w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 535
Wszystkich postów: 946577
Wszystkich tematów: 141389

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

Jarte 6.2


Jarte – darmowy edytor tekstu. To niewielkich rozmiarów narzędzie oferuje mnóstwo możliwości i stanowi interesującą pozycję wśród darmowych programów z zastosowaniem do pracy biurowej.

Jarte różni się od innych darmowych aplikacji tego typu. Swoim interfejsem w najmniejszym stopniu nie przypomina Worda z pakietu Microsoft Office, co może na początku zrazić wielu użytkowników. Interfejs programu na początku może wydawać się co najmniej dziwny, bowiem narzędzie to w ogóle nie wygląda jak typowy edytor tekstu. Jednakże ogrom możliwości, jakie oferuje ten program sprawia, że warto przynajmniej spróbować rozpocząć pracę z Jarte.

Program obsługuje popularne formaty tekstowe, takie jak RTF i DOC (także DOCX) – oprócz otwierania plików tego typu, pozwala zapisywać tekst w tych właśnie formatach. Ponadto, tekst możemy eksportować jako PDF (pod warunkiem, że posiadamy program do tworzenia takich plików) oraz HTML.

Funkcjonalnością Jarte niewiele odbiega od większych i bardziej znanych edytorów tekstowych. Zmiana kroju czcionki, czy jej rozmiaru to dla Jarte żaden problem – program posiada zaawansowane funckje do edycji tekstu. Aplikacja umożliwia także wstawianie obrazków, tabel, hiperłączy, itp. Co więcej, używając programu z łatwością wyślemy także e-mail bądź wydrukujemy to, co stworzyliśmy, korzystając przy tym z dostępnych ustawień. Wszystkich funkcji i narzędzi, jakie oferuje program jest dużo więcej – program pomimo niewielkich rozmiarów potrafi naprawdę wiele.

Dostępna jest także wersja portable programu, do pobrania pod tym adresem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (6 głosów)

Strefa Download programu
JarteJarte 6.2
Wersja stabilna
3.5 MB | 2018-04-05

Ilość pobrań: 727 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (2)
Jarte
avatararrow
~Su | 2013.02.19 10:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo ciekawy program ale ma jedną wadę: tylko jeden widok strony i to nie najlepszy. Koniec strony (prawy brzeg) trzeba sobie wyobrazić na chybił trafił.
Jarte 4.5
avatararrow
~Mleko | 2011.08.04 15:26
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Różni się od innych, ciekawy interfejs.