w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 117
Wszystkich postów: 904889
Wszystkich tematów: 127709

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7182 dni

Duplicati 1.3.4


Duplicati to niewielkie narzędzie do tworzenia kopii zapasowych. Aplikacja przyda się z pewnością każdemu użytkownikowi komputera dbającemu o bezpieczeństwo i dostępność dokumentów. Udostępnia szereg podstawowych opcji, takich jak backup przyrostowy, możliwość definiowania reguł i filtrów, limitowanie transferu. Co ciekawe, oprócz standardowego zapisu danych na zewnętrznych nośnikach i zdefiniowanych katalogach na dysku twardym, program oferuje również kopiowanie danych do popularnych serwisów internetowych oraz serwerów: Amazon S3, Windows Live SkyDrive, Google Docs, Rackspace Cloud Files, SSH, FTP. Przechowywanie informacji w chmurze ma swoje niewątpliwe zalety (duża swoboda i mobilność), wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia ważnych plików. Producent udostępnił dwa silne narzędzia szyfrujące (AES-256, GNU Privacy Guard).

Program posiada prosty w obsłudze interfejs, przystosowany przede wszystkim do początkujących odbiorców komputera. Konfiguracja kopii zapasowych, wszystkie standardowe operacje oraz odtwarzanie danych odbywają się za pośrednictwem kreatorów, przeprowadzających odbiorcę przez cały proces krok po kroku. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przygotowano również możliwość obsługi za pomocą linii poleceń.

Działanie aplikacji można śledzić za pomocą panelu dostępnego z poziomu zasobnika systemowego. Pozwala on na podgląd kopii zapasowych znajdujących się w kolejce i operacji już wykonanych. Istnieje także funkcja sterowania obciążeniem zasobów systemowych - program może mieć przydzielony jeden z pięciu standardowych priorytetów. Dzięki temu jego działanie będzie właściwie niezauważalne i nie będzie przeszkadzać w bieżącym użytkowaniu komputera.

Projekt jest rozpowszechniany bezpłatnie - posiada otwarty kod źródłowy i gotowe do wykorzystania kompilacje dla kilku popularnych systemów operacyjnych (Windows, Mac OS X, GNU/Linux). Przed rozpoczęciem pracy z aplikacją warto zapoznać się z poradnikami dostępnymi na oficjalnej stronie producenta. Interfejs i dokumentacja w angielskiej wersji językowej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
DuplicatiDuplicati 1.3.4
Wersja stabilna 32-bitowa
9.54 MB | 2013-02-04
Duplicati 1.3.4
Wersja stabilna 64-bitowa
9.54 MB | 2013-02-04

Ilość pobrań: 508 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Duplicati