w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 300
Wszystkich postów: 904367
Wszystkich tematów: 127543

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6569 dni

Quick Erase 0.6.4.649


Quick Erase to niewielki program skutecznego usuwania dowolnych plików, bez możliwości ich późniejszego odzyskania. Stanowi jedną z najprostszych aplikacji tego typu, głównie za sprawą zaskakująco łatwej obsługi oraz maksymalnemu ograniczeniu ilości dostępnych opcji, jedynie do wyboru algorytmu, przy pomocy którego dane mają zostać usunięte, a później „zatuszowane” na dysku twardym - obsługiwanych jest 12 różnych wariantów.

Aby skorzystać z programu, jedyne, co trzeba zrobić, to uruchomić go, a później na jego niewielkie okienko „przeciągnąć” ikonę z plikiem, którego chcemy się pozbyć (wykorzystywana jest tu metoda „drag&drop”). Wyświetlone zostanie wówczas okienko, które poprosi nas o ostateczne podjęcie decyzji o usunięciu. Jeśli potwierdzimy kasowanie, plik zostanie bezpowrotnie usunięty z wykorzystaniem wybranego wcześniej w opcjach algorytmu. Choć w praktyce użycie jakiegokolwiek z nich znacznie utrudni, albo nawet uniemożliwi odzyskanie usuwanych plików w warunkach domowych, jeśli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie, warto korzystać z tych bardziej skomplikowanych algorytmów, których działanie wymaga większej ilości poświęconego czasu (krótki opis sposobu działania algorytmu znajdziemy bezpośrednio w opcjach).

Warto dodać, iż w pobieranej paczce, wraz z programem znajduje się kilka dokumentów tekstowych, z których jