w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 448
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni

AutoHideMouseCursor 5.56.1


AutoHideMouseCursor to niewielkie i darmowe narzędzie, które automatycznie ukrywa kursor myszki, jeżeli przez wybraną ilość czasu nie zmienia on swojej pozycji. Program może okazać się przydatny np. w wypadku, gdy kursor zasłania nam tekst, nad którym pracujemy przy użyciu klawiatury, przeszkadza podczas oglądania materiału wideo, przeglądania grafiki itd. Aplikacja pozwala na ustalenie czasu, po upływie którego wskaźnik myszki przestanie być wyświetlany na ekranie – przedział czasowy wynosi od 2 do 100 sekund. Licznik czasu jest reprezentowany przez zanikający pasek postępu, który całkiem dobrze wizualizuje sekundy pozostałe do ukrycia wskaźnika. Oczywiście, gdy poruszymy myszką, kursor wyświetli się ponownie, o ile w tym momencie był akurat ukryty, zaś licznik zostanie wyzerowany.

Przyciski i opcje narzędzia pozwalają na wybór ilości sekund, po których wskaźnik myszki zniknie z ekranu, a także na zatrzymanie odliczania czasu, włączenie automatycznego uruchamiania programu wraz ze startem Windows, wyświetlanie okna narzędzia na wierzchu okien pozostałych aplikacji, ukrycie okna w ikonce dostępnej w zasobniku systemowym oraz skorzystanie z menu ustawień aplikacji. W ustawieniach można zdecydować, czy przy zamknięciu lub uruchomieniu programu jego okno zostanie zminimalizowane do obszaru powiadomień albo całkowicie ukryte. Dzięki opcji Hide Out w każdej chwili będziemy w stanie ukryć działanie narzędzia przed innymi użytkownikami systemu (tylko przed mniej doświadczonymi). Aby przywrócić program z ukrycia, należy uruchomić ponownie jego plik wykonywalny. Warto dodać, że narzędzie niemal w ogóle nie obciąża procesora, wykorzystuje minimalne ilości pamięci RAM i przestrzeni dyskowej, a także nie wymaga instalacji.

Interfejs graficzny programu to zwykłe okienko typowej aplikacji użytkowej. Obsługa AutoHideMouseCursor jest banalnie prosta i raczej nikt nie powinien mieć z nią żadnych kłopotów. Zapewne z tego powodu twórca aplikacji nie udostępnia pliku pomocy ani jakichkolwiek innych instrukcji.

Uwaga!
Narzędzie nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny.

Program działa również w systemach Windows 2000 Server, Windows Server 2003, Microsoft Virtual Server 2005 i Windows Server 2008. Twórca nie podaje, czy wspierany jest Windows Server 2012, ale jest to dość prawdopodobne, choćby z uwagi na prostotę programu i jego działanie w Windows 8.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
AutoHideMouseCursorAutoHideMouseCursor 5.56.1
Wersja stabilna 32-bitowa
0.07 MB | 2024-07-16
AutoHideMouseCursor 5.56.1
Wersja stabilna 64-bitowa
0.08 MB | 2024-07-16

Ilość pobrań: 547 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
AutoHideMouseCursor