w
googluj

Focus Magic 5.00b


Focus Magic to ciekawe oprogramowanie do ''naprawiania'' zamazanych zdjęć, sztucznego zwiększania ich rozdzielczości oraz polepszania ostrości. Program umożliwia usuwanie zarówno zamazań, które powstały w wyniku poruszania się obiektów, jak i poruszenia aparatem podczas fotografowania w niedostatecznie dobrych warunkach oświetleniowych. Choć program pozwala osiągnąć zauważalne efekty, nie należy się po nim spodziewać cudów – zamazane zdjęcie zawsze pozostanie zamazane, możliwe jest jedynie zamaskowanie tego zjawiska, wykorzystując odpowiednie algorytmy. W opisywanym programie możliwe będzie także odwrotne działanie – celowe zwiększenie poziomu zamazania wyraźnego zdjęcia.

Choć skuteczność zastosowanych algorytmów robi wrażenie, zaskakuje nieco interfejs aplikacji, który jest co prawda bardzo czytelny, jednak czasy swojej wizualnej atrakcyjności zdecydowanie ma już niestety za sobą. Aby skorzystać z dostępnych funkcji, wystarczy zaimportować do programu odpowiednie zdjęcie, a następnie wybrać interesujący nas algorytm działania z górnego paska (i ewentualnie dostroić dodatkowe opcje). Import zdjęć jest wygodny, ponieważ po uruchomieniu programu automatycznie otwierane jest odpowiednie okienko (klasyczny eksplorator plików), jednak możemy go również w dowolnej chwili uruchomić ponownie ręcznie, by załadować inne fotografie.

Na pochwałę zasługuje wbudowana w program instrukcja obsługi. Jest ona raczej krótka, ale wiedza jest dostatecznie skondensowana, aby cały dokument stanowił cenne źródło pomocy. Dodatkowym autem są załączone przykłady zdjęć, które prezentują działanie poszczególnych, opisywanych algorytmów.

Ograniczenia!
Darmowa wersja programu jest w pełni funkcjonalna, jednak możemy przy jej pomocy wyedytować maksymalnie 10 zdjęć. Aby znieść to ograniczenie, konieczne będzie wykupienie pełnej licencji na program.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Focus MagicFocus Magic 5.00b
Wersja stabilna
3.85 MB | 2020-09-17

Ilość pobrań: 293 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Focus Magic