w
googluj

BabelPad 14.0.0.1


BabelPad (Unicode Text Editor for Windows) to rozbudowany edytor plików tekstowych kierowany przede wszystkim do programistów i innych osób związanych z informatyką, bowiem umożliwia odczyt dokumentów w niemal każdym kodowaniu. Na liście obsługiwanych znajdziemy między innymi: UTF-8, UTF-16, UTF-32, UTF-7, liczne odmiany Windows CP, wiele wersji ISO, EUC-JA, Wansung, KOI8-R, GB2312 i wiele innych. Kodowania te obejmują znaki typowe dla języków niemal wszystkich krajów świata, dzięki czemu odczyt dowolnego dokumentu, niezależnie od języka czy platformy, na której został stworzony, będzie łatwy i skuteczny.

Sama aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Z jednej strony oferuje wiele opcji konfiguracyjnych, z drugiej zaś większość z nich została ukryta pod rozwijanymi panelami menu. Naszym zdaniem to dobre rozwiązanie, ponieważ o ile nie potrzebujemy zaawansowanych narzędzi, nasz wzrok nie jest stale rozpraszany przez nadmiar ikonek na pasku narzędzi. Odczyt plików przy pomocy opisywanego programu jest przede wszystkim bardzo szybki. Ładowanie nowego dokumentu i jego wyświetlenie trwa ułamek sekundy (choć oczywiście w skrajnych przypadkach może zająć więcej czasu).

Podczas pracy z programem warto zwrócić uwagę również na dolny pasek statystyk, na którym odczytamy między innymi wykryte znaki końca linii, liczbę znaków w dokumencie, czy też język kraju, w którym plik został utworzony. Aplikacja może stanowić również dobre narzędzie do szybkiego tworzenia nowych dokumentów i zapisywania ich w odpowiednich formatach z uwzględnieniem licznych kodowań. Podczas tworzenia mamy do dyspozycji podstawowe narzędzia formatowania tekstu.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (5 głosów)

Strefa Download programu
BabelPadBabelPad 14.0.0.1
Wersja stabilna
6.89 MB | 2021-09-15

Ilość pobrań: 326 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
BabelPad
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.13 13:00
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Połączony z cudowną tablicą znaków, którą z pewnością docenią wszyscy, którzy piszą teksty z 'dziwnymi' znakami diakrytycznymi. Polecam językowcom.
BabelPad 10.0.0.4