w
googluj

GameEx 18.53


GameEx to zintegrowane środowisko multimedialne, które może być wykorzystane jako odtwarzacz MediaCenter, mogące uruchamiać nie tylko tytułowe gry (emulowane przy pomocy maszyn wirtualnych starszych komputerów), ale także odtwarzać filmy, muzykę oraz uzyskiwać dostęp do treści internetowych, oferowanych na przykład przez serwis YouTube. Domyślnie program jest pełnoekranowy. Można co prawda zmusić go do wyświetlania w oknie, jednak specyfika wykorzystanych kontrolek zachęca do korzystania na pełnym ekranie, co będzie dodatkowo łatwiejsze z wykorzystaniem typowo multimedialnego kontrolera, np. klawiatury z gładzikiem, myszy powietrznej czy ekranu dotykowego w tablecie bądź laptopie.

W kategoriach aplikacji multimedialnej kierowanej do wykorzystania w salonie, na komputerze podpiętym do telewizora, styl oraz logikę interfejsu należy ocenić pozytywnie; nie jest to jednak rozwiązanie szczególnie wygodne do obsługi na typowym komputerze ze stosunkowo niedużym ekranem (porównując do telewizora). Główne menu GameEx zaiwera odnośniki do wszystkich możliwości pakietu. Poza wspominanymi już możliwościami, znajdziemy tutaj dodatki pod postacią wyszukiwarki, bezpośredniego odnośnika do losowej gry, czytnik RSS oraz listę ulubionych elementów biblioteki. Każda z wybranych opcji przenosi nas do kolejnych ekranów, na których możliwy jest dalszy wybór szczegółów czy to rozgrywki czy odtwarzania multimediów.

W programie nie znajdziemy niestety typowej przeglądarki internetowej, co znacznie rozszerzyłoby jego możliwości. Ograniczyć się musimy do internetowego radia, strony NetFlix oraz YouTube, w przypadku których mamy jednak do czynienia z aplikacjami, które oferują własny interfejs, co należy uznać za zaletę, ponieważ lepiej komponują się z pozostałą częścią programu. GameEx należy dodatkowo pochwalić za bardzo rozbudowane ustawienia.

Uwaga!
Podczas instalacji możliwe jest pobranie dodatkowych plików demonstracyjnych, co zwiększy funkcjonalność programu. Należy się liczyć z koniecznością pobrania ponad 100MB danych.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
GameExGameEx 18.53
Wersja stabilna
288 MB | 2023-11-15

Ilość pobrań: 321 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
GameEx