w
googluj

PlayOn 5.0.139


PlayOn to serwer mediów, umożliwiający transmisję nagrań wideo z kanałów internetowej TV lub własnej kolekcji multimediów do telewizora, w którym możemy je później łatwo przeglądać. Filmy, seriale, show lub inne nagrania przesyłane są (np. bezprzewodowo) za pomocą routera do popularnych konsol, urządzeń mobilnych, dekoderów STB, a także innych urządzeń standardu DLNA, po czym transmitowane do telewizora.

Można wybierać spośród ponad 60 kanałów telewizji internetowej i innych usług wideo, m.in Hulu, Netflix, Amazon VOD, HBO GO, Comedy Central, Syfy, MTV, Vevo, CNN, BBC, Discovery, ESPN, Cartoon Network. Dostępna jest również duża liczba wtyczek producentów zewnętrznych, które umożliwiają oglądanie specjalnych kanałów tematycznych itp. Wspierany jest oczywiście portal YouTube i to z subskrypcją wybranych kanałów jego użytkowników. Aplikacja pozwala na łatwe transmitowanie własnych filmów i innych nagrań wideo. Przewidziano także integrację z portalami społecznościowymi – Facebook, Twitter i MySpace, pozwalającą umieszczać w nich informacje o tym, co w danej chwili oglądamy (funkcja jest w fazie rozwojowej).

PlayOn wyposażono w dodatek do przeglądarek - PlayMark, umożliwiający szybkie wysyłanie do TV nagrań wideo oglądanych w Internet Explorerze, Firefoksie, Chrome i Operze. Póki co, działa on jako wersja rozwojowa. Aby włączyć PlayMark, należy w ustawieniach PlayOn wybrać zakładkę kanałów, odszukać dodatek wśród dostępnych stacji (powinien być na samym dole) i zdefiniować w jego opcjach, z jaką przeglądarką będzie współpracował.

Lista obsługiwanych urządzeń, pośredniczących w przesyłaniu wideo na ekran telewizora, ciągle się rozrasta. Pełny wykaz dostępny jest na stronie producenta. Znajdziemy tutaj m.in.:

• konsole - PlayStation 3, Wii, Wii U, Xbox 360,
• urządzenia mobilne - telefony i tablety z systemem Android (wymagany system operacyjny w wersji co najmniej 2.2), iPad, iPhone, Kindle Fire,
• dekodery Set-top box (STB) - Google TV, OmniBox, Roku,
• telewizory Smart - HP MediaSmart TV,
• większość urządzeń kompatybilnych ze standardem DLNA.

Program jest z założenia intuicyjny w obsłudze, jednak użytkownicy będą musieli poświęcić trochę czasu na naukę jego konfiguracji. Materiały potrzebne do opanowania wszystkich funkcji znajdują się na stronie producenta, oprócz tego w aplikację wbudowano prosty samouczek dla początkujących, do dyspozycji mamy także poradnik użytkownika w PDF. PlayOn to naprawdę interesujące rozwiązanie, dzięki któremu możemy cieszyć się internetową telewizją i własnymi nagraniami wideo wyświetlanymi w telewizorze, zamiast oglądać je na niewielkim ekranie monitora. Wystarczy router z dobrą łącznością sieciową i któreś ze wspieranych przez program urządzeń.

Ograniczenia!
Wersja trial działa przez okres 14 dni, zakupu pełnej wersji można dokonać na stronie producenta.

Wymagania!
Wymagany jest Internet Explorer w wersji 7 lub wyższej. Poleca się wyłączenie modułu "Konfiguracja zwiększonych zabezpieczeń Internet Explorer".
Windows XP musi posiadać zainstalowany Service Pack 2 lub 3.
Zalecane jest posiadanie co najmniej jednordzeniowego procesora Pentium 4 z zegarem 3,2 GHz, 1GB pamięci RAM, łącza internetowego 1.5 Mb (najlepiej router podłączony kablem lub WiFi w standardzie 802.11n).
Komputer z serwerem PlayOn i urządzenie łączące się z TV powinny być podłączone do tego samego routera i dzielić ten sam zakres adresów IP podsieci, bardziej złożone konfiguracje są możliwe, ale nie mają oficjalnego wsparcia.
Konieczne może być dodanie wyjątków do zapory sieciowej innej niż zapora Windows oraz oprogramowania antywirusowego, aby mogły one pozwolić usłudze PlayOn na łączenie się z siecią.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
PlayOnPlayOn 5.0.139
Wersja stabilna
169.3 MB | 2023-12-05

Ilość pobrań: 2119 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PlayOn