w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 502
Wszystkich postów: 944991
Wszystkich tematów: 141890

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7844 dni

Zer0 Lite 0.25.2.31


Zer0 to niewielki program służący do całkowitego i nieodwracalnego usuwania plików oraz wszelkich śladów po nich z dysku twardego, dysku zewnętrznego, pendrive’a i karty pamięci. Jest to tzw. shredder, czyli narzędzie niszczące dane poprzez wielokrotne nadpisywanie przestrzeni dyskowej, którą one zajmowały. Według producenta, aplikacja korzysta z algorytmu Gutmanna i nadpisuje pliki w 35 cyklach, informacji tej jednak nie znajdziemy na stronie twórcy, udziela jej on tylko mailowo. Program potrafi używać wielu wątków i rdzeni procesora, co wpływa na zwiększenie szybkości operacji usuwania danych.

Zarówno szata graficzna aplikacji, jak i jej obsługa są bardzo proste, wystarczy wybrać jeden lub wiele plików i rozpocząć proces niszczenia danych. Można także skorzystać z metody przeciągnij i upuść i przenosić pliki do okna programu bezpośrednio z Eksploratora Windows. Szybkość usuwania danych zależy od ich rozmiarów. Aplikacja wyświetla swoje operacje w logu, będącym właściwie plikiem TXT, zapisywalnym w dowolnej lokacji. Zer0 przyda się wszystkim użytkownikom, którzy z jakiegoś powodu potrzebują trwale usunąć poufne pliki i pozostałości po nich, tak żeby osoby niepowołane nie mogły już odzyskać tych prywatnych danych.

Uwaga!
Wersja Lite, to po prostu sam program, pozbawiony propozycji namawiających lub wymuszających instalację dodatkowych aplikacji adware, które powodują zmiany stron głównych przeglądarek lub silnika wyszukiwania itp., czyli nie służą dobru użytkownika. W związku z tym odradzamy pobieranie głównej wersji ze strony producenta, inny powód - wersja ta powoduje przy pierwszej instalacji alert antywirusa, nie wiadomo, czy jest to tzw. false positive (oprogramowanie traktowane przez AV jako szkodliwe, ale w rzeczywistości niegroźne), ponieważ ciężko ocenić pod tym kątem dodatkowe programy adware.
Ze strony producenta można także pobrać wersje NoRK, która pozwala na korzystanie z programu bez wprowadzania przez niego modyfikacji w rejestrze Windows.
Nie obyło się bez błędów - menu selekcji (zaznaczania) działa jedynie wtedy, gdy w oknie nie ma żadnych plików.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
Zer0 LiteZer0 Lite 0.25.2.31
Wersja stabilna
1.82 MB | 2023-05-22

Ilość pobrań: 3581 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Zer0 Lite
avatararrow
~Krzysiu | 2014.08.11 14:44
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wersje NoRK zawsze były bez spyware/adware z RelevantKnowledge, chociaż mogą zawierać spy/adware innych firm. Bez spyware jest wersja Lite. Bez wpisów do rejestru, może być wersja bez instalatora (ZIP), ale to nic pewnego. W końcu sam program, bez instalacji, także może dodać wpisy do rejestru.
Zer0 Lite 0.8.0.8