w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 168
Wszystkich postów: 904448
Wszystkich tematów: 127567

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6644 dni
pl

AnyToISO 3.9.6


AnyToISO to niewielkie narzędzie do obsługi plików ISO. Ten format służący do przechowywania obrazów płyt jest niezwykle popularny - spotkamy go w rozmaitych zastosowaniach. Szczególnie często rozpowszechniane są w ten sposób wersje instalacyjne systemów operacyjnych i gier komputerowych.

Obsługa programu jest bardzo prosta, głównie za sprawą dobrze przemyślanego, intuicyjnego interfejsu. Dostępne funkcje zostały podzielone na trzy zakładki. Są wśród nich:

• Konwersja do formatu ISO
Za pomocą aplikacji w łatwy sposób zmienimy format obrazu płyty. Obsługiwane rodzaje plików to: BIN, CDI, MDF, MDX, B6I, B5I, NRG, PDI, GBI, DAA, UIF, DMG, ISZ, DEB, RPM, IMA, IMG, ZIP, RAR. Podczas przetwarzania, o postępie jesteśmy informowani za pośrednictwem okna z logami, paska procentowego i dodatkowych wskaźników.

• Zgrywanie nośnika do formatu ISO
AnyToISO pozwala na zapisanie informacji znajdujących się na nośniku CD/DVD w postaci obrazu płyty. Wystarczy wybrać napęd oraz określić lokalizację wygenerowanego pliku. Opcjonalnie możemy także stworzyć plik w formacie BIN/CUE.

• Folder do ISO
Co ciekawe, program potrafi zapisać w postaci pliku ISO także zawartość katalogu znajdującego się na lokalnej partycji bądź dysku zewnętrznym. W dodatkowym oknie określimy opcje tworzenia obrazu. Wybierzemy system plików (ISO 9660, Joliet, UDF) i ustawienia dotyczące kodowania nazw plików.

Program integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows - odpowiednie opcje są dostępne po naciśnięciu prawego klawisza myszki na pliku, folderze lub napędzie. Z opcji możemy zrezygnować podczas procesu instalacyjnego. Kolejną zaletą jest obsługa z poziomu linii poleceń.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Do paczki instalacyjnej została dołączona krótka instrukcja obsługi - warto się z nią zapoznać przed rozpoczęciem pracy z programem.

Ograniczenia!
Wersja bezpłatna posiada ograniczenie związane z maksymalnym obsługiwanym rozmiarem obrazów. Nie mogą być one większe niż pojemność płyty CD - z tego powodu niemożliwe jest odczytywanie nośników DVD/Blue-ray. Dostępna jest płatna wersja Pro, znosząca tą niedogodność.

Spolszczenie!
Polska wersja interfejsu powinna zostać ustawiona automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, należy otworzyć okno konfiguracji (menu File -> Preferences), a następnie z rozwijanej listy wybrać pozycję Polish. Zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (11 głosów)

Strefa Download programu
AnyToISOAnyToISO 3.9.6
Wersja stabilna
9.23 MB | 2020-03-21
przejdź
AnyToISO Lite Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 5710 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 33

Komentarze (0)
AnyToISO