w
googluj

Syncplay Portable 1.7.3


Syncplay Portable przenośna wersja niewielkiego programu, który umożliwia kilku osobom siedzącym przy zupełnie różnych komputerach, na równoczesne odtwarzanie filmu (zsynchronizowane w czasie), by zapewnić im te same doznania w tym samym czasie. Może się to okazać wygodne, jeśli planujemy w tym samym czasie komentować film, będąc połączonym poprzez komunikator głosowy. Co więcej, jeśli któryś z użytkowników spauzuje nagranie lub je przewinie, efekt będzie od razu widoczny również na ekranach pozostałych użytkowników, dzięki czemu cały „seans” będzie skutecznie udawać fizyczne spotkanie i oglądanie filmu na jednym ekranie.

Niestety aplikacja może się okazać zbyt trudna w obsłudze dla osób całkowicie początkujących. Konieczne jest bowiem samodzielne skonfigurowanie połączenia z serwerem (lub zapewnienie go samemu). Pod tym kątem program nie ułatwia nam zbyt bardzo zadania, dając do dyspozycji jedynie prosty interfejs, w którym uzupełnić musimy kolejne pola parametrów serwera, nie tłumacząc do czego zostaną w przyszłości wykorzystane. W skrócie – sprowadza się to do podania odpowiedniego adresu serwera, następnie ustalenia hasła i pozostałych parametrów.

Drugim niezbędnym do działania elementem jest odpowiedni odtwarzacz wideo – w chwili pisania niniejszego opisu program obsługuje MPC-HC, VLC, mpv oraz mplayer2. Kiedy te warunki zostaną spełnione, połączenie się z przyjaciółmi nie powinno być kłopotem, a (przynajmniej teoretycznie) wspólne oglądanie filmu na pewno zostanie przeniesione na poziom wyżej, względem typowych, znanych dotychczas rozwiązań.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Syncplay PortableSyncplay Portable 1.7.3
Wersja stabilna
26 MB | 2024-04-29
przejdź Wersja instalacyjna Syncplay

Ilość pobrań: 47 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Syncplay Portable