w
googluj

Ron's Editor 2024.06.08.1455


Ron's Editor to ciekawy edytor plików CSV i TSV (a więc dokumentów, które w formie tekstowej, wykorzystując odpowiednie przecinki lub tabulatory, przedstawiają dane tabelaryczne). Jest narzędziem z pozoru niewielkim, w praktyce jednak kryje w sobie całkiem sporą funkcjonalność, w tym wygodne narzędzia wyszukiwania i zamiany danych, dzięki czemu może stanowić naprawdę dobrą propozycję programu do edycji wspomnianego typu plików. Z pewnością nie jest to kombajn porównywalny do dużych pakietów biurowych, których arkusze kalkulacyjne również radzą sobie z plikami CSV oraz TSV, jednak Ron’s Editor jest dużo lżejszy, a biorąc to pod uwagę, oferuje całkiem ciekawy zestaw funkcji.

Co bardzo ważne, obsługa jest zupełnie intuicyjna. Wszystkie opcje podczas pracy znajdują się w rozwijanych listach górnego menu. Nie zdecydowano się tutaj na popularną wstążkę z najpopularniejszymi narzędziami, ale na górnym pasku znajdziemy za to karty, dzięki którym jednocześnie obsłużymy kilka dokumentów. Do najważniejszych możliwości programu należy swobodna edycja wartości w poszczególnych komórkach tabeli, rozbudowane narzędzia wyszukiwania konkretnych wartości, zamiana, dodawanie lub usuwanie konkretnego tekstu, dat, liczb oraz spacji, jak również opcja zamiany kierunku tekstu oraz modyfikacje związane z wielkością liter.

Ciekawie przedstawiają się również funkcje niezwiązane z edycją, w przypadku których warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia filtrowanych odpowiedzi na interesujące nas „zapytania”, która jest czuła także na duplikowane wiersze. Przydatne mogą okazać się także moduły pozwalające na scalanie i rozdzielanie kolumn z danymi w obsługiwanym przez nas pliku.

Ograniczenia!
Edycja trial została ograniczona czasowo do 30 dni działania. Po tym czasie można wykorzystywać program za darmo, ale w edycji Lite, którą charakteryzuje znacznie mniejsza funkcjonalność (można zapisać maksymalnie 1500 wierszy w dokumencie, a możliwości edytora są ograniczone do absolutnego minimum).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Ron's EditorRon's Editor 2024.06.08.1455
Wersja stabilna
13.5 MB | 2024-06-11

Ilość pobrań: 303 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Ron's Editor
avatararrow
~koczar | 2015.04.03 13:10
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
takie programy trial i 10 dni działające nigdy nie biore bo po co i komu to potrzebne,jeszcze żeby coś ciekawego było a tu notatnik i komu to ? windows ma tez notatnik
Ron's Editor 2015.03.13.0641