życia, póty nauki. Nawet nie wiedziałam, że takie coś wylicza się oddzielnie. Pozdro dla bardziej uświadomionych.
18.09.2017
Komentarz do:
SpokeMan
HnauHnakrapunt: Ciekawe, nie znałam.
18.09.2017
Komentarz do:
Chromatik
HnauHnakrapunt: Wygląda na Midi Sheet Music skrzyżowane z Synthesią. Ano, zobaczymy.
18.09.2017
Komentarz do:
Jellynote
HnauHnakrapunt: Ja jeszcze na Logo Komeniusz szłam. Ale w ogóle programowanie graficzne we wszelkiej postaci popieram, jako niereformowalny wzrokowiec.
18.09.2017
Komentarz do:
Scratch
HnauHnakrapunt: Teraz przydałaby się chyba update, szczególnie zważywszy na częste reformy edukacji.
18.09.2017
Komentarz do:
Informator dla Maturzystów 2015
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
18.09.2017
Komentarz do:
Privacy Eraser Free
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
17.09.2017
Komentarz do:
ChineseSkill
HnauHnakrapunt: Przydatne szczególnie wtedy, kiedy potrzebujemy tłumaczenia słowa w kontekście.
17.09.2017
Komentarz do:
Linguee
HnauHnakrapunt: Idealne dla tych, którzy potrzebują funkcji zbliżonej do Synthesii, ale znają notację muzyczną i wolą ją jako bardziej precyzyjną od kolorowych pasków.
17.09.2017
Komentarz do:
Midi Sheet Music
HnauHnakrapunt: Na użytek szkolny jak najbardziej.
17.09.2017
Komentarz do:
Dziennik Ocen
HnauHnakrapunt: Dobre, tylko wymaga pewnego umiarkowania, żeby nie napchać sobie kart dla samej frajdy pobierania.
17.09.2017
Komentarz do:
AnkiDroid
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
17.09.2017
Komentarz do:
Taskwarrior
HnauHnakrapunt: Książka genialna, ale czy apki to nie za geekowate jak na trening opierający się na minimalistycznym sprzęcie? ;)
17.09.2017
Komentarz do:
Convict Conditioning
HnauHnakrapunt: Myślę, że w tym przypadku funkcja offline jest kluczowa. A do tego powerbank w kieszeni.
17.09.2017
Komentarz do:
Offline Survival Manual
HnauHnakrapunt: Inaczej mówiąc - domowy psychoanalityk.
17.09.2017
Komentarz do:
Daylio
HnauHnakrapunt: Minimalistyczne, bardziej rozbudowanych planów nie ma co wpisywać, ale do przypomnienia o rzeczach na 'swięty Nigdy' - dobre.
17.09.2017
Komentarz do:
Do it (Tomorrow)
HnauHnakrapunt: Zważywszy, że świat dookoła pełen jest pokus, warto odnotować istnienie również takich apek. Nadmiar dobroci szkodzi.
17.09.2017
Komentarz do:
rTribe - Quit Drug/Porn/Food Addiction
HnauHnakrapunt: Używałam. Do prostych notatek idealne, nie trzeba się przebijać przez polecenia całego pakietu biurowego.
17.09.2017
Komentarz do:
Writer
HnauHnakrapunt: Ciekawe.
17.09.2017
Komentarz do:
FlowerBook
HnauHnakrapunt: Ciekawy pomysł.
17.09.2017
Komentarz do:
Forest
HnauHnakrapunt: Szczerze mówiąc trudno mi wyobrazić sobie wstukiwanie pełnego zapisu nutowego w wersji mobile, no, chyba że na tablecie 10 cali plus. Nie dziwi mnie, że programiści zdecydowali się na przeglądarkę.
17.09.2017
Komentarz do:
MuseScore
HnauHnakrapunt: Serwis bardzo dobry, apka do przetestowania.
17.09.2017
Komentarz do:
LibriVox
HnauHnakrapunt: Jak znamy życie, zapewne żre baterię maksymalnie.
17.09.2017
Komentarz do:
Przezroczysty ekran telefonu
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
17.09.2017
Komentarz do:
Audioteka PL
HnauHnakrapunt: Przejrzyste, wygodne, nie przeładowany interfejs. Dodane ciekawe modlitwy. Polecam wierzącym i zainteresowanym Pismem Świętym.
17.09.2017
Komentarz do:
Pismo Święte PL
HnauHnakrapunt: Proste w obsłudze i przejrzyste.
17.09.2017
Komentarz do:
Remember The Milk
HnauHnakrapunt: Słyszałam nieraz, jak to po tym cały system sobie człowiek wyczyścił. I te legendy trochę powstrzymują. Pewnie wezmę się kiedyś na zasadzie guzik po guziku.
15.09.2017
Komentarz do:
Odkurzacz
HnauHnakrapunt: Owszem, instalowałam do gier.
15.09.2017
Komentarz do:
DirectX
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
15.09.2017
Komentarz do:
FreeMind
HnauHnakrapunt: Była przymiarka, ostatecznie wylądowałam na innym programie tego typu.
