w
googluj
pl

Vim 9.1.0


Vim to zaawansowany edytor tekstu o otwartym kodzie źródłowym. Jest to wysoce konfigurowalny program zbudowany, aby umożliwić użytkownikom wydajną edycję tekstu. Vim jest ulepszoną wieloplatformową wersją edytora vi, znanego praktycznie każdemu użytkownikowi systemów z rodziny UNIX. Często nazywany jest "edytorem programisty" z racji swoich wyszukanych funkcji oraz podświetlania składni języków programowania, choć także okaże się on przydatny dla zwykłych użytkowników. Program ten nie jest jednak przeznaczony dla całkowicie początkujących w świecie komputerów, nie prowadzi on nas za rękę tłumacząc działanie swoich funkcji. Jest to narzędzie, do którego trzeba się przyzwyczaić i poświęcić czas na poznanie wszystkich jego możliwości.

Program Vim pozwala na otwieranie wielu plików na kolejnych kartach i równoczesną edycję tych dokumentów. Ciekawą opcją jest możliwość trzymania w schowku kilku informacji jednocześnie. Innymi rzadko spotykanymi opcjami są możliwość pisania tekstów od strony prawej do lewej oraz używanie znaków wielobajtowych UTF-16 (Unicode), co pozwala na wstawianie liter używanych w takich językach jak np. chiński.

Aplikacja Vim po zainstalowaniu automatycznie ustawia swój język na domyślny ustawiony w systemie, więc zaraz po uruchomieniu aplikacja będzie posiadać interfejs w języku polskim.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (12 głosów)

Strefa Download programu
VimVim 9.1.0
Wersja stabilna 32-bitowa
9.89 MB | 2024-04-18
Vim 9.1.0
Wersja stabilna 64-bitowa
10.4 MB | 2024-04-18
przejdź Vim dla Android

Ilość pobrań: 2045 | W tym miesiącu: 21 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (1)
Vim
avatararrow
~Rafał | 2011.03.02 10:58
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używam od dłuższego czasu. Dodatkowo mam zainstalowanego jeszcze notepad++ też jest OK. Polecam obydwa.