w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 94
Wszystkich postów: 904889
Wszystkich tematów: 127709

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7182 dni

Redo Backup and Recovery 1.0.4


Redo Backup and Recovery to jak sama nazwa wskazuje, pakiet narzędziowy do tworzenia kopii zapasowych. Wspomaga użytkownika w standardowych zadaniach związanych z backupem i w dużej mierze automatyzuje ten proces. Przyda się również do prowadzenia diagnostyki związanej z funkcjonowaniem dysku twardego i rozmaitego typu nośników, odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych czy wymazywania zawartości komputera (szczególnie istotne w przypadku sprzedaży sprzętu).

Redo Backup and Recovery nie jest instalowany w systemie operacyjnym. Rozpowszechniany jest w postaci obrazu płyty w formacie ISO. Opiera się bowiem na popularnej dystrybucji GNU/Linux, a mianowicie Ubuntu. Jest to odchudzona, odświeżona wersja tego systemu, wyposażona w odpowiednie oprogramowanie. Rozwiązanie wydaje się być kłopotliwe, ale ma swoje niewątpliwe zalety. Przede wszystkim jest niezależne od systemu operacyjnego - dzięki temu możliwe jest nie tylko przywrócenie kopii zapasowej wraz ze sterownikami, ale także zachowanie istotnych plików konfiguracyjnych, co w standardowych wypadkach byłoby zdecydowanie utrudnione.

Co czeka na użytkownika po wypaleniu obrazu na płycie (można również skopiować dane na pamięć typu USB) i uruchomieniu narzędzia? Po załadowaniu wszystkich elementów widoczne będzie okno, za pomocą którego można błyskawicznie stworzyć kopię zapasową lub przywrócić dane na nośnik podłączony do komputera lub działający w sieci. Jeśli nie chcemy wykonywać tych operacji, wystarczy zamknąć kreator. Nawigacja pomiędzy wbudowanymi w projekt modułami odbywa się za pomocą menu, umiejscowionego w lewym, dolnym rogu ekranu. Znajdują się w nim między innymi:
• Aplikacja do partycjonowania dysku twardego - pozwala stworzyć jednostki logiczne o wybranym rozmiarze oraz sformatować je w odpowiednim systemie plików. Całość działa w trybie graficznym - narzędzie obsługuje się bardzo prosto.
• Program pozwalający na przywrócenie fabrycznych ustawień dysku twardego (skasowanie pozostawionych przez użytkownika śladów).
• Narzędzie do analizowania zużycia miejsca na dysku. Umożliwia znalezienie plików i katalogów zajmujących niepotrzebnie przestrzeń.
• Użytki do testowania i konfigurowania dysków.
• Solidne narzędzie do odzyskiwania usuniętych plików. Charakteryzuje się całkiem wysoką skutecznością i przyzwoitą szybkością działania.

Co ciekawe, Redo Backup and Recovery udostępnia również podstawowe oprogramowanie, takie jak prosty edytor tekstu, przeglądarka internetowa, menadżer plików, przeglądarka grafiki. Użytkownik może skorzystać ponadto z terminala, menadżera pakietów i paneli konfiguracyjnych. Dosyć przydatne wydaje się także narzędzie wyświetlające szczegółowe informacje o podzespołach komputera.

Projekt jest dostępny bezpłatnie - posiada otwarty kod źródłowy i liberalną licencję (General Public License). Oznacza to, że opisywanego zestawu używać można również w zastosowaniach komercyjnych, na przykład w pracy i działalności zarobkowej wszelkiego rodzaju. Całość w angielskiej wersji językowej.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.6 (9 głosów)

Strefa Download programu
Redo Backup and RecoveryRedo Backup and Recovery 1.0.4
Wersja stabilna
249.36 MB | 2012-11-27

Ilość pobrań: 3216 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (5)
Redo Backup and Recovery
avatararrow
~gość | 2015.01.05 12:14
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
dlaczego nie każdą kartę sieciową rozpoznaje?
Redo Backup and Recovery 1.0.4
avatararrow
~Misiek | 2014.10.18 00:42
-1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niestety, ale nie da się utworzyć backupu na dysku USB. Choc program mi się podoba i jest darmowy, to brak możliwości zapisu na innym dysku dyskwalifikuje ten program. Dodatkowo od dwóch lat nie było aktualizacji za co drugi minus :(
Redo Backup and Recovery 1.0.4
avatararrow
~AK | 2012.11.29 18:30
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To jest świetny program, szkoda że nie spolszczony i bardziej rozbudowany o dobrego antywira itp.
Redo Backup and Recovery 1.0.4
avatararrow
~frodo | 2012.10.06 16:32
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie ma lepszego programu do przywracania Linuxa jak i Windy.Polecam każdemu kto lubi mieć kopie swojego systemu pod ręką.
Redo Backup and Recovery 1.0.3
avatararrow
~Andrzej | 2012.02.20 02:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wypalone ImgBurnem, pora na test.
Redo Backup and Recovery 1.0.2