w
googluj
pl

streamWriter Portable 5.5.1.0


streamWriter Portable – przenośna wersja darmowego (licencja open source) i dość rozbudowanego programu streamWriter, dzięki któremu można nagrywać i odtwarzać strumienie radiostacji internetowych. Program pozwala na nagrywanie strumieni audio w formie ciągłej lub rozdzielonej na poszczególne utwory czy audycje. Bez problemów będziemy w stanie nagrywać dźwięk z wielu strumieni jednocześnie. streamWriter został zaopatrzony w bogatą bibliotekę radiostacji internetowych oraz wyszukiwarkę nadawanych przez nie utworów czy audycji. Program monitoruje tytuły i wykonawców utworów aktualnie strumieniowanych przez radiostacje. Dzięki temu i funkcji automatycznej listy życzeń, możliwe jest samoczynne uruchomienie nagrywania interesujących nas utworów/audycji, jeżeli tylko któraś z nadzorowanych stacji rozpocznie ich odtwarzanie. Warto dodać, że dostępna jest również lista automatycznego ignorowania, dzięki której program jest w stanie pomijać utwory już nagrane lub niepożądane. Funkcjonalność obu list można zawężać do wybranych strumieni. Poza tym, w streamWriter skorzystamy także z typowego harmonogramu nagrywania automatycznego.

Materiały audio można odtwarzać bezpośrednio w trakcie ich nagrywania, jak również po zapisie utworów czy większych partii strumieni na dysku. Program posiada regulator głośności oraz korektor graficzny dźwięku. W razie potrzeby można odtworzyć strumień audio wybranej radiostacji w domyślnym playerze zewnętrznym. Dostępne są funkcje wstrzymywania nagrywania, wyłączania zapisu strumienia po zakończeniu aktualnie odtwarzanego utworu, a także wycinania reklam oraz ciszy. Strumienie można organizować za pomocą kategorii, program oferuje również wyszukiwarkę strumieni wprowadzonych do listy nagrywania. Warto wspomnieć o funkcji tworzenia playlist (M3U, PLS) dla utworów nagrywanych z danego strumienia. Lista zapisanych utworów pozwala na wykonywanie szeregu operacji na pozyskanych plikach audio. Przy jej użyciu będziemy w stanie odtwarzać, wycinać czy kopiować nagrania, usuwać je z dysku, dodawać tytuły do listy życzeń lub listy ignorowanych, zmieniać nazwy i edytować podstawowe metadane nagrań, a także przycinać długość trwania plików dźwiękowych (wymagane pobranie i zainstalowanie odpowiedniego rozszerzenia z poziomu programu). streamWriter pozwala na zapoznanie się ze szczegółowymi właściwości poszczególnych nagrań oraz radiostacji i ich strumieni (w tym także na szybkie przejście do witryny danego radia).

Program zapisuje audio w formatach MP3, AAC oraz WAV. W razie potrzeby można łatwo doinstalować rozszerzenia odpowiedzialne za obróbkę i kodowanie nagrań (np. efekty SoX dla Wave, konwersja na MP3, AAC, OGG, konwersja AAC na M4A, wsparcie dla kodowania: MP3 przy użyciu LAME, OGG przy użyciu OggEnc, AAC przy użyciu FAAC). Dostępne jest również rozszerzenie pozwalające na zapisywanie metadanych utworów źródłowych w nagrywanych plikach.

Wersja Portable przechowuje ustawienia tylko w swoim głównym katalogu, tak więc jest w pełni przenośna i może działać na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji (np. z poziomu pendrive’a czy dysku zewnętrznego).

Interfejs graficzny streamWriter jest przyjemny dla oka i intuicyjny w obsłudze. Mniej doświadczeni użytkownicy bez problemu opanują podstawowe zasady korzystania z programu. W menu Pomoc umieszczono odnośnik do strony internetowej z instrukcjami (w języku angielskim).

Uwaga!
Na wersję całkowicie przenośną można zdecydować się przy pierwszym uruchomieniu streamWriter Portable (okienko Ustawienia kreatora, opcja Zapis danych do katalogu aplikacji).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
streamWriter PortablestreamWriter Portable 5.5.1.0
Wersja stabilna
4.1 MB | 2020-08-09
przejdź Wersja instalacyjna streamWriter

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
streamWriter Portable