w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 255
Wszystkich postów: 904355
Wszystkich tematów: 127535

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6562 dni
pl

Alternate File Shredder 2.630


Alternate File Shredder to niewielki, prosty w obsłudze program do bezpowrotnego usuwania plików z dysków twardych. Pozwala również skutecznie zamazać wolne miejsce na dyskach w taki sposób, aby dotychczas usunięte dane (standardową metodą), nie mogły już zostać odzyskane. Ponieważ aplikacja stosuje zasadę wielokrotnego nadpisywania danego pliku danymi, pierwotny dokument po tym procesie nie może już być odzyskany – trudno o przywrócenie nawet jego nazwy oraz wielkości pliku. Niestety, choć producent gwarantuje wysoką skuteczność aplikacji, nie precyzuje w jaki sposób ona działa (jeśli chodzi o konkretny algorytm; liczbę jego przebiegów kontrolujemy samodzielnie w opcjach).

Jak wspomniano na wstępie, obsługa jest prosta i korzystanie z programu nie wymaga czytania instrukcji. Wystarczy dodać na listę wybrane pliki do usunięcia (lub cały folder), a następnie uruchomić proces kasowania danych. Domyślnie przed każdym plikiem branym pod uwagę, program przypomina nam o naszej decyzji, pytając raz jeszcze, czy na pewno chcemy go usunąć. Dla zdecydowanych osób na szczęście dostępna jest opcja jednorazowego wyrażenia zgody dotyczącej wszystkich plików z listy (wówczas pytania nie są już ponawiane wraz z działaniem aplikacji).

Dolny pasek służy wyborowi dodatkowych opcji działania, w tym dokładności kasowania oraz wyłączenia programu, czy nawet całego systemu po zakończonej pracy aplikacji. Warto dodać, że w programie znajduje się krótki, ale dopracowany i dostępny offline plik pomocy, z którego można zaczerpnąć kilka wskazówek związanych z obsługą, jeśli nie radzimy sobie bez podpowiedzi.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Alternate File ShredderAlternate File Shredder 2.630
Wersja stabilna
0.85 MB | 2021-01-09

Ilość pobrań: 491 | W tym miesiącu: 17 | W poprzednim miesiącu: 20

Komentarze (0)
Alternate File Shredder