w
googluj

NetVideoHunter 1.20

NetVideoHunter to rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox, które pozwala na pobieranie materiałów wideo i audio z szeregu serwisów udostępniających multimedia, m.in. z YouTube, Dailymotion, Metacafe. Wspierana jest właściwie każda witryna oferująca wideo w formatach MP4, WebM, FLV i 3GP oraz audio w formacie MP3. Obsługiwane są również animacje SWF (po wyborze odpowiedniej opcji w ustawieniach). Dodatek nie posiada funkcji związanych z pobieraniem całych playlist, konwersją wideo/audio oraz wyodrębnianiem ścieżek dźwiękowych z klipów/filmów. Poza tym (przynajmniej z chwilą tworzenia opisu) nie obsługuje serwisów wykorzystujących protokół RMTP do strumieniowania multimediów, tak więc nie pozyskamy materiałów A/V np. z Yahoo Music Videos, MySpace Music czy BBC News.

W trakcie gdy rozpoczynamy odtwarzanie materiałów na kolejnych stronach wspieranych serwisów, rozszerzenie automatycznie przechwytuje odnośniki do zawartych tam nagrań. Po kliknięciu w przycisk dodatku, odnośniki zostają wyświetlone w osobnym oknie lub oddzielnej karcie przeglądarki. W oknie/karcie można uruchomić pobieranie materiałów (także wielu naraz) powiązanych z przechwyconymi linkami, jak również odtworzyć nagrania w trybie online (w dedykowanym playerze rozszerzenia). Domyślnie NetVideoHunter pobiera wideo i audio w najlepszej możliwej dla siebie jakości (z chwilą opisywania - 720p). W menu kontekstowym, wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na wybranej pozycji w liście materiałów, użytkownik może zdecydować o rozdzielczości i formacie ściąganego wideo (prawdopodobnie tylko w wypadku, gdy pochodzi ono z YouTube). Wspierane są następujące rozdzielczości i formaty: 720p (MP4), 360p (MP4 i WebM), 240p (FLV i 3GP) oraz 144p (3GP), SWF (brak informacji o parametrach). Menu kontekstowe pozwala również na skopiowanie wybranego odnośnika do schowka systemowego, zapisanie wideo zbuforowanego w pamięci cache przeglądarki oraz otworzenie strony internetowej z materiałem, do którego prowadzi dany odnośnik. Listę nagrań w możemy wyczyścić całkowicie, a także usunąć z niej tylko wybrane pozycje. Z kolei menu kontekstowe samego przycisku rozszerzenia, posiada opcje odpowiedzialne za wyłączenie przechwytywania odnośników albo z samego YouTube, albo ze wszystkich witryn.

W preferencjach NetVideoHunter możemy wybrać domyślną lokację dla pobranych materiałów A/V oraz włączyć wyświetlanie monitu z pytaniem o katalog zapisu przy każdym uruchomieniu procesu pobierania. Poza tym zdecydujemy o umiejscowieniu przycisku rozszerzenia na pasku dodatków czy pasku narzędziowym przeglądarki oraz w jej menu kontekstowym. Można skonfigurować także opcje związane z usuwaniem odnośników z listy roboczej po ściągnięciu nagrań na dysk, wsparciem dla pobierania plików SWF, ignorowaniem wybranych witryn (odnośniki z tych serwisów nie będą przechwytywane przez dodatek) oraz wyświetlaniem listy operacyjnej i odtwarzacza programu w oddzielnym oknie lub nowej karcie przeglądarki WWW.

Interfejs graficzny NetVideoHunter jest skromny wizualnie, ale z łatwością odnajdziemy w nim wszystkie niezbędne funkcje. Mniej doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadych problemów z obsługą rozszerzenia. W witrynie producenta zamieszczono zestaw anglojęzycznych porad (w tym samouczek wideo).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
NetVideoHunter



NetVideoHunter 1.20
Wersja stabilna
0.26 MB | 2016-04-26

Ilość pobrań: 15576 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
NetVideoHunter