w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 425
Wszystkich postów: 938191
Wszystkich tematów: 138565

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7809 dni

Google Maps Downloader 8.870


Mapy Google, choć bardzo przydatne, mają jedną wadę: do korzystania z nich potrzebne jest połączenie z internetem. Program Google Maps Downloader umożliwia pobieranie map udostępnianych przez giganta z Mountain View na dysk twardy naszego komputera, dzięki czemu możemy z nich korzystać w trybie offline.

By pobrać mapę danego obszaru, należy określić w programie jego współrzędne geograficzne. Aplikacja posiada wbudowany konwertor standardowych współrzędnych, wyrażanych w stopniach, minutach i sekundach, na format długości i szerokości geograficznych używanych przez Google. Możemy również uzyskać te współrzędne bezpośrednio z poziomu Map Google, klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym obszarze i wybierając opcję „co tutaj jest?”. Współrzędne pojawią się wówczas w pasku wyszukiwania nad mapą, skąd wystarczy je skopiować do programu.

Do wyboru dostępne są wszystkie rodzaje map, udostępniane przez ich twórcę: mapa zwykła, satelitarna, topograficzna i hybrydowa. Możemy także określić stopień przybliżenia mapy.

W zależności od wielkości wybranego obszaru i prędkości naszego łącza, pobieranie map może potrwać nawet do kilku-kilkunastu minut – należy zatem uzbroić się w cierpliwość. Wszystkie działania programu na bieżąco wyświetlane są w logu, widocznym po prawej stronie. Po zakończeniu pobierania, mapy należy złożyć z fragmentów w jedną całość za pomocą narzędzia Map Combiner. Przygotowany w ten sposób efekt końcowy obejrzymy w aplikacji Map Viewer. Oczywiście oba narzędzia instalowane są razem z głównym programem.

Google Maps Downloader z pewnością przyda się podróżnikom, którzy w obcym mieście nie chcą polegać na Wi-Fi albo mobilnym połączeniu z internetem. Osoby wolące podróżować palcem po mapie również powinny zainteresować się programem.

Ograniczenia!
W wersji Trial, najwyższą dostępną wartością przybliżenia mapy jest 13 z 21.

Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (10 głosów)

Strefa Download programu
Google Maps DownloaderGoogle Maps Downloader 8.870
Wersja stabilna
18.2 MB | 2024-06-04

Ilość pobrań: 3808 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (3)
Google Maps Downloader
avatararrow
~ON | 2015.09.15 18:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Tak Tylko chodzi o zagranice. Gdzie każdy Polak go nie ma.
Google Maps Downloader 7.801
avatararrow
~nihilus | 2015.06.15 23:16
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
a pisałaś-eś kiedyś sprawozdanie pisząc"... dostęp do netu ma już właściwie każdy." bo jeśli tak to albo kończyłaś-eś podrzędna szkole gotowania na kuchence gazowej albo edukacja dalej jest dla Ciebie pojęciem mistycznym.
Google Maps Downloader 7.624
korla | Komentarz został wyminusowany | wyświetl