w
googluj
pl

Unchecky 1.2


Podczas instalacji nowego oprogramowania często zdarza się, że program instalacyjny dodaje do naszego systemu niechciane, uciążliwe i potencjalnie niebezpieczne dodatki. Prawdopodobnie większość z nas zorientowała się w pewnym momencie, że w przeglądarce pojawił się pasek narzędzi Babylon lub Delta, nowa strona domowa lub domyślna wyszukiwarka, a przy starcie systemu uruchamiany jest taki czy inny program mający rzekomo usprawnić działanie komputera, lecz w praktyce jedynie go obciążający.

Pozbywanie się tego typu nieproszonych gości jest zajęciem uciążliwym i żmudnym, a odznaczanie odpowiednich opcji podczas instalacji wymaga pewnej dozy skupienia i uwagi. Bywa niestety też tak, że opcja zrezygnowania z instalacji niepotrzebnych dodatków jest rozmyślnie ukryta lub zaciemniona w sposób sugerujący jej niedostępność; wielu niszowych producentów oprogramowania korzysta z tej nieuczciwej praktyki, żerując na nieuwadze użytkowników.

Unchecky to aplikacja pozwalająca na automatyczne wykrywanie i odznaczanie odpowiednich okien dialogowych, odpowiadających za zmianę strony domowej, domyślnej wyszukiwarki i instalację pasków narzędzi oraz innego niepotrzebnego oprogramowania śmieciowego. Dzięki tej niewielkiej i bezpłatnej aplikacji będziemy mogli zapomnieć o problemach związanych z przywracaniem systemu do poprzedniego stanu. Oczywiście jeśli z takich czy innych powodów będziemy chcieli zainstalować oferowane nam oprogramowanie, możemy ręcznie zaznaczyć odpowiednią opcję.

Co więcej, aplikacja ostrzega nas również wówczas, gdy podczas instalacji zaznaczymy opcję wyglądającą zupełnie niewinnie, lecz w zakamuflowany sposób prowadzącą do instalacji uciążliwych dodatków. Unchecky działa w tle i nie zużywa praktycznie żadnych zasobów systemowych. Po przywołaniu okienka programu możemy szybko wyłączyć jego nadzór i błyskawicznie go wznowić.

Program Unchecky to absolutne „must-have” dla osób, które chcą raz na zawsze pozbyć się uciążliwego problemu oprogramowania śmieciowego.

Uwaga!
Program Unchecky nie doczekał się jeszcze wersji stabilnej jednak jest to narzędzie, które z pewnością może zawojować na rynku oprogramowania. Obecna wersja Beta programu może nie obsługiwać wszystkich rodzajów instalatorów obecnych na rynku.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (64 głosów)

