w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 216
Wszystkich postów: 904401
Wszystkich tematów: 127556

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6603 dni

WinShred Free 1.0


WinShred Free to darmowe i proste w obsłudze narzędzie, które służy do trwałego niszczenia plików i katalogów. Dzięki aplikacji kompletnie usuniemy poufne, prywatne dane z naszego dysku twardego, dysku zewnętrznego lub pendrive’a. Program kasuje pliki i katalogi oraz nadpisuje przestrzeń dyskową zawierającą ich pozostałości, które mogłyby pozwolić na odzyskanie poufnych danych osobom niepowołanym do zapoznania się z nimi. Zależnie od wybranej metody nadpisywania, możemy liczyć na całkowity lub tylko częściowy brak szans na przywrócenie danych. Niektóre profesjonalne aplikacje do odzyskiwania danych poradzą sobie co prawda z dwoma podstawowymi sposobami niszczenia dostępnymi w programie, jednak metody zaawansowane oferują już wystarczający lub kompletny poziom bezpieczeństwa. W WinShred Free skorzystamy z następujących metod wymazywania danych – nadpisywanie zerami, nadpisywanie danymi losowymi, 3 cyklowe nadpisywanie za pomocą algorytmu DOD (silny poziom), 7 cyklowe nadpisywanie DOD (bardzo silny poziom) oraz metoda Gutmanna (35 cykli – kompletne niszczenie, odzyskanie danych jest właściwie niemożliwe). Im więcej cykli nadpisywania, tym mniejsze szanse na przywrócenie danych, jednak tym samym proces ich niszczenia trwa dłużej (w wypadku metody Gutmanna - bardzo długo). Program pozwala na wymazywanie wielu plików i katalogów w pojedynczym zadaniu.

Obsługa narzędzia jest nieskomplikowana, wystarczy wczytać do niego pliki albo całe foldery przeznaczone do zniszczenia (dane dodajemy poprzez opcje Add File i Add Folder, można także przeciągać pliki z Eksploratora Windows do interfejsu programu), wybrać odpowiadają nam metodę nadpisywania, po czym kliknąć w przycisk Shred Now!. Jeżeli jednak nie mamy zamiaru niszczyć niektórych plików czy katalogów załadowanych do listy operacyjnej programu, w łatwy możemy usunąć z niej wybrane lub wszystkie pozycje za pomocą przycisków Remove Item oraz Clear List.

Interfejs graficzny WinShred Free nie prezentuje się zbyt efektownie pod względem wizualnym. Obsługa programu jest naprawdę bardzo prosta i mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować ją bez problemów. Producent nie udostępnia pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i otworzyć plik wykonywalny. Aplikację można uruchamiać np. z pendrive'a lub dysku zewnętrznego USB.
Wersja narzędzia dostępna w naszej witrynie jest traktowana przez producenta jako wersja portable. Jedyna różnica w stosunku do wersji instalacyjnej - brak propozycji zewnętrznych programów w instalatorze (które mogą np. zmieniać silnik wyszukiwania przeglądarki internetowej w celu wyświetlania reklam i wbrew woli użytkownika).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
WinShred FreeWinShred Free 1.0
Wersja stabilna 32-bitowa
0.05 MB | 2014-05-29
WinShred Free 1.0
Wersja stabilna 64-bitowa
0.06 MB | 2014-05-28

Ilość pobrań: 409 | W tym miesiącu: 10 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
WinShred Free