w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 531
Wszystkich postów: 946479
Wszystkich tematów: 141311

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7836 dni

KORO File Shredder 4.2.3.0


KORO File Shredder – program umożliwiający bezpowrotne kasowanie plików z komputera, poprzez wykorzystanie jednego z trzech algorytmów: jednoprzebiegowego „Zero”, 7-przebiegowego „DOD” lub 35-przebiegowego „Gutmann”. Każdy z nich różni się skutecznością, ale również czasem działania podczas przeprowadzania całej operacji, zatem możliwość wyboru interesującego nas sposobu działania zapewnia odpowiednie dostosowanie wydajności programu do danej sytuacji. Jednocześnie kasować możemy wybrane pliki lub nawet całe foldery – to znacznie przyśpieszy obsługę, jeśli na przykład wcześniej zbieraliśmy ręcznie pliki do skasowania w odrębnym katalogu w komputerze.

Obsługa aplikacji jest prosta i nie powinna przysporzyć nikomu kłopotów. Interfejs nie sprawia wrażenia szczególnie nowoczesnego, jednak pozostaje czytelny, a często w przypadku aplikacji ocierających się o dziedzinę bezpieczeństwa (w tej sytuacji niewątpliwie tak jest), uznajemy to za jedną z najważniejszych cech. Poruszamy się po nim korzystając z hierarchicznego menu po lewej stronie, które w praktyce możemy ograniczyć jedynie do dwóch pozycji: ekranu wyboru plików do kasowania i ustawień. Dodawanie plików jest proste i sprowadza się do odnalezienia odpowiednich opcji w klasycznym eksploratorze systemowym. Kasowanie danych będzie przebiegać zgodnie z ustalonym wcześniej w ustawieniach algorytmem – będzie zatem dotyczyć wszystkich plików, które kasujemy podczas jednej operacji.

Przy okazji korzystania z tego typu aplikacji nie zapominajmy, iż „bezpowrotne” kasowanie plików należy interpretować jako niemożliwe dla przeciętnego użytkownika i w praktyce bardzo utrudnione, ale nie niemożliwe dla firm, które specjalizują się w odzyskiwaniu danych (nawet tak zniszczonych jak po użyciu opisywanego programu). Na prywatne potrzeby natomiast, jest to oczywiście w większości wypadków rozwiązanie stuprocentowo skuteczne i z powodzeniem można z niego korzystać bez obaw, że ktoś z członków rodziny będzie w stanie odzyskać skasowane przez nas pliki.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (8 głosów)

Strefa Download programu
KORO File ShredderKORO File Shredder 4.2.3.0
Wersja stabilna
3.42 MB | 2016-07-15

Ilość pobrań: 179 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
KORO File Shredder