15.09.2017
Komentarz do:
pdfFactory
HnauHnakrapunt: Nie zauważyłam jakiejś znaczącej różnicy w wielkosci plików
15.09.2017
Komentarz do:
ORPALIS PDF Reducer
HnauHnakrapunt: Dopóki się człowiek za oprogramowanie open i chmury nie wziął, podstawa była. Teraz już mniej w użyciu, ale w polskiej rzeczywistości nadal potrzebne.
15.09.2017
Komentarz do:
Microsoft Office 2010
HnauHnakrapunt: Pewnie utrudnili, żeby dzieciak nie odinstalował za rodzica.
15.09.2017
Komentarz do:
Naomi
HnauHnakrapunt: Skaner online ok, wygląda na sensowny program. Pełnej wersji nie znam.
15.09.2017
Komentarz do:
Panda Dome
HnauHnakrapunt: Do wypróbowania.
15.09.2017
Komentarz do:
USB Manager
HnauHnakrapunt: Używałam kiedyś w wersji skanera online, pełnej wersji nie znam.
15.09.2017
Komentarz do:
F-Secure Internet Security
HnauHnakrapunt: Jakoś mam wątpliwości co to tego programu. Niby w prasie komputerowej, że dobry, ale...
15.09.2017
Komentarz do:
Malwarebytes Anti-Malware
HnauHnakrapunt: Przy okazji aktualizacji uruchamiajcie od razu ręcznie skan całego systemu, pójdą dwie pieczenie na jednym ogniu, a raczej na jednym uruchomieniu okna. U mnie przynajmniej robi ten skan w całkiem znośnym tempie.
15.09.2017
Komentarz do:
Microsoft Windows Defender
HnauHnakrapunt: Nie gryzie się z innymi programami tego typu, co jest niewątpliwą zaletą. Trzeba przypilnować aktualizacji, bo o ile typowy antywirus pomarudzi dymkami, kiedy jej nie dostanie, o tyle Defender sygnalizuje w oknie programu.
15.09.2017
Komentarz do:
Microsoft Windows Defender
HnauHnakrapunt: Zgodnie z nazwą to podstawa, a do tego dochodzą inne programy. Ani nie wisiałabym tylko na tym, ani nie plułabym specjalnie.
15.09.2017
Komentarz do:
Microsoft Security Essentials
HnauHnakrapunt: Pytanie po co komuś takie dane. Zazwyczaj określa się takie programy jako keylogger po prostu...
15.09.2017
Komentarz do:
KeyBoardWindow
HnauHnakrapunt: Do przetestowania, chociaż i tak oglądam każde okienko trzy razy.
15.09.2017
Komentarz do:
Unchecky
HnauHnakrapunt: Żeby otworzyć swoje pliki dżwiękowe w tym programie, trzeba tę opcję (płatnie) odblokować. Do normalnego pianina oczywiście się tego nie podłączy, można spróbować keyboard/mikrofon - trochę nieprecyzyjnie to napisali w opisie.
15.09.2017
Komentarz do:
Synthesia
HnauHnakrapunt: Jako klawiszowiec amator stwierdzam, że na Androida są lepsze patenty, a gdy do tego dołożyć ekran dotykowy, wychodzi całkiem fajnie - chociaż nikt przy zdrowych zmysłach nie uzna tego za pełnowartościowy instrument. Synthesia... poplumplać można, niespecjalne jeśli chodzi o brzmienie.
15.09.2017
Komentarz do:
Synthesia
HnauHnakrapunt: To znaczy polska wersja ze strony producenta działa, gdyby ktoś miał wątpliwości.
15.09.2017
Komentarz do:
Wise Disk Cleaner
HnauHnakrapunt: Działa.
15.09.2017
Komentarz do:
Wise Disk Cleaner
HnauHnakrapunt: Używam, czyszczę, na razie odpukać nic złego się nie dzieje. Zadowolona.
15.09.2017
Komentarz do:
Wise Care 365
HnauHnakrapunt: Wreszcie coś dla wzrokowców.
15.09.2017
Komentarz do:
Notepad++
HnauHnakrapunt: Bardzo fajnie działa, dzięki temu zapanowałam wreszcie nad czcionkami w kompie i wywaliłam te zbędne bez polskich znaków (wpiszcie sobie 'Zazółć gęślą jaźń' w testowy programu obok 'brownfoxa', to wam wyjdzie). Podstawowa lista zainstalowanych czcionek aktualizuje się automatycznie po uruchomieniu managera, i chyba o to chodziło w pytaniu Blajpiosa. Nie próbowałam tego w opcji z czcionkami z zewnętrznych źródeł, folder systemowy czyta ok. Można odinstalować przez ten program czcionkę zainstalowaną w systemie z zachowaniem kopii bezpieczeństwa (koniecznie zaznaczając opcję). Jest to sposób na to, żeby nie przeciążać systemu plikami - kopię bezpieczeństwa dajemy na nośnik zewnętrzny i gites.
15.09.2017
Komentarz do:
NexusFont
HnauHnakrapunt: Zdawało mi się, że to już poszło w siną dal, ale fajnie, że gdzieś jednak jest.
