w
googluj
pl

Microsoft Word Mobile 1.0


Microsoft Word Mobile to uszczuplona wersja popularnego, rozbudowanego edytora tekstu Microsoft Word, wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office. Jest to edycja mobilna, kierowana przede wszystkim do użytkowników komputerów, bądź tabletów z małymi ekranami (o przekątnej maksymalnie 10.1 cala). Posiadacze większych monitorów będą musieli zadowolić się wykorzystaniem programu jedynie w formie „czytnika” dokumentów w odpowiednich, znanych Wordowi formatach. Kiedy jednak aplikacja działa w pełnej dla siebie wersji, można przy jej pomocy stworzyć naprawdę wiele profesjonalnie wyglądających dokumentów.

Ponieważ funkcjonalność programu została, względem pełnej, „pulpitowej” wersji programu, znacznie okrojona, osoby, które nie miały wcześniej styczności z pakietem Office Microsoftu nie powinny czuć się zagubione, bowiem interfejs nie jest w tym przypadku przytłaczający. Wręcz przeciwnie – zgodnie z ostatnim trendem i wzornictwem systemu Windows 10, króluje tu minimalizm i proste formy przycisków. Aby stworzyć nowy dokument warto skorzystać z dostępnych szablonów. Umożliwią one bardzo szybkie stworzenie ciekawych efektów wizualnych związanych z formatowaniem tekstu. Naturalnie wszystkie te czynności możemy również wykonać samemu, korzystając z odpowiednich opcji zakładki edycji w górnej części obszaru roboczego.

Warto dodać, że opisywana mobilna odmiana programu Word została wyposażona w kilka rozwiązań przydatnych głównie podczas korzystania z programu zgodnie z założeniami producenta, czyli „mobilnie” – poza biurem czy domem. Mowa tu integracji z OneDrive (zapisywaniem dokumentów w „chmurze”), łatwym dzieleniu się dokumentem, czy nawet równoczesnej pracy nad danych projektem w kilka osób. Aplikacja z pewnością warta jest przetestowania, w szczególności przez osoby posiadające tablety i/lub wykupioną licencję Office 365.

Uwaga!
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.
• Aplikacja współpracuje również z urządzeniami bazującymi na architekturze ARM, a więc z zainstalowanym Windowsem w edycji RT.

Ograniczenia!
• Większość funkcji, w tym tworzenie i edytowanie dokumentów, dostępna jest darmowo dla urządzeń o przekątnej ekranu 10.1 cala i mniejszych (w praktyce – najczęściej tabletów).
• Użytkownicy komputerów o większych ekranach (a więc laptopów oraz komputerów stacjonarnych), by edytować lub tworzyć dokumenty, muszą wprowadzić do aplikacji kod licencyjny Office 365; darmowo dostępny jest w tym przypadku jedynie odczyt istniejących już dokumentów.

Wymagania!
Aby zapewnić sobie pełną funkcjonalność programu, konieczne jest posiadanie abonamentu lub licencji Office 365.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (6 głosów)

Strefa Download programu
Microsoft Word MobileMicrosoft Word Mobile 1.0
Wersja stabilna
117.9 MB | 2015-09-17
przejdź Microsoft Word Mobile dla Android

Ilość pobrań: 3843 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 21

Komentarze (0)
Microsoft Word Mobile