w
googluj
pl

reaConverter Lite 7.813


reaConverter Lite to konwerter formatów graficznych połączony z kilkoma dodatkowymi narzędziami (nakładaniem znaków wodnych oraz podstawowymi modułami edycji pozwalającymi na przykład na obrót edytowanych fotografii). Obsługiwane są pliki w formatach BMP, GIF, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF (zarówno jeśli chodzi o dane wejściowe, jak i formaty, do których program potrafi konwertować zdjęcia). Całość opakowana została w bardzo przyjemny dla oka, dość minimalistyczny interfejs, dzięki czemu program prezentuje się nowocześnie i wygodnie się z niego korzysta.

Aby przekonwertować przy jego pomocy pliki graficzne, w pierwszej kolejności konieczne będzie ich zaimportowanie. Można na tym etapie wybierać pojedyncze zdjęcia lub całe foldery, a cały proces nie musi odbywać się we wbudowanym eksploratorze, ale również dzięki wsparciu dla metody „przeciągnij i upuść” (drag&drop). Wybrane zdjęcia prezentowane są w formie miniatur na liście. Na tym etapie możliwe jest jeszcze wprowadzenie poprawek (na przykład usunięcie przypadkowo wybranych plików). Z poziomu menu w górnej części, ale również korzystając z dodatkowych zakładek, użytkownik ma możliwość wykorzystania dodatkowych modułów edycji, w tym na przykład nakładania na zdjęcia znaku wodnego podczas konwersji (dostępnych jest tutaj sporo opcji umiejscowienia napisu oraz możliwość wyboru czcionki i jej koloru).

Kiedy wszystkie ustawienia są zatwierdzone, pozostaje nam już tylko wybrać format docelowy, co odbywa się poprzez spore przyciski w dolnej części okienka (jest to nietypowe, ale naszym zdaniem bardzo wygodne podejście). Sama konwersja przebiega w dodatkowo wyświetlanym okienku, gdzie prezentowane są szczegóły działań, w tym procentowy postęp. Drobne zastrzeżenia można mieć jedynie do czasu pracy (niektóre aplikacje konkurencyjne wydają się być nieco wydajniejsze, ale w praktyce różnica może być zauważalna tylko w przypadku obróbki dużej liczby zdjęć).

Ograniczenia!
Bez dodatkowej rejestracji, aplikacja pozwala obsłużyć za jednym razem maksymalnie 5 plików.

Wymagania!
Aby znieść ograniczenia, konieczne jest udostępnienie informacji o programie na Facebooku, Twitterze lub w kręgach Google+ (należy odwiedzić tę stronę i skorzystać z przycisków po prawej stronie napisu „SHARE”). Dzięki temu otrzymamy kod darmowej licencji, który należy przekopiować do aplikacji, by dokonać jej aktywacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
reaConverter LitereaConverter Lite 7.813
Wersja stabilna
19.7 MB | 2024-06-03

Ilość pobrań: 1841 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (0)
reaConverter Lite