15.09.2017
Komentarz do:
Windows Movie Maker Portable
HnauHnakrapunt: Do odświeżenia.
15.09.2017
Komentarz do:
Windows Movie Maker Portable
HnauHnakrapunt: Jak komuś brakuje Windows Movie Maker, to polecam. Dosyć proste w obsłudze i da się sporo zrobić, chociaż nie ma co oczekiwać produkcji hollywoodzkich.
15.09.2017
Komentarz do:
Movavi Video Editor Plus
HnauHnakrapunt: Działa, nie działa. Marudzi. Chyba bardziej od Flasha.
15.09.2017
Komentarz do:
Silverlight
HnauHnakrapunt: Pardon, kanał na YouTube, bo może nie każdy skojarzy. KaraFun na YouTube.
15.09.2017
Komentarz do:
KaraFun
HnauHnakrapunt: Mają dobrą stronę z filmikami karaoke.
15.09.2017
Komentarz do:
KaraFun
HnauHnakrapunt: Mnie żadnych świństw nie pokazuje, działa OK. Może nie jest to najmocniejsza rzecz na rynku, ale jak ktoś nie chce wyrywać bebechów z systemu, tylko odkurzyć, to polecam.
15.09.2017
Komentarz do:
JetClean
HnauHnakrapunt: Nie trzeba płacić, za to nie z każdej wyszukiwarki się zaktualizuje. Trzymajcie się Internet Explorer w tym wypadku.
15.09.2017
Komentarz do:
Adobe Shockwave Player
HnauHnakrapunt: Używam od lat i trzeba przyznać, że czyta wszystko jak należy. Konkurencja wymyśla różne rzeczy, ale trudno przebić.
15.09.2017
Komentarz do:
Adobe Reader XI
HnauHnakrapunt: Dziurawe nie dziurawe, nadal potrzebne w systemie. Staram się po prostu regularnie aktualizować i zostawiam w spokoju.
15.09.2017
Komentarz do:
Adobe Flash Player
HnauHnakrapunt: Potrzebne do poprawnego funkcjonowania niektórych programów, ale jakoś nigdy nie funkcjonowało u mnie w świadomości jako element niezbędnika.
15.09.2017
Komentarz do:
Adobe AIR
HnauHnakrapunt: Na razie pachnie trochę Vivaldim. No, zobaczymy. Sympatycznie.
15.09.2017
Komentarz do:
Firefox Nightly
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
15.09.2017
Komentarz do:
Kiwix
HnauHnakrapunt: Dziwne pogłoski o przesyłaniu nie zaszyfrowanych danych użytkowników do chińskich firm. Może strachanie, ale po co fundować sobie stres? Wystarczy, że wujek Google zbiera.
15.09.2017
Komentarz do:
Maxthon Cloud Browser
HnauHnakrapunt: W obsłudze zbliżone do Firefoxa, może trochę mniej przymula, bo mniej dodatków. Opcja uproszczonego podglądu strony obecna nadal, a jest to bardzo przydatna funkcja lisów, kedy musimy przeczytać dłuższy tekst z monitora.
15.09.2017
Komentarz do:
Waterfox
HnauHnakrapunt: Bywa, że muli, ale po czyszczeniu staje na łapy. Kupę wtyczek, przyjazny interfejs i przede wszystkim ileś lat pracy programistów. Z tego całego koksu przeglądarkowego jedna z najlepszych. Szkoda tylko, że nie ujednolicą Flasha, żeby nie trzeba było kombinować, jak się jednocześnie Operę na dysku trzyma czy co tam innego z 'pepperem'.
15.09.2017
Komentarz do:
Mozilla Firefox
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
15.09.2017
Komentarz do:
Crystal Security
HnauHnakrapunt: Po pogłoskach o tym, że wyłącza systemową ochronę, jakoś straciłam do niej serce, chociaż pracuje ogólnie w porządku. Firewalle to świętość i żaden nawet najlepszy program nie ma prawa się w nie mieszać.
15.09.2017
Komentarz do:
Comodo Dragon Internet Browser
HnauHnakrapunt: Nie błyska czymś szczególnym, ale funkcjonuje poprawnie.
15.09.2017
Komentarz do:
Pale Moon
HnauHnakrapunt: Do przetestowania.
HnauHnakrapunt: Nie mówię oczywiście, że sama wyszukiwarka coś tam... ale jak już operacje finansowe w programie, to poczekajmy na więcej statystyk.
15.09.2017
Komentarz do:
Brave Browser
HnauHnakrapunt: Bitcoiny? Hmmm. Sceptyczna jestem. Za bardzo darknetem pachnie. Ale obserwować będę.
15.09.2017
Komentarz do:
Brave Browser
HnauHnakrapunt: Do sprawdzenia.
15.09.2017
Komentarz do:
fman
HnauHnakrapunt: Jest gdzieś w systemie, ale co to dokładnie robi, zapytajcie programisty.
15.09.2017
Komentarz do:
.NET Framework
HnauHnakrapunt: Ciekawie wygląda.
15.09.2017
Komentarz do:
LosslessCut
HnauHnakrapunt: Kombinowałam z tym za czasów smarkackich.
