w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 220
Wszystkich postów: 904575
Wszystkich tematów: 127605

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6880 dni
pl

WinToHDD 5.4


WinToHDD to ciekawy program do obsługi instalacji systemu Windows, który pozwala na reinstalację, stworzenie czystej instalacji na innym dysku oraz sklonowanie obecnej instalacji systemu, bez konieczności posiadania fizycznego nośnika z systemem (np. płyty DVD lub pamięci USB). W wielu przypadkach okaże się to jednym z lepszych, o ile nie jedynym rozwiązaniem, by odświeżyć komputer poprzez reinstalację, czy też zarchiwizować dane, tworząc kopię zapasową w formie klonu całego systemu na innej partycji w komputerze.

Cała aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, choć jej interfejs może budzić mieszane uczucia – z jednej strony jest minimalistyczny, jednak z drugiej poszczególne kontrolki nie wyglądają najnowocześniej, nie wspominając już o kroju czcionki w tytule programu. Istotne w tym przypadku jest jednak to, że całość działa poprawnie i pozwala osiągnąć zamierzony efekt, a ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z aplikacją czysto użytkową, w dodatku w darmowej edycji, wygląd interfejsu można uznać co najwyżej za niewielki minus, nie zaś dyskwalifikującą wadę. Aby skorzystać z możliwości programu, wystarczy wybrać jedną z trzech głównych opcji w pierwszym okienku, a później postępować zgodnie z uruchamianymi kreatorami. Dzięki takiemu podejściu, na jednym ekranie użytkownik ma do wypełnienia maksymalnie dwa pola z informacjami dla programu i nie pominie żadnego kroku. W decydującym momencie program wyświetli ostrzeżenie, że przystępuje do pracy (co może być czasochłonne) i poprosi nas o ostateczną zgodę i zezwolenie na działanie.

Warto dodać, iż na stronie producenta można znaleźć odnośnik do oficjalnego poradnika, jak korzystać z aplikacji. Jest to zestaw krótkich samouczków w języku angielskim, jak wykorzystywać poszczególne opcje. Naszym zdaniem to dopracowane źródło wiedzy, z którego warto skorzystać przed przystąpieniem do działania w programie. W razie dodatkowych pytać pozostaje dostępna sekcja FAQ (najczęściej zadawanych pytań użytkowników).
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (14 głosów)

Strefa Download programu
WinToHDDWinToHDD 5.4
Wersja stabilna
9.21 MB | 2021-11-25

Ilość pobrań: 2360 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 50

Komentarze (0)
WinToHDD