w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 256
Wszystkich postów: 904367
Wszystkich tematów: 127543

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6569 dni
pl

OW Shredder 6.45 Build 872


OW Shredder to program do skutecznego usuwania danych z komputera. Wykorzystuje w tym celu wielokrotne nadpisywanie powierzchni dysku lub pamięci przenośnej, na której zapisane były wybrane przez nas pliki, bądź foldery, minimalizując prawdopodobieństwo możliwości ich ewentualnego odzyskania do niewielkich, ułamkowych wartości. W aplikację wbudowano także dodatkowe moduły, który odpowiedzialne są za dostarczenie informacji między innymi o sposobie wykorzystania dysku twardego, programach autostartu oraz utworzonych punktach przywracania systemu, którymi można z tego poziomu w podstawowym zakresie zarządzać.

Aby wykorzystać aplikację, po uruchomieniu wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację dla wybranego przez nas trybu (czyli konkretny plik lub folder w pierwszym przypadku i całą partycję dysku w dwóch pozostałych). Zauważmy, że aby to zrobić, konieczne jest dwukrotne kliknięcie na ogromnych kafelkach, co naszym zdaniem wydaje się w pierwszej chwili mało intuicyjne (wystarczyłoby jedno kliknięcie), ale to drobiazg, do którego po prostu trzeba będzie się przyzwyczaić. Na pocieszenie, aplikacja wspiera także wygodną metodę drag&drop („przeciągnij i upuść”), dzięki czemu konkretne pliki będziemy mogli kasować jeszcze szybciej. Ostatnim udogodnieniem w tej kwestii jest opcja wyświetlenia niewielkiego widżetu pulpitu (niewiele większy od przeciętnej ikonki), który stanowi szybki dostęp do programu.

Do niewielkich wad zaliczyć można moduł analizy wykorzystania miejsca na wybranych partycjach dysków. Jego obecność jest oczywiście plusem, jednak szybkość działania stoi na raczej marnym poziomie - istnieją inne, dedykowane programy, które tego typu analizę przeprowadzą nawet kilkukrotnie szybciej. Nie jest to jednak kluczowa funkcjonalność opisywanej aplikacji, przez co ciężko jej szybkość działania uznać za istotną wadę.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (9 głosów)

Strefa Download programu
OW ShredderOW Shredder 6.45 Build 872
Wersja stabilna
1.04 MB | 2019-02-12

Ilość pobrań: 377 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
OW Shredder