15.09.2017
Komentarz do:
Wings 3D
HnauHnakrapunt: Mam Samsunga, a mimo to lecę tzw. 'pamięcią masową', czyli kartą pamięci i kablem. Z Kiesem dojść do ładu nie umiem. Może są tacy macherzy, ja do nich nie należę.
15.09.2017
Komentarz do:
Samsung Kies
HnauHnakrapunt: Domyślna klasyka. Działa dobrze, ale jeśli chcecie mieć swobodę od ramek i licencji, to szukajcie alternatyw. Nie da się na trialu kombinować - albo kupujecie kod, albo zakrzyczy wielkim głosem.
15.09.2017
Komentarz do:
WinRAR
HnauHnakrapunt: Szata graficzna dla dzieciaków, ale myślę, że i starsi mogą się na tym poduczyć.
14.09.2017
Komentarz do:
RapidTyping Tutor
HnauHnakrapunt: Za dużo ofert typu 'zainstaluj nas dodatkowo razem z programem x'. Nie lubię tego typu działań.
14.09.2017
Komentarz do:
McAfee Antivirus & Security
HnauHnakrapunt: No taki darmo to nie jest, pilnują interesów i odpowiednio piszą umowy licencyjne. Na szybki skan podstawowy ok, ale wzmocniłabym czymś jeszcze.
14.09.2017
Komentarz do:
avast! Free Antivirus
HnauHnakrapunt: Sprytnie piszą umowy licencyjne, czytajcie wszystko dwa razy.
14.09.2017
Komentarz do:
AVG Anti-Virus Free
HnauHnakrapunt: Jak dla mnie warto próbować w jednej konkretnej sytuacji - wtedy, kiedy od znajomych/współpracowników dostajemy pliki w formacie na Maca. Mnie się akurat takie coś przytrafiło, i wtedy trzeba kombinować, bo PAGES nie otworzy żaden windowsowy edytor. Ale jeśli poruszamy się w plikach Office, zostałabym przy naszych rozwiązaniach.
14.09.2017
Komentarz do:
iCloud Control Panel
HnauHnakrapunt: Z tego, co mi wiadomo, to możliwości współpracy Windowsa z iCloud oraz iWork są mocno ograniczone - specjalnie, żeby nawrócić windowsowych na Maca. Pracowałam trochę na iWork z Win 7 i jednak nie jest to szczególnie efektywna kombinacja.
14.09.2017
Komentarz do:
iCloud Control Panel
HnauHnakrapunt: Wygodne, warto się jednak pilnować, żeby nie zrobić z Dysku strychu przepchanego szpargałami. Od czasu do czasu warto zrobić generalne porządki. Co oczy nie widzą na dysku lokalnym, to może leżeć latami w zakamarach chmury.
14.09.2017
Komentarz do:
Dysk Google
HnauHnakrapunt: Podobnie jak w przypadku Arkuszy, doskonała funkcja autozapisu. Niestety dosyć ubogi domyślny zestaw czcionek, ale można rozszerzyć wtyczkami. Kopiuj/Wklej klawiszowo.
14.09.2017
Komentarz do:
Dokumenty Google
HnauHnakrapunt: Absolutna klasyka do podstawowych działań z plikami graficznymi. Mimo mnóstwa konkurencji nie wyobrażam sobie komputera bez tego malucha.
14.09.2017
Komentarz do:
Paint XP
HnauHnakrapunt: U mnie działa prawidłowo w wersji polskiej, brałam ze strony producenta. Trochę inny układ przycisków niż w klasycznym Paincie, trzeba się przestawić. Ale za to jeden z najprostszych programów do obsługi warstw.
14.09.2017
Komentarz do:
Paint.NET
HnauHnakrapunt: Dużym plusem są na pewno automatyczny zapis treści i historia zmian, co oznacza, że prawie wszystko da się cofnąć. Pasek z poleceniami prostszy moim zdaniem w obsłudze od Excela. Trzeba niestety zachować ostrożność przy przenoszeniu arkuszy z i do Excela, bo może zmienić niekorzystnie formatowanie. Ale generalnie ok.
14.09.2017
Komentarz do:
Arkusze Google
HnauHnakrapunt: @ ja111 Język angielski jest tutaj najmniejszym problemem.
14.09.2017
Komentarz do:
Blender
HnauHnakrapunt: Wyższa szkoła jazdy, wymaga posiedzenia na serio z tutorialami. Duże możliwości, hermetyczny interfejs dla osób nie w temacie. Raczej nie na pierwsze przymiarki.
14.09.2017
Komentarz do:
Blender
HnauHnakrapunt: Trochę trzeba jednak wiedzieć o zapisie dżwięku przy używaniu tego, bo niewtajemiczeni wylądują jak za sterami samolotu. Nie nazwałabym Audacity programem o intuicyjnej obsłudze. Alw jak się przysiądzie, można.
14.09.2017
Komentarz do:
Audacity
HnauHnakrapunt: Główna sprawa w Gimpie to nie pogubić paneli. Wiem, że popularny, wiem, że darmowy. Wiem, że przyzwyczajona jestem do pojedynczego okna programu. Dobry, ale trzeba oswoić rękę. Inaczej wyłącza się akurat to, co jest potrzebne.
