w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 467
Wszystkich postów: 946109
Wszystkich tematów: 141141

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7834 dni

Syncplay 1.7.3


Syncplay – niewielki program umożliwiający kilku osobom siedzącym przy zupełnie różnych komputerach, na równoczesne odtwarzanie filmu (zsynchronizowane w czasie), by zapewnić im te same doznania w tym samym czasie. Może się to okazać wygodne, jeśli planujemy w tym samym czasie komentować film, będąc połączonym poprzez komunikator głosowy. Co więcej, jeśli któryś z użytkowników spauzuje nagranie lub je przewinie, efekt będzie od razu widoczny również na ekranach pozostałych użytkowników, dzięki czemu cały „seans” będzie skutecznie udawać fizyczne spotkanie i oglądanie filmu na jednym ekranie.

Niestety aplikacja może się okazać zbyt trudna w obsłudze dla osób całkowicie początkujących. Konieczne jest bowiem samodzielne skonfigurowanie połączenia z serwerem (lub zapewnienie go samemu). Pod tym kątem program nie ułatwia nam zbyt bardzo zadania, dając do dyspozycji jedynie prosty interfejs, w którym uzupełnić musimy kolejne pola parametrów serwera, nie tłumacząc do czego zostaną w przyszłości wykorzystane. W skrócie – sprowadza się to do podania odpowiedniego adresu serwera, następnie ustalenia hasła i pozostałych parametrów.

Drugim niezbędnym do działania elementem jest odpowiedni odtwarzacz wideo – w chwili pisania niniejszego opisu program obsługuje MPC-HC, VLC, mpv oraz mplayer2. Kiedy te warunki zostaną spełnione, połączenie się z przyjaciółmi nie powinno być kłopotem, a (przynajmniej teoretycznie) wspólne oglądanie filmu na pewno zostanie przeniesione na poziom wyżej, względem typowych, znanych dotychczas rozwiązań.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
SyncplaySyncplay 1.7.3
Wersja stabilna
19.3 MB | 2024-04-29
przejdź
Syncplay Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 158 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Syncplay