w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 437
Wszystkich postów: 938529
Wszystkich tematów: 138741

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7811 dni

TubeDigger 7.7.2

TubeDigger to program służący do pobierania materiałów wideo z ogromnej ilości stron udostępniających ten rodzaj multimediów. Aplikacja pozwala również na nagrywanie wideo, które jest strumieniowane na żywo, np. transmisji z rozgrywek sportowych, show telewizyjnych lub obrazu z kamerki internetowej. Po pobraniu materiałów wideo, można przekonwertować je na cały szereg popularnych formatów A/V.

Narzędzie oferuje dwa tryby: D-L Mode oraz Rec Mode, służące odpowiednio - do pobierania nagrań wideo lub do nagrywania wideo ze strumieni Live. W ustawieniach programu można włączyć także udoskonalone nagrywanie Rec+, które pozwala na wstrzymywanie i wznawianie nagrywania wideo ze strumieni Live oraz jest skuteczne, gdy standardowy tryb Rec się nie sprawdza.

Program pozwala na pobieranie i nagrywanie wideo dostępnego w niemal wszystkich serwisach strumieniujących multimedia, obsługiwane są m.in. YouTube, Dailymotion, Vimeo, Vevo, Yahoo Movies i wiele innych. TubeDigger posiada moduł przeglądania stron internetowych, który wyświetla interesujące nas witryny w oknie programu (za pomocą Internet Explorer). Moduł wyposażono w pasek adresu oraz podstawowe przyciski nawigacyjne typowej przeglądarki. Po wpisaniu/wklejeniu adresu strony zawierającej dane nagranie oraz otworzeniu jej w module, aplikacja rozpocznie pobieranie materiału wideo dostępnego na tej stronie. Nie ma konieczności jednoczesnego odtwarzania nagrania, chyba że jest to strumień Live i nagrywamy go w trybie Rec Mode. Narzędzie automatycznie wykrywa tytuł, różne rozdzielczości (także HD), bitrate oraz formaty danego wideo, po czym pozwala na pobranie materiału o interesującej nas jakości. W ustawieniach programu można włączyć automatyczną konwersję plików wideo, uruchamianą zaraz po ukończeniu ich pobierania. Dostępna jest również opcja, która pozwala na odtwarzanie nagrań w domyślnym playerze wideo jeszcze w trakcie ich ściągania z Internetu.

Możliwe jest pobieranie wielu plików wideo jednocześnie, wszystkie zadania pobierania zostają wyświetlone w liście operacyjnej programu. Klikając na zadaniach prawym przyciskiem myszki, wyświetlimy menu kontekstowe, pozwalające na zmianę nazwy ściąganego pliku, usunięcie, zatrzymanie lub zakończenie wybranych zadań, skopiowanie adresu URL nagrania do schowka systemowego, usunięcie zadań oczekujących, zatrzymanie, wznowienie bądź skasowanie wszystkich operacji pobierania, a także odtwarzanie wideo w trakcie, gdy nadal ściąga się ono na nasz dysk. Niestety, jeżeli chcemy nagrywać kilka strumieni Live jednocześnie, konieczne jest uruchomienie odpowiedniej liczby instancji programu. Opcję pozwalającą na skorzystanie z wielu instancji TubeDigerra można znaleźć w ustawieniach narzędzia. Interesującą funkcją jest możliwość pobierania napisów, wystarczy włączyć napisy w nagraniu online, a narzędzie zapisze je w formacie SRT (SubRip).

W module Convert przeprowadzimy konwersję plików wideo. Jako plik wejściowy można wybrać zarówno nagranie pobrane za pomocą programu, jak i materiał, który trafił na nasz nośnik danych z innego źródła. Ustawienia konwersji pozwalają na wybór docelowego formatu wideo o różnych rozdzielczościach (także Full HD), zdefiniowanie jakości wyjściowego pliku oraz ustalenie folderu, w którym zostanie on zapisany. Dodatkowo możemy skorzystać z opcji naprawy plików FLV (przydatne zwłaszcza w wypadku plików pozyskanych ze strumieni Live). Obsługiwany jest cały szereg formatów, w tym działających w urządzeniach mobilnych z systemami iOS, Android i Blackberry OS oraz w konsoli Sony PSP. Można również przekonwertować pliki wideo na pliki audio (w ten sposób wyodrębnimy ścieżkę dźwiękową z wideo). Wspierane formaty wejściowe oraz wyjściowe: MP4, AVI, MKV (MPEG4/DivX lub H.264), 3GP, FLV, MP3, OGG, AAC, AC3, MP2, AMR, FLAC, WAV.

Ustawienia programu zawierają następujące opcje: wykrywanie wszystkich dostępnych rozdzielczości/bitrate dla wczytanego wideo, automatyczne rozpoczynanie pobierania, automatyczna konwersja, uruchamianie oczekujących zadań pobierania dopiero po ukończeniu zadań aktywnych, pomijanie ściągania plików mniejszych od podanego przez nas rozmiaru, automatyczne ustalenie jakości dla konwertowanych plików, wyłączenie wykrywania nazw materiałów wideo, nagrywanie Rec+, uruchamianie programu w wielu instancjach, wybór folderu docelowego dla pobieranych nagrań wideo, wykorzystanie serwera proxy/SOCKS (zapewnia większy stopień anonimowości, jak również jest w stanie otworzyć nam dostęp do materiałów przeznaczonych np. tylko dla wybranego kraju), zachowywanie ciasteczek przeglądarki Internet Explorer przy wyjściu z TubeDiggera (dzięki temu nie musimy ciągle logować się w witrynach otwieranych w przeglądarce wbudowanej w program). Warto dodać, że narzędzie można obsługiwać przy pomocy skrótów klawiatury oraz ikonki dostępnej w obszarze powiadomień Windows (okno programu jest minimalizowane do ikonki).

Interfejs aplikacji prezentuje się przyzwoicie pod względem wizualnym, dostępnych jest kilka prostych motywów graficznych. Obsługa programu nie powinna stanowić wyzwania dla mniej doświadczonych użytkowników. W razie trudności, w witrynie producenta można znaleźć krótki samouczek, a także zapoznać się z pytaniami i odpowiedziami działu FAQ.

Ograniczenia!
Wersji Trial można używać przez 14 dni. Po upływie tego okresu, konieczny staje się zakup licencji na pełną wersję programu (poprzez stronę producenta). W okresie testowym aplikacja pozwala na pobranie jedynie 50% wybranego materiału wideo oraz nagranie maksymalnie do 4 MB wideo ze strumienia Live.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (14 głosów)

Strefa Download programu
TubeDiggerTubeDigger 7.7.2
Wersja stabilna
21.3 MB | 2024-01-31

Ilość pobrań: 1757 | W tym miesiącu: 17 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
TubeDigger