w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 167
Wszystkich postów: 904178
Wszystkich tematów: 127465

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6444 dni

Active@ KillDisk Free 12.0.25.2


Active@ KillDisk to przydatny w wielu sytuacjach program, za pomocą którego możemy całkowicie i bezpowrotnie usunąć wszelkie dane z dysków twardych, dysków USB lub dyskietek. Według autorów programu niemożliwe będzie odzyskanie skasowanych danych za pomocą jakichkolwiek środków. Po uruchomieniu programu wszystkie informacje zapisane na nośniku zostaną usunięte bezpowrotnie i nikt nie będzie w stanie ich odzyskać.

Program Active@ KillDisk, chociaż zabójczy w działaniu, jest bardzo intuicyjny i prosty w użyciu i to nawet mimo anglojęzycznego interfejsu. Z listy wszystkich dysków i partycji obecnych w systemie wybieramy te, które chcemy usunąć lub wymazać, naciskamy odpowiednie przyciski w celu potwierdzenia i czekamy, aż program zakończy pracę. Przy usunięciu partycji lub całego dysku program automatycznie inicjuje dysk, więc po zakończeniu działania programu możemy dokończyć pracę poprzez systemowy moduł zarządzanie dyskami.

Ciekawą funkcją programu jest możliwość utworzenia przenośnej, bootowalnej wersji Active@ KillDisk, którą możemy nagrać na dyskietkę, płytę CD/DVD lub umieścić na przenośnej pamięci USB. Umożliwia nam to usunięcie danych z dysków nawet wtedy, gdy na komputerze nie jest zainstalowany żaden system operacyjny oraz usunięcie lub wykasowanie dysków z systemem plików innym, niż obsługiwanych przez system Windows.

Podstawowe funkcje programu:
- wykrywanie i wyświetlanie informacji o wszystkich dyskach twardych i dyskach USB,
- w wersji freeware całkowite usunięcie danych poprzez jednorazową zmianę wartości każdego sektora na zero (metoda One Pass Zero),
- usuwanie partycji, dysków logicznych oraz nieużywanej przestrzeni dyskowej,
- możliwość utworzenie raportu,
- obsługa dysków IDE, ATA, SATA, SSD oraz SCSI,
- obsługa dysków większych niż 2 TB,
- dla Active@ KillDisk bez znaczenia jest system plików na dysku (FAT, FAT32, NTFS lub inny), ponieważ program korzysta z dostępu niskiego poziomu.

Dla użytkowników, którym metoda One Pass Zero wydaje się niewystarczająca autorzy przygotowali płatną wersję Active@ KillDisk Pro, która oferuje 17 różnych metod kasowania danych, między innymi:
- US Department of Defense 5220.22 M,
- US Department of Defense 5220.22 M (ECE),
- US Army AR380-19,
- US Air Force 5020,
- Navso P-5329-26 (MFM),
- Navso P-5329-26 (RL),
- NCSC-TG-025,
- OPS-II,
- HMG IS5 Baseline,
- HMG IS5 Enhanced,
- VISTR,
- GOST p50739-95.
Wersję Pro można zakupić poprzez stronę producenta programu.

Uwaga!
Program zalecany jest dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Nieumiejętne posługiwanie się programem może skutkować usunięciem ktorejś partycji lub dysku i bezpowrotnym skasowaniem ważnych dla nas danych.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (14 głosów)

Strefa Download programu
Active@ KillDisk FreeActive@ KillDisk Free 12.0.25.2
Wersja stabilna
71.55 MB | 2019-11-21

Ilość pobrań: 7894 | W tym miesiącu: 30 | W poprzednim miesiącu: 40

Komentarze (0)
Active@ KillDisk Free