Strefa Download programu
UncheckyUnchecky 1.2
Wersja stabilna
1 MB | 2018-04-08

Ilość pobrań: 18557 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 64

Komentarze (16)
Unchecky
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.15 14:17
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do przetestowania, chociaż i tak oglądam każde okienko trzy razy.
Unchecky 1.0.3
avatararrow
~kuśka | 2017.01.29 18:28
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przesłodzony . Zablokował liska .Odinstalowałem. Jest git !
Unchecky 1.0.2
avatararrow
tele02 | 2016.03.18 16:08
-8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jeszcze NIE-stwoooorzono progrrramu "NA LENIA" !!!!!
Unchecky 0.4.3.0 Beta
avatararrow
AdamPL234 | 2016.03.18 10:34
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy program jaki stworzono, dzięki niemu żaden toolbar czy reklama z niechcianym oprogramowaniem nie zainstaluje sie na nasz komputer, owszem gdyby Unchecky blokował jeszcze wirusy to byłoby fajnie. Według mnie inny soft nie równa Unchecky.
Unchecky 0.4.3.0 Beta
avatararrow
~wiechu | 2016.03.17 23:59
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
to wersja 0.4.2.0 a nie 0.4.3.9
Unchecky 0.4.3.0 Beta
avatararrow
Garu | 2016.03.17 23:58
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Żeby jeszcze Unchecky blokował włażenie wirusów, toby producenci AV poszli z torbami.
Lekkie to, nie obciąża. Wraz z dodatkami blokującymi szpiegostwo i malware w przeglądarkach, to zestaw lepszy i lżejszy od jakichkolwiek internet security.
Dla mnie - Unchecky w zestawie niezbędny.
Unchecky 0.4.3.0 Beta
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
andrzejjajko | 2014.12.23 20:12
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
AVG Internet Security też wywala śmieci a pozwala instalowac czysty program ale trzeba ustawić to w ustawieniach inaczej wiadomo że nie będzie tego robił
Unchecky 0.3.5 Beta
avatararrow
~ALF | 2014.08.26 11:26
20 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ten programik jest po prostu genialny.
Nie tylko skutecznie blokuje instalację niebezpiecznych programów, ale również wspaniale ostrzega przed zainstalowaniem sobie jakiegoś szkodzącego badziewia. Nawet z pakietu instalacyjnego potrafi wyodrębnić to co można zainstalować a co nie. Taki programik powinien być zainstalowany na każdym komputerze. Wielkie brawa, uznanie i podziękowanie dla jego twórców. Pozdrawiam serdecznie.
Unchecky 0.2.15 Beta
avatararrow
~pj.seniorek | 2014.07.30 08:30
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na zasadzie bezmyślnego klikania podczas instalki, wklepałem na dysk sporo śmieci. UNCHECKY zrobił to, do czego został stworzony- mało- swoją pracę wykonał idealnie. Chwała producentom za pomysł, realizację i produkt końcowy... zaś administratorom 'programosów' za expozycję sofciny. Ocena... oczywiście 5.
Unchecky 0.2.15 Beta
avatararrow
~fan | 2014.05.11 22:53
6 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Coś pięknego, taki mały a robi tyle co żaden, człowiek klika z przyzwyczajenia (dalej), (next). Potem uruchamia system a tu surprise! Hm a co się stało z moją przeglądarką? Ramki, krzaki wodospady. Z tym programem możesz nawet dziecku pozwolić instalować softy na sprzęcie. Polecam wszystkim 1510pkt!..
Unchecky 0.2.14 Beta
avatararrow
robcik | 2014.03.20 14:48
8 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Świetny program, niewielki i bardzo pomocny, będę polecał go znajomym bo gdy korzystam czasami z ich laptopów to pełno jest takich śmieci na komputerach, które blokuje ten program.
Unchecky 0.2.10 Beta
avatararrow
~n | 2014.01.06 13:10
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Córka coś kiedyś kombinowała na komputerze, później siadam do netu a tam co? cztery dodatkowe paski w przeglądarce. W cholerę roboty wyszukiwanie tego syfu, który był. A ma może opcję blokady cookie? Strasznie mnie wpieniają te okienka na wszystkich stronach ostrzegające o ich wykorzystywaniu. U Was to przynajmniej jeden mały paseczek na dole, ale spotkałem się z przypadkami, ze i trzy czwarte strony to zajmowało ;-) Gdyby miał dodatkowo funkcę blokowania tych informacji i samych cookie to byłoby naprawdę arcydzieło. Ściągam natychmiast ;-)
Unchecky 0.2.1 Beta
avatararrow
~Lukasz032 | 2014.01.03 16:24
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Zbyh: dziękujemy, na pewno każda rekomendacja przyda się programowi (:
Wprawdzie dopiero dostosowujemy program do polskich wymagań (ja np. współpracuję przy tworzeniu filtrów do znanych asystentów pobierania, jak i polskich aplikacji), lecz już w niedługim czasie program skutecznie obsłuży większość "asystentów" pobierania niektórych portali z aplikacjami. Już 0.2.0.5 powinien sobie poradzić z większością (:
Unchecky 0.2 Beta
avatararrow
~Zbyh | 2014.01.03 10:57
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program wymiata... sprawuje się bardzo dobrze, czekam na rozwój tej aplikacji i śledzę każdy update :) Niezbędny!
Unchecky 0.2 Beta