w
googluj

SSuite NoteBook Editor 2.6.1.1


SSuite NoteBook Editor to edytor tekstu, który ze swoją funkcjonalnością i wygodą obsługi plasuje się bliżej bardzo rozbudowanego notatnika, niż kombajnów biurowych, takich jak Microsoft Word, czy OpenOffice Writer. Oferuje wiele przydatnych na co dzień funkcji, takich jak rozbudowane formatowanie tekstu, wstawianie tabel, znaków specjalnych, ozdobnych napisów, emotikon oraz zdjęć. Działa szybko, a niespotykanym rozwiązaniem (przynajmniej wśród aplikacji chcących konkurować z najlepszymi programami w tej klasie) jest zastosowanie obsługi kart do wyświetlania kilku dokumentów jednocześnie, co znacznie przyśpiesza przełączanie się pomiędzy plikami.

Technicznie rzecz biorąc, program przyda się jednak głównie w biurze lub podobnych zastosowaniach domowych – nie znajdziemy tu bowiem funkcji kolorowania składni choćby najpopularniejszych języków programowania, czy też typowych dodatków dla programistów: to klasyczny program do tworzenia dokumentów. Choć z jednej strony oferuje niezbędne w tym celu możliwości, z drugiej – producent zdecydował się zastosować w nim niecodzienne i (naszym zdaniem) stosunkowo niewygodne elementy interfejsu. Należą do nich niepotrzebnie „udziwnione” ikony rozmieszczone w nietypowej kolejności, przez co przystosowanie się do obsługi może zająć trochę czasu oraz design wyskakujących okienek, który bardziej wpasowałby się w trendy obowiązujące co najmniej kilka edycji systemów operacyjnych temu.

Pokonując jednak tę przeszkody, zyskamy ciekawy, darmowy program, który jest lekki dla zasobów sprzętowych i ostatecznie pozwala stworzyć poprawnie wyglądające dokumenty, które mogą okazać się wystarczające na potrzeby mniejszych firm, a z pewnością domowe. Warto go przetestować, mając jednak na uwadze, że niektóre propozycje konkurencyjne również są darmowe, oferując przy tym znacznie więcej funkcji przy nieco prostszej obsłudze (w konsekwencji natomiast bardziej obciążają komputer podczas pracy).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
SSuite NoteBook EditorSSuite NoteBook Editor 2.6.1.1
Wersja stabilna
4.46 MB | 2018-04-18

Ilość pobrań: 277 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
SSuite NoteBook Editor