w
googluj

Bytescout BarCode Reader 12.0.1.2142


Bytescout BarCode Reader to program do odczytywania informacji z kodów kreskowych: jednowymiarowych oraz kodów QR (dwuwymiarowych). Obsługuje wiele różnych typów zapisów i kodowań, dzięki czemu odczytać będziemy mogli praktycznie każdą informację. Odczyt następuje z wgranego do programu zdjęcia lub bezpośrednio z widoku kamerki internetowej. Co ciekawe, aplikacja radzi sobie nie tylko z idealnie równo zaznaczonymi kodami na fotografiach. Nawet zamazane i pochylone zdjęcia powinny być dla programu stosunkowo łatwe do odczytu. Można także wgrywać zdjęcia większych fragmentów danego opakowania czy wizytówki: aplikacja automatycznie rozpozna na zdjęciu kod do odczytu, nawet, jeśli nie zajmuje jego całej powierzchni.

Przy pierwszym uruchomieniu nie należy zrażać się ogromem przycisków w górnej części, na których widnieją nazwy dostępnych kodować dla kodów jedno- oraz dwuwymiarowych. Są to przyciski uruchamiające analizę informacji na wgranym już do programu zdjęciu, jednak jeśli nie wiemy jakiego kodowania użyto w danym przypadku, możemy skorzystać z ostatniego z przycisków, który automatycznie rozpoznaje odpowiedni sposób zapisu, odczytując sprawnie dane. Minusem takiego rozwiązania jest tylko szybkość analizy, zatem o ile jesteśmy pewni kodowania konkretnego kodu, warto ręcznie pomagać w ten sposób programowi, by wpłynąć na ostateczną efektywność pracy.

W programie warto zwrócić uwagę na ustawienia, które mogą pomóc wpłynąć na dokładność odczytów oraz szybkość działania etapu analizy. Możliwy jest wybór dowolnej ilości analizowanych kątów obrotu zdjęcia, co pozwoli zinterpretować dane z kodów kreskowych zeskanowanych czy sfotografowanych z nietypowych ujęć, jednak nie należy zapominać, iż automatycznie negatywnie wpływa to na szybkość działania aplikacji. Warto więc samodzielnie poeksperymentować z preferencjami, dostosowując je do skonkretyzowanych już potrzeb.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Bytescout BarCode ReaderBytescout BarCode Reader 12.0.1.2142
Wersja stabilna
8.6 MB | 2023-07-24

Ilość pobrań: 450 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Bytescout BarCode Reader