w
googluj

EF Talk Scriber 2021.10


EF Talk Scriber – bardzo wygodny w obsłudze program do tworzenia transkrypcji, a więc notowania treści, które wypowiadane są w nagraniach (na przykład zapisywanie tekstów piosenek). To pewnego rodzaju połączenie najprostszego edytora tekstu (wręcz notatnika) z podstawowym odtwarzaczem muzycznym. Choć prosty i mało nowoczesny wygląd interfejsu tego nie zdradza, na liście obsługiwanych formatów znajdziemy również rozszerzenia plików bezstratnych; aplikacja obsłuży m.in. WAV, MP3, Ogg/Vorbis oraz FLAC.

Korzystanie z programu na pewno nie będzie dla nikogo większym wyzwaniem. Wystarczy wskazać odpowiedni utwór muzyczny do odtwarzania, a następnie notować tekst piosenki czy inne notatki na środku pola roboczego. Utwór możemy kontrolować przyciskami odtwarzacza, które znajdują się w dolnej części interfejsu (start, pauza, przewijanie przód/tył, głośność). Warto zauważyć, iż dzięki ustawieniom, użytkownik ma możliwość dostosowania wyglądu obszaru edycji do własnych potrzeb w całkiem szczegółowy sposób – skontrolować da się między innymi kolorystykę czcionki i tła. Podobnie jak podstawowy notatnik systemowy, obszar edycji udostępnia opcję zawijania wierszy, jeśli dana linia tekstu nie mieści się na ekranie, eliminując tym samym konieczność przewijania widoku w poziomie.

Choć konkurencyjne propozycje bywają bardziej rozbudowane, opisywana aplikacja jest z pewnością jedną z mniej wymagających dla systemowych zasobów, wobec czego może zostać z powodzeniem polecona w szczególności użytkownikom słabszych maszyn, ale również osobom, dla których większa funkcjonalność byłaby przytłaczająca lub po prostu zbędna.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EF Talk ScriberEF Talk Scriber 2021.10
Wersja stabilna 32-bitowa
0.78 MB | 2021-09-21
EF Talk Scriber 2021.10
Wersja stabilna 64-bitowa
0.71 MB | 2021-09-21

Ilość pobrań: 115 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EF Talk Scriber