w
googluj

Farbar Recovery Scan Tool (FRST) 16.7.2024.0


Farbar Recovery Scan Tool (FRST) to bezpłatny skaner bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Aplikacja jest odpowiedzialna za analizę kluczowych elementów środowiska Windows, a następnie przedstawienie szczegółowego raportu z przeprowadzonych operacji. Program sprawdzi się w badaniu kondycji komputera i zainstalowanych na nim komponentów, a w szczególności w identyfikowaniu problemów spowodowanych przez malware. Narzędzie może zostać uruchomione z poziomu trybu awaryjnego oraz środowiska Windows Recovery Environment.

Obsługa aplikacji Farbar Recovery Scan Tool jest bardzo prosta - wystarczy wskazać obszary systemu, które mają zostać sprawdzone, a następnie nacisnąć na "Scan". Po zakończeniu analizy zostanie utworzony plik FRST.txt. Zakres możliwych do przetestowania elementów jest dosyć szeroki. W raportach znajdziemy między innymi: klucze rejestru, usługi, modyfikacje w systemie plików, informacje o sterownikach i zainstalowanym oprogramowaniu, zestawienie aktywnych procesów, zawartość katalogu TEMP, ustawienia przeglądarek Internet Explorer i Mozilla Firefox, właściwości pamięci i dysku twardego, wpisy Hosts, błędy i załadowane moduły, wersję systemu, uprawnienia aktualnie zalogowanego użytkownika. Narzędzie zostało wyposażone również w funkcje naprawcze, pozwalające na przywrócenie komputera do sprawności po mniej skomplikowanych awariach. Inne ciekawe funkcje programu to porównywanie poprawności sum kontrolnych MD5 dla kluczowych procesów systemowych oraz poszukiwanie określonych przez użytkownika plików.

Farbar Recovery Scan Tool jest narzędziem dostępnym bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno w zastosowaniach niekomercyjnych jak i komercyjnych. Program nie wymaga również instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy umieścić go na dysku twardym lub na zewnętrznym nośniku danych.

Uwaga!
Aplikacja jest polecana dla doświadczonych użytkowników - wymaga sporej wiedzy na temat funkcjonowania systemu operacyjnego. W razie wątpliwości, warto posiłkować się forum bezpieczeństwo - Programosy.pl.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (49 głosów)

Strefa Download programu
Farbar Recovery Scan ToolFarbar Recovery Scan Tool (FRST) 16.7.2024.0
Wersja stabilna 32-bitowa
1.99 MB | 2024-07-16
Farbar Recovery Scan Tool (FRST) 16.7.2024.0
Wersja stabilna 64-bitowa
2.28 MB | 2024-07-16

Ilość pobrań: 19770 | W tym miesiącu: 20 | W poprzednim miesiącu: 22

Komentarze (4)
Farbar Recovery Scan Tool
avatararrow
~Hyrol | 2016.04.17 20:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ale tępaki tu komentarze dają :D i właśnie sam się pojechałem bo właśnie daje komenta lol
Farbar Recovery Scan Tool (FRST) 17.4.2016.0
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
Marcin7dudka | Komentarz został wyminusowany | wyświetl