14.09.2017
Komentarz do:
GIMP
HnauHnakrapunt: Gdzieś tam sobie siedzi na dysku. Z kategorii tych, przy których za dużo się nie kombinuje.
14.09.2017
Komentarz do:
K-Lite Codec Pack Full
HnauHnakrapunt: Kardynała Richelieu sekret zdradzę wam - JPG nie ma, można eksportować do PNG.
14.09.2017
Komentarz do:
Inkscape
HnauHnakrapunt: Ciekawe, ale z eksportem plików faktycznie się człowiek nakombinuje. Chyba czasami prościej jednak rozszerzonego Painta w wersji Paint.NET użyć.
14.09.2017
Komentarz do:
Inkscape
HnauHnakrapunt: Dla Maców Safari ma sens, bo aktualizują na bieżąco i współpracuje z ich różnymi serwisami typu i-Cośtam tak, jak u nas Chrome z Google. Windowsowym rzucili z łaski i szybko się wycofali. W tej chwili można sobie po tym najwyżej zafundować alerty dotyczące bezpieczeństwa systemu. YouTube nie wejdzie wam za Chiny z Szanghajem.
14.09.2017
Komentarz do:
Safari
HnauHnakrapunt: Wisi na Internet Explorer, współdzieli dane, a przy odinstalowywaniu robi bałagan w systemie. Nie warta skórka za wyprawkę. IE i tak będzie w systemie, po co dublować? Dla czytnika RSS? Nie sądzę. Opera też czyta wiadomości.
14.09.2017
Komentarz do:
Lunascape
HnauHnakrapunt: Wyłączcie automatyczne przejście przy wyszukiwaniu na Wikipedię po wpisaniu 'w' w pasek - to akurat dotyczy również innych niepolskich wyszukiwarek. Chyba, że chcecie lądować na Wiki po wpisywaniu rzeczy typu 'w domu'.
14.09.2017
Komentarz do:
Sleipnir
HnauHnakrapunt: Dosyć egzotyczna pozycja, ale działa bardzo dobrze. Polecam szczególnie tym, którzy pracują na ogromnej ilości kart w przeglądarce, bo z tego, co mi wiadomo, tylko Vivaldi zbliża się do jakości podglądu kart w tle. Niestety nie za duże możliwości rozbudowania wtyczkami, a programiści ustawili skróty klawiszowe tak, że z polskimi literami bywa kłopot. Niemniej dobra robota jako taka.
14.09.2017
Komentarz do:
Sleipnir
HnauHnakrapunt: Zapytuję podobnie jak poniżej.
14.09.2017
Komentarz do:
Extreme Picture Finder
HnauHnakrapunt: @ Akcja Calibre na tablet to nie portable, bo portable są na urządzenia inne, niż Android. Potrzebny byłby oddzielny plik apk (nie exe jak na stacjonarny). Osobiście polecam AlReader albo Moon + Reader na Androida.
14.09.2017
Komentarz do:
Calibre
HnauHnakrapunt: Na Win 7 działa poprawnie, otwiera co trzeba, nie morduje reklamami i ofertami, wygodny interfejs. Podoba mi się funkcja eksportu do PDF. Nie używam wszystkich dostępnych funkcji, ale to, czego mi potrzeba przy ebookach, jest.
14.09.2017
Komentarz do:
Calibre
HnauHnakrapunt: Z tym rozbudowaniem programu to bym nie przzesadzała, ale działa poprawnie, podobnie jak dopełniający go Mobipocket Reader. W tej chwili kojarzony raczej z Win XP, jeśli ktoś potrzebuje prostego w obsłudze programu bez łączenia się z bajeranckimi bazami danych, to polecam. Dobre doświadczenia.
14.09.2017
Komentarz do:
Mobipocket Creator
HnauHnakrapunt: Bardzo dobry pomysł z oznaczeniem kolorami formatów plików. Działa ok, chociaż wolałam jednak starszą wersję.
14.09.2017
Komentarz do:
AIMP
HnauHnakrapunt: Konieczna na dysku ze względu na multum usług Google po sieci, ale nie ustawiam jej jako domyślnej. Przydatna funkcja tłumaczenia stron internetowych z egzotycznych i mniej egzotycznych języków. Poza tym - niepokoi zagrywkami programistów. Bardzo agresywny marketing.
14.09.2017
Komentarz do:
Google Chrome
HnauHnakrapunt: Mały, ale działający. Znakomity do szybkiego przycięcia pliku wideo, do czego też najczęściej go używam.
14.09.2017
Komentarz do:
Kastor - Free Video Converter
HnauHnakrapunt: Używam do rzeczy typowo technicznych, ale nie lubię jego interfejsu, jakoś nie leży pod myszką. Poza tym sam fakt, że coś jest domyślne, działa na mnie odstraszająco.
14.09.2017
Komentarz do:
Internet Explorer
HnauHnakrapunt: Używam w wersji Nero Smart Start Essentials, której jakoś w bazie nie mogę znaleźć. I ta wersja nie muli akurat. Może inne wersje są cięższe, Essentials zasuwa u mnie. Wygodny interfejs. Problemy z DVD 8 GB, ale poza tym ok.
