w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 150
Wszystkich postów: 904515
Wszystkich tematów: 127588

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6752 dni

Metadata++ 1.05 Build 5


Metadata++ to pogram służący do odczytu tytułowych metadanych z plików multimedialnych, w tym przede wszystkim zdjęć, ale również plików audio, wideo i innych. Obsługiwanych jest większość najpopularniejszych formatów, włącznie z JPEG, PNG, TIFF, RAW, WEBM, MP3, MP4, OGG, WAV, AVI, MP4 oraz DivX. Skutkuje to możliwością odczytu między innymi metadanych Adobe, Exif, IPTC, XMP, GPS oraz ICC. Duży nacisk w programie położono na szybkość działania. Twórcy postarali się, aby zarówno wbudowany nawigator po folderach, jak i samo sczytywanie działały możliwie wydajnie (chociaż biorąc po uwagę wymagania pod postacią minimum Windowsa 7, aplikacji i tak nie będziemy mogli uruchomić na starszym, wolniejszym sprzęcie).

Obsługa natomiast sprowadza się w ogólnym przypadku do nawigowania kolejno po drzewie katalogów, później liście elementów wybranego folderu, a na końcu odczytanych metadanych (których panel, co ciekawe, domyślnie nie jest widoczny i trzeba wywołać go przyciskiem z górnej wstążki). Konkretne wpisy można edytować i ręcznie dodawać, a całe dane importować lub eksportować, w tym przypadku w jednym z wielu formatów. Jeśli do plików (np. zdjęć lub filmów) dograno informacje o lokalizacji, w programie istnieje możliwość wyświetlenia mapy, aby zaznaczyć na niej odpowiednie miejsce wykonania zdjęcia czy wideo.

Niewielki minus należy się aplikacji za sposób organizacji elementów na wstążce. W zasadzie tylko pierwszą jej zakładkę można by właśnie tym mianem nazwać. Pozostałe to po prostu zbiór opcji, głównie zrealizowanych w formie „checkboksów”, co psuje ogólnie wrażenie z dość wygodnej obsługi programu.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Metadata++Metadata++ 1.05 Build 5
Wersja stabilna
0.71 MB | 2017-04-14

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (0)
Metadata++