w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 233
Wszystkich postów: 904464
Wszystkich tematów: 127572

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6678 dni

AutoHotkey 1.1.33.09


AutoHotkey to opensource’owy program i jednocześnie język skryptowy, który pozwala na automatyzację niemal dowolnych akcji w systemie Windows, zaawansowane definiowanie skrótów klawiaturowych, jak również remapowanie klawiszy klawiatury PC oraz przycisków i osi myszki czy joysticka.

Możliwości programu są ogromne i nie sposób wymienić tutaj jego wszystkich zastosowań. Za pomocą AutoHotkey będziemy w stanie m.in. uruchamiać programy oraz otwierać dokumenty i strony internetowe przy użyciu skrótów klawiaturowych albo akcji podejmowanych myszką czy innym kontrolerem. Warto dodać, że odpowiednie skrypty pozwalają np. na sterowanie kursorem myszki z poziomu klawiatury. Dzięki AutoHotkey, w łatwiejszy, zautomatyzowany sposób, wprowadzimy wybrane treści w oknach edytorów tekstowych i polach formularzy online, dodamy sygnatury i różne dane do e-maili, zamienimy ciągi znaków w tekście itd. Przy użyciu skryptów można tworzyć rozbudowane makra, monitorować i kontrolować procesy oraz rejestr, a także automatycznie uruchamiać działania związane z operacjami na plikach i katalogach lub mające na celu poprawę kondycji systemu i bezpieczeństwa danych. Kolejne możliwości są pomocne m.in. przy obliczeniach matematycznych, manipulowaniu oknami aplikacji, testowaniu kodu programistycznego, wykorzystywaniu zmiennych i pętli oraz Windows API, jak również tworzeniu interfejsów graficznych. Skrypty można skompilować do pliku wykonywalnego i dzięki temu uruchamiać je jako niezależne programy.

AutoHotkey nie posiada interfejsu graficznego, skrypty tworzymy i edytujemy za pomocą wybranego procesora tekstu (domyślnie są otwierane w Notatniku). Mniej zaawansowani użytkownicy na początku będą musieli zapoznać się chociaż z częścią informacji zawartych w pliku pomocy lub w dokumentacji online. Instrukcje są dostępne w języku angielskim, jednak w Internecie można znaleźć szereg porad w polskiej wersji językowej.

Uwaga!
Skrypty stworzone w wersji AutoHotkey 1.0.x mogą nie być kompatybilne z wersją 1.1.x i przyszłymi wydaniami programu. Szczegóły są dostępne w dokumentacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (36 głosów)

Strefa Download programu
AutoHotkeyAutoHotkey 1.1.33.09
Wersja stabilna
3.12 MB | 2021-05-08

Ilość pobrań: 16920 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (5)
AutoHotkey
avatararrow
~netman85 | 2014.01.23 14:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Programowanie przez klikanie. Połączenie 3 aplikacji które daje takie same możliwości co AutoHotkey. Ale możesz stworzyć program znacznie szybciej i łatwiej.

1) WinAutomation + 2) MouseRobot + 3) VbsEdit

Zobacz prezentację wideo: http://www.youtube.com/watch?v=a15EvLC-fF4
AutoHotkey 1.1.14.01
avatararrow
~Piccolo | 2012.02.13 11:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Na stronce http://www.beautifulcode.pl/tlumaczenia/programy/autohotkey/index.php znajduje się tłumaczenie instrukcji obsługi tego programu na polski
AutoHotkey 1.1.05.06
avatararrow
~rychu | 2008.12.06 19:31
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
super program,ale mam problem chce zeby po nacisnięciu 1,2,3,4 lub 5 najszybciej jak mozna klika mi 2 razy "R".
avatararrow
~Zainteresowany | 2008.06.12 14:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Czad swietny do multiboxingu accoutow.
Polecam wszystkim ktorzy chca ownowac w AV WSG albo instach.
avatararrow
~anna_fi | 2007.06.21 13:39
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Faktyczne doskonały program.Można meić wgląd we wszystko co masz na kompie.Nie poznałem jeszcze jego wszystkich funkcji,ale informacyjne ok.Brawo dla twórcy,tym bardziej,że miał ochotę udostępnić za darmo.Powinien jednak dodać opcje dla tych co mogą go wspomóc chociaz drobnymi wpłatami iza taką opcją rozprowadzania swojej twórczości jestem,bo niestety obowiązujący system nie każdemu pozwala zdobywac dodatkową wiedzę,pogłębiać,w/g preferowanych form sprzedaży,ustalenia dośc wysokich cen. Pozdrawiam!Składam wyrazy szcunku dla twórcy!Edi
Nie kazdego na to stać.