14.09.2017
Komentarz do:
Nero
HnauHnakrapunt: Ostatnio wypróbowuję myszki różnego typu, może się przydać.
14.09.2017
Komentarz do:
X-Mouse Button Control
HnauHnakrapunt: Wygląda interesująco.
14.09.2017
Komentarz do:
Who Is On My Wifi
HnauHnakrapunt: Zgodnie z nazwą - przede wszystkim do nakładania dodatkowych efektów na zdjęcia. Jeśli komuś potrzeba 'chmurek' w zdjęciu, a nie ma ochoty bawić się z profesjonalną kobyłą graficzną, bardzo przydatne.
13.09.2017
Komentarz do:
PhotoFiltre Portable
HnauHnakrapunt: Mnie żadnych świństw nie wykryło w tym pliku, nie wiesza nic, działa. Odnoszę jednak wrażenie, że maksymalna głośność uzyskanego pliku MP3 jest mniejsza od maksymalnej głośności wideo, z którego robimy MP3.
13.09.2017
Komentarz do:
4K YouTube to MP3
HnauHnakrapunt: Klucz jest płatny, jeśli ktoś ma wątpliwości. Ale jak już pisałam - działa również w wersji podstawowej. I naprawdę działa - nie wiesza, nie tnie i nie zalewa linkami.
13.09.2017
Komentarz do:
4K Video Downloader
HnauHnakrapunt: Opcja dodania klucza jest dostępna z poziomu menu programu w wersji podstawowej (Zdobądź/Aktywuj klucz).
13.09.2017
Komentarz do:
4K Video Downloader
HnauHnakrapunt: Wersja podstawowa bez klucza działa znakomicie. Klucz potrzebny jest do tego, żeby znikły reklamy i żeby można było pobierać pełne playlisty. Są to rzeczy opcjonalne. Na podstawowym ustawieniu wkleja się pojedyncze adresy URL plików i zapisuje pliki pojedynczo. Ale robi to piorunem, więc nie ma się co obawiać, że zablokuje kompa na cały dzień.
13.09.2017
Komentarz do:
4K Video Downloader
HnauHnakrapunt: Darmowy i działa jak należy. Zamierzam używać nadal.
13.09.2017
Komentarz do:
7-Zip
HnauHnakrapunt: Z wieloletniego nawyku zapisuję rzeczy na papierze, ale gdybym miała prowadzić jednak elektroniczny dziennik treningów, to z pewnością FitNotes byłby poważnym kandydatem. Proste w obsłudze i wysoce konfigurowalne, bez ozdóbek.
13.09.2017
Komentarz do:
FitNotes
HnauHnakrapunt: Zgodnie z nazwą znakomite do efektu vintage. Polecam.
13.09.2017
Komentarz do:
XnRetro
HnauHnakrapunt: Przyjemny interfejs i sprawnie działa. Tym razem sława okazała się zasłużona.
13.09.2017
Komentarz do:
Moon+ Reader
HnauHnakrapunt: Funkcje korekty obrazu, które są tutaj, można znaleźć i w innych aplikacjach. Apka wisi na internecie i wymusza wręcz rejestrację w serwisie ciągłymi przypomnieniami. Jeśli potrzebujecie czegoś, co będzie niezależne od sieci, szukajcie innych opcji.
13.09.2017
Komentarz do:
CamScanner
HnauHnakrapunt: Nieźle działa, tylko jak ze wszystkimi aplikacjami tego typu pracującymi nad innymi aplikacjami - zastanawiam się zawsze, na ile kogoś może skusić, żeby zrobić ci po cichu screenshota z ekranu.
13.09.2017
Komentarz do:
Bluelight Filter
HnauHnakrapunt: Zastanawiałam się nad tym, ale zważywszy na to, że mam już na dysku mocne odtwarzacze, chyba nadmiar dobroci. Wolałabym nie nadpisać czegoś, czego nadpisać się nie powinno.
13.09.2017
Komentarz do:
Advanced Codecs
HnauHnakrapunt: Użyteczny program, jednak trzeba trochę z nim posiedzieć. Niekoniecznie do prostego odtwarzania pojedynczych ścieżek audio - do tego są bardziej poręczne programy. Przy ustawieniu na porogram domyślny do muzyki zamienia wszystkie ikony audio na rysunek mandarynki, co zmniejsza czytelność na dysku niestety.
13.09.2017
Komentarz do:
Clementine
HnauHnakrapunt: Minimalistyczny, ale działa dobrze. Mogliby wprowadzić bardziej zróżnicowane ikony plików przy ustawieniu na odtwarzacz domyślny, coś w stylu AIMPa, który bardzo fajnie wprowadził różne kolory ikon dla róznych formatów. Ikony systemowe plików audio nie grzeszą przejrzystością.
13.09.2017
Komentarz do:
Winyl
HnauHnakrapunt: Przerabia wszystko na wszystko. Czasami wiesza się przy większych plikach, ale wszechstronność godna podziwu. Warto chwilę posiedzieć z menu i porozkminiać formaty, bo jest trochę niuansów, ale jak już wyłapiecie, jest ok.
