w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 255
Wszystkich postów: 904483
Wszystkich tematów: 127575

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6708 dni

Windock 1.1.1


Windock to niewielki, ale użyteczny program, który automatycznie dopasowuje okna na pulpicie do zadanego wcześniej rozmiaru, kiedy przesuniemy je w odpowiedni obszar ekranu. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na codziennej konfiguracji okienek używanych aplikacji, w przypadku, gdy często korzystamy z wielu z nich jednocześnie (przydatność programu może być więc szczególnie wysoka na przykład wśród programistów, grafików czy webmasterów, którzy często wykorzystują na co dzień aplikacje wielookienkowe).

Ponieważ Windock działa równie sprawie z rozwiązaniami wielomonitorowymi, może zostać polecony również profesjonalistom, którzy docenią jego wygodę w codziennej pracy. Aby ustawić program do swoich wymagań, wystarczy wprowadzić odpowiednie dane w jedno okno ustawień. Składa się ono z listy swego rodzaju scenariuszy, które możemy edytować. Pozwalają one zdefiniować obszary, w obrębie których przeciągane okna mają maksymalizować się do zadanego rozmiaru. W efekcie ustawić możemy wygodny schemat rozstawiania okien na pulpicie (lub wielu monitorach), dzięki któremu przy kolejnym korzystaniu z komputera, ustawianie aplikacji ręcznie nie będzie już tak czasochłonne, bowiem większość precyzyjnej pracy związanej z pozycjonowaniem będzie wykonywana automatycznie.

Podczas działania Windock rezyduje na pasku zadań systemu jako ikona, z poziomu której możemy dostać się do okna konfiguracji lub aktywować kolejne, zapisane wcześniej profile. Program może automatycznie uruchamiać się wraz ze startem Windowsa, jednak domyślnie funkcja ta nie jest aktywna; można ją włączyć z poziomu ustawień.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
WindockWindock 1.1.1
Wersja stabilna
1.29 MB | 2015-04-19

Ilość pobrań: 92 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Windock