w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 179
Wszystkich postów: 922505
Wszystkich tematów: 133813

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7704 dni

Net Disabler 1.0


Net Disabler to niewielki program do celowego, ręcznego odcinania (a później przywracania) komputera od dostępu do Internetu. Aplikacja wykorzystuje w tym celu jedną z trzech metod: ingerencję w działanie karty sieciowej i jej rozłączenie, edycję zarządzania DNS oraz z wykorzystaniem systemowej zapory. Wybór techniki należy do użytkownika, a w zależności od potrzeb, każda z nich może się okazać lepsza od drugiej, choć pozornie efekt będzie taki sam – na komputerze stracimy możliwość korzystania z Internetu, choć oczywiście jedynie do momentu, kiedy znowu przywrócimy działanie aplikacji.

Jej interfejs jest przejrzysty i swoją prostotą odpowiada raczej prostej funkcjonalności samego programu. Niemal połowę niewielkiego okienka zabiera duża grafika, która pokazuje w jakim stanie jest w danej chwili połączenie sieciowe. Dzięki temu po uruchomieniu aplikacji można bardzo szybko zorientować się, w jakiej jesteśmy sytuacji. Aplikacja została dość dobrze przemyślana jeśli chodzi o szczegóły działania. Na przykład, kiedy chcemy skorzystać z wyłączenia Internetu poprzez dezaktywację karty sieciowej, a posiadamy więcej niż jedną, istnieje możliwość wybrania, o którą nam chodzi (niezależnie od tego, którą w danej chwili wykorzystujemy, aby łączyć się z Internetem).

Dla wygody użytkownika, w menu aplikacji wbudowano również dodatkowe odwołania do ustawień sieciowych. Same ustawienia można natomiast ochronić hasłem. Dzięki temu, jeśli z tego samego komputera korzysta więcej niż jedna osoba, będziemy mieć pewność, że nie zmieni ustawień, które wprowadziliśmy.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Net DisablerNet Disabler 1.0
Wersja stabilna
0.91 MB | 2017-03-11

Ilość pobrań: 178 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Net Disabler