13.09.2017
Komentarz do:
Quick Media Converter HD
HnauHnakrapunt: Jedno z najprostszych i najlepszych rozwiązań dla tych, którzy nie lubią tekstowych edytorów notacji muzycznej, bo muszą wszystko zobaczyć od razu (czyli między innymi - mnie). Jeśli nie planujecie pisania obszernych partytur a la Penderecki, w zupełności wystarczy. Małe, darmowe, działa.
13.09.2017
Komentarz do:
MuseScore Portable
HnauHnakrapunt: Trochę klon z Opery, ale faktycznie te paski boczne dla użytkowników większych monitorów bywają użyteczne - pod warunkiem, że siądzie się na chwilę i poustawia parametry po swojemu. W wersji jak fabryka dała niekoniecznie wygodny. Legendy krążą, jak to wiesza system - osobiście nie miałam problemów.
13.09.2017
Komentarz do:
Vivaldi
HnauHnakrapunt: Maksymalnie prosty w obsłudze, używam od lat i działa znakomicie. Warto dodać własne wymiary do listy formatów i usunąć z listy te, których się nie używa (szczególnie mam tu na myśli cale) - szybciej znajdziemy potrzebną 'ramkę'.
13.09.2017
Komentarz do:
JPEGCrops
HnauHnakrapunt: Zaistalowałam wieki temu i od tej pory nie kombinowałam dalej. Działa idealnie.
13.09.2017
Komentarz do:
CutePDF Writer
HnauHnakrapunt: Trochę późno to odkryłam, bo teraz niestety moda na aplikacje powiązane bezpośrednio z serwisami i co i raz coś z listy komunikatorów odpada. Ale niech aktualizują, może jeszcze nie wszyscy dostawcy poblokują programy zewnętrzne...
13.09.2017
Komentarz do:
Miranda IM
HnauHnakrapunt: Do podglądu w porządku. Jak ktoś chce kombinować z edycją, to trzeba przejść na inne rozwiązania. Ale w końcu i tak większość dokumentów konwertuje się na PDF, a nie edytuje od podstaw jako PDF.
13.09.2017
Komentarz do:
Sumatra PDF
HnauHnakrapunt: Połączony z cudowną tablicą znaków, którą z pewnością docenią wszyscy, którzy piszą teksty z 'dziwnymi' znakami diakrytycznymi. Polecam językowcom.
13.09.2017
Komentarz do:
BabelPad
HnauHnakrapunt: Jak na razie żadne OCR nie zastąpi w pełni tekstu edytowanego przez człowieka, ale ABBYY jest według mnie skuteczny na tyle, na ile można na chwilę obecną. Wymęczyłam się z krzaczkami w darmowych OCR, ten przynajmniej 'KOT' podaje jako 'KOT', a nie jako 'K8T'.
13.09.2017
Komentarz do:
ABBYY FineReader Professional
HnauHnakrapunt: Interesująca alternatywa dla wszechobecnego Office'a. Trzeba uważać przy odczycie plików Excela, bo zmienia formatowanie czasami. Aha, wyłączcie też sobie linie pomocnicze w dokumentach tekstowych, zamazują obraz dokumentu. Poza tym ok.
13.09.2017
Komentarz do:
LibreOffice
HnauHnakrapunt: Kiedyś był to bardzo sensowny program. Teraz niestety mają ambicję na centrum rozrywki wszelakiej, przećkali funkcjami. Prostoto, wróć.
13.09.2017
Komentarz do:
ALLPlayer
HnauHnakrapunt: Żyletka odtwarzająca wszystko, łącznie z Moną Lizą z Luwru. Kiedy nie wiem, czym otworzyć dany plik, najpierw przepuszczam przez VLC. Minus - zacina czasem menu DVD. Pod tym względem Windows Media Player radzi sobie lepiej. Ale polecam, bo ilość zalet zdecydowanie przewyższa ilość wad.
13.09.2017
Komentarz do:
VLC media player
HnauHnakrapunt: Prostota użytkowania na pewno na plus, na minus - dosyć męczące okienka zachęcające do zakupu pełnej wersji i sporo poblokowanych funkcji na wierzchu, można się kopnąć.
13.09.2017
Komentarz do:
WinUtilities Free Edition
HnauHnakrapunt: Pokazuje podejrzane wpisy tam, gdzie inne programy sygnalizują 'czysto'. Może nadwrażliwość, ale czyściłam i system nadal funkcjonuje, więc moim zdaniem warto uruchomić jako dodatkowy od czasu do czasu.
13.09.2017
Komentarz do:
Panda Cloud Cleaner
HnauHnakrapunt: Zręczny i nieupierdliwy. Kwintesencja tego, czym powinien być antywirus. Nieodczuwalny na co dzień, wyje solidnie, kiedy wejdzie się na coś głupiego.
13.09.2017
Komentarz do:
ESET NOD32
HnauHnakrapunt: Bardzo kapryśne oprogramowanie żyjące własnym życiem. Nie znacie dnia ani godziny... Mocny firewall polecam do tego.
