w
googluj

K7 AntiVirus Premium 16.0.0.1221


K7 AntiVirus Premium to program antywirusowy o funkcjonalności zapewniającej kompleksową ochronę systemu i danych przed powszechnie występującymi zagrożeniami w postaci wirusów i innych szkodliwych komponentów. Jest to młody produkt mało znanego przedsiębiorstwa K7 Computing, warto jednak dać mu szansę z uwagi na rozwiązania, dzięki którym nie ustępuje on wielu innym, popularniejszym antywirusom.

O potrzebie korzystania z oprogramowania zabezpieczającego system Windows przed szkodliwym kodem decyduje użytkownik, mało kto jednak ryzykuje brakiem takiego zabezpieczenia, bez względu na posiadaną wiedzę w zakresie obsługi komputera. Zdrowy rozsądek podczas korzystania z zasobów Internetu czy podłączanie pendrive'a przez szereg komputerów w drodze do naszego to jedno, a posiadanie choćby podstawowego antywirusa to drugie - jedno z drugim się nie wyklucza, warto więc praktykować oba rozwiązania, aby mieć solidnie zabezpieczony komputer.

K7 AntiVirus Premium oferuje szybki skaner uruchamiany na żądanie, a ponadto monitoruje również działanie systemu bez ingerencji użytkownika. Możemy też bezpiecznie korzystać z klienta e-mail oraz komunikatora internetowego, gdyż załączane w tych programach pliki są także monitorowane. Działając w tle bądź skanując na żądanie, aplikacja nie pobiera zbyt wielu zasobów systemowych, co powinno ucieszyć przede wszystkim posiadaczy starszych sprzętów. W programie nie zabrakło harmonogramu zadań, który pozwala dokładnie zaplanować skanowanie wybranych obszarów dysku i systemu. Aplikacja chroni przed powszechnie występującymi, typowymi zagrożeniami: wirusami, trojanami, komponentami spyware, adware, rootkitami, keyloggerami. Nie zabrakło funkcji automatycznej aktualizacji sygnatur, gdyż w ochronie komputera bardzo istotne jest, aby antywirus był jak najbardziej aktualny - wówczas chroni też przed najnowszymi szkodliwymi tworami.

Interfejs antywirusa, dostępny wyłącznie w języku angielskim, działa płynnie i został tak zorganizowany, że jego obsługa nie powinna sprawiać problemów. Z łatwością uruchomimy lub zaplanujemy skanowanie, zmienimy ustawienia, skorzystamy z narzędzi dodatkowych. Tych ostatnich jest kilka i są to warte uwagi dodatki typu wirtualna klawiatura, która pozwala na bezpieczniejsze wpisywanie np. haseł, narzędzie zapobiegające automatycznemu uruchamianiu nośników zewnętrznych, poprzez które rozprzestrzenia się wiele robaków, a także "cleaner" plików tymczasowych tworzonych przez system i podobne narzędzie dla danych z przeglądarek internetowych.

Ograniczenia!
Wersja Trial pozwala testować program przez 30 dni.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (18 głosów)

Strefa Download programu
K7 AntiVirus PremiumK7 AntiVirus Premium 16.0.0.1221
Wersja stabilna
247 MB | 2024-07-17

Ilość pobrań: 2125 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 32

Komentarze (2)
K7 AntiVirus Premium
avatararrow
~drx | 2012.05.15 12:42
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
po co komus platne jak jest freeware które jest tak samo dobre jesli nie lepsze, lepiej sobie sciągnąć mse, avire albo avasta, przez tyle lat sciagania plikow niewiadomego pochodzenia i łażenia po róznych stronach nie miałem (ani nikt kogo znam) nigdy problemów z wirusami
K7 AntiVirus Plus 12.1.0.112
avatararrow
~Magik | 2012.01.19 10:34
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Widzę, że coś nowego w sferze antywirusów...
K7 AntiVirus Plus 11.1.0061