w
googluj

Usnip 2.2

Usnip to nieduży i dziecinnie prosty w obsłudze program, przy pomocy którego pobierzemy z Internetu nagrania wideo (lub zapiszemy ich ścieżkę dźwiękową w samodzielnym pliku) z wielu źródeł, między innymi Facebooka, kanału YouTube czy dailymotion. Całość obsługi sprowadza się do wklejenia linka prowadzącego do strony z filmem (odpowiedni adres wystarczy zapisać w systemowym schowku; Usnip automatycznie wklei jego zawartość w swoje okno po uaktywnieniu programu).

Do dyspozycji użytkownika pozostają również niewielkie ustawienia. Pozwolą przede wszystkim zadecydować o jakości pobieranego nagrania, która może być niska lub wysoka (rozwiązanie to przyda się przede wszystkim osobom dysponującym powolnym łączem internetowym, dzięki czemu będą mogły przyśpieszyć pobieranie a konto jakości nagrania, ale również tym użytkownikom, którzy docelowy plik muszą zmieścić na konkretnym nośniku, na przykład niedużym pendrivie). Druga z dostępnych opcji pozwala wybrać format docelowy zapisywanego medium. Może to być MP3, ACC lub WAV (wówczas pobrana zostanie jedynie ścieżka dźwiękowa), ale także pełny format wideo.

Wszystkie pobierane przy pomocy programu filmy i dźwięki zapisywane są w tej samej lokalizacji, w której znajduje się aplikacja (tego ustawienia nie da się niestety zmienić). Dodatkiem, który należy zaliczyć "na plus" jest możliwość sprawdzenia dostępności nowej wersji programu poprzez opcję z górnego paska w programie. Na koniec można by się tylko przyczepić, iż tak wyspecjalizowany i niezaawansowany funkcyjnie program zajmuje ponad 40MB i uruchamia się dobrych kilka sekund. Na szczęście podczas pracy jest praktycznie niezauważalny dla systemowych zasobów.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.5.1 lub nowszej.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
UsnipUsnip 2.2
Wersja stabilna
53.69 MB | 2016-04-26

Ilość pobrań: 668 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Usnip