13.09.2017
Komentarz do:
Kaspersky Anti-Virus
HnauHnakrapunt: W porządku. Podoba mi się spora konfigurowalność układu w porównaniu z klasycznymi dockami.
13.09.2017
Komentarz do:
Krento
HnauHnakrapunt: Niepokój wizualny w oknie programu. Dużo pasków, dużo funkcji, co zmniejsza tylko obszar podglądu i dezorientuje. Próbowałam, jakoś nie przekonało.
13.09.2017
Komentarz do:
Picasa
HnauHnakrapunt: Absolutny klasyk z przejrzystym interfejsem, funkcjonujący u mnie jako domyślna przeglądarka grafiki. Zero ozdóbek i pomponików, to, co potrzeba przeciętnemu zjadaczowi chleba. Pracowałam na tym i w wersji polskiej, i w wersji angielskiej, bezboleśnie przechodząc między wersjami. Polecam.
13.09.2017
Komentarz do:
IrfanView
HnauHnakrapunt: Na pewno plusem jest to, że można łatwo dodać kilka kont w różnych serwisach. Bo przeważnie to albo limit adresów ostry, albo aplikacja pod konkretnych dostawców. Do czytania porannej poczty i usuwania reklam ok, jak chcę mieć pewność, że nietypowy mail pójdzie, wchodzę na pocztę wyszukiwarkowo po prostu i piszę stamtąd. Przydatne choćby po to, żeby całkiem nie zapomnieć haseł.
13.09.2017
Komentarz do:
Mozilla Thunderbird
HnauHnakrapunt: Korzystam od czasu do czasu, kiedy łączę się z usługami Google, żeby nie karmić Wielkiego Wujka Chrome. Baza dla połowy obecnych wyszukiwarek, i chociażby z tego względu warto poklikać. Czasami płata psikusy.
13.09.2017
Komentarz do:
Chromium
HnauHnakrapunt: W kod programisty nie włażę, ale z poziomu 'blondynki' - działa poprawnie. HTTPS w adresach internetowych pojawia się jak najbardziej, a nie blokuje połączeń z witrynami, na które chcemy wejść.
13.09.2017
Komentarz do:
HTTPS Everywhere
HnauHnakrapunt: Zamieszanie z polskimi głosami. Nie polecam na Win 7 w każdym razie.
12.09.2017
Komentarz do:
Balabolka
HnauHnakrapunt: Wnerwia trochę ilość wąskich pasków w interfejsie, zwłaszcza na dużym monitorze. Celowanie myszą bywa męczące. Raczej nie liczyłabym też na nadmiar wtyczek do tej przeglądarki. Ale dzieli wygodny tryb incognito z lisami i podstawowe funkcje spełnia dobrze.
12.09.2017
Komentarz do:
BlackHawk Web Browser
HnauHnakrapunt: Czasami trochę spowalnia kompa, ale w instalacji prosty. Dla amatora możliwość pogapienia się na rysunki gwiazdozbiorów, spece, jak sądzę, wyciągną więcej.
12.09.2017
Komentarz do:
Stellarium
HnauHnakrapunt: Nieźle wygląda, ale nie przepadam za programami, które działają na tajniaka w tle. Mogliby ustawić łatwiejszy dostęp do menu programu, żeby uniknąć wielokrotnego uruchamiania.
12.09.2017
Komentarz do:
PointerStick
HnauHnakrapunt: Działa bardzo dobrze, a szczególnie doceniam 'lisią' opcję domyślnego trybu incognito. Bez kombinowania ze skrótami, po prostu zaznaczamy opcję i już.
12.09.2017
Komentarz do:
Cyberfox Web Browser
HnauHnakrapunt: Wysłało mi podwójnie komentarz, przepraszam.
12.09.2017
Komentarz do:
Opera
HnauHnakrapunt: Wygodny dostęp do zakładek, wzrokowcy ślipający po wąskich paseczkach z pewnością docenią. I dodali na szczęście opcję eksportu.
12.09.2017
Komentarz do:
Opera
HnauHnakrapunt: Wygodny dostęp do zakładek, wzrokowcy ślipający po wąskich paseczkach z pewnością docenią. I dodali na szczęście opcję eksportu.
12.09.2017
Komentarz do:
Opera
HnauHnakrapunt: Proste w obsłudze i bardzo przyjemne. Na szybką powtórkę w sam raz, dobre dla samouków. Nie wiesza systemu.
12.09.2017
Komentarz do:
Interlex
avatararrow

HnauHnakrapunt

Wypowiedzi na stronie: 494
Wypowiedzi na forum: 5
Dołączenie: 12.09.2017
Miejscowość:
Pochwały: 0
Status: Aktywny

Programosowy dziennik zdarzeń
HnauHnakrapunt dodał(a) program Vintager do ulubionych
HnauHnakrapunt usunął program DrawPad Graphic Editor z ulubionych
HnauHnakrapunt ocenił(a) program DrawPad Graphic Editor
HnauHnakrapunt dodał(a) komentarz do programu DrawPad Graphic Editor
HnauHnakrapunt usunął program RealWorld Paint z ulubionych