w
googluj

Pro Word Cloud 1.0.0.3


Pro Word Cloud – dodatek do Microsoft Worda, który pozwala na automatyczne wygenerowanie „chmury” wyrazów, zgodnie z częstotliwością ich występowania we wskazanym tekście. To bardzo wygodne rozwiązanie do obrazowania częstości występowania tagów, imion lub innych powtarzalnych słów w wybranym fragmencie dokumentu. Co ważne, całość jest nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim atrakcyjna wizualnie – może stanowić ciekawy element graficzny choćby w ulotce prezentującej firmę czy innym dokumencie, w którym istotne jest zwrócenie uwagi czytelnika na pewne wyszczególnione cechy, w tym przypadku prezentowane w atrakcyjnej wizualnie formie.

Pozostając dodatkiem pakietu Office, program jest bardzo prosty w obsłudze, a oferowane przez niego opcje konfiguracyjne – dostępne w łatwy sposób. Podczas tworzenia nowej chmury użytkownik może w wystarczający sposób wpłynąć na jej wygląd, w tym rozmiar całości, rodzaj czcionki i kolorystykę. W praktyce to wystarczające opcje, by w zależności od okazji, stworzyć interesującą i odpowiednią wizualnie chmurę słów. Warto dodać, iż chmury generowane są w pewnym zakresie losowo, zatem powtórne stworzenie chmury, nawet przy tych samych ustawieniach, może przynieść nieco odmienne efekty, które być może bardziej spasują do tworzonego przez nas dokumentu.

Podczas tworzenia chmury warto eksperymentować – nie ma sprawdzonej zasady, według której otrzymalibyśmy zawsze interesujący graficznie obiekt. Zmieniać warto przede wszystkim krój czcionki – często na co dzień nietypowe fonty okażą się tutaj szczególnie trafione.

Uwaga!
Program przeznaczony jest dla Worda oraz PowerPointa w wersji 2013 lub nowszej.

Wymagania!
Aby pobrać dodatek, konieczne jest posiadanie funkcjonującego konta w sklepie Office.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Pro Word CloudPro Word Cloud 1.0.0.3
Wersja stabilna
1 MB | 2016-03-26

Ilość pobrań: 127 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Pro Word Cloud