w
googluj

SSuite NetVine 2.6.2


SSuite NetVine to zestaw podstawowych narzędzi komunikacyjnych (komunikator, skrzynka mailowa oraz wymiana plików), który działa tylko w sieci lokalnej WiFi, bądź LAN, omijając połączenie Internetowe. Eliminuje to możliwość „podsłuchania” naszych rozmów oraz wysyłanych plików przez osoby trzecie, dzięki czemu nasza prywatność pozostaje nienaruszona. Program może być ciekawą propozycją narzędzia do wymiany plików i komunikacji na przykład pomiędzy pracownikami korporacji w tym samym budynku, czy nawet w zastosowaniach domowych.

Co istotne, obsługa jest tutaj bardzo prosta i jej opanowanie nie powinno stanowić kłopotu dla żadnego użytkownika, który nawet tylko w stopniu podstawowym posługuje się komputerem (nie biorąc pod uwagę ewentualnej bariery językowej – aplikacja dostępna jest tylko w języku angielskim). Po uruchomieniu, na ekranie wyświetla się dość nietypowe menu, składające się z kilku ikonek, odwołujących nas do podstawowych funkcji. Podłużny kształt menu może zachęcić do pozostawienia go na pulpicie „na stałe” i traktowania jako widżet do uruchamiania poszczególnych modułów. Wybranie dowolnej funkcji (komunikatora, wymiany plików, czy też skrzynki mailowej), skutkuje uruchomieniem nowego okienka ze szczegółami. Rozwiązanie to jest raczej dobre, choć samo okienko nieco dziwne pod kątem wyglądu – zrezygnowano tu z klasycznych elementów interfejsu, na rzecz nietypowych kombinacji kolorystycznych.

W naszym odczuciu propozycja przedstawiona przez producenta jest zbyt kolorowa i w praktyce na dłuższą metę może po prostu męczyć, a przy wykorzystaniu w firmach – burzyć estetykę stanowisk pracy. Jest to kwestią gustu, niemniej zaimplementowanie możliwości zmiany skórek interfejsu, zwiększyłoby uniwersalność aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
SSuite NetVineSSuite NetVine 2.6.2
Wersja stabilna
6.86 MB | 2019-05-13

Ilość pobrań: 339 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
SSuite NetVine
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 16:09
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ktoś używał?
SSuite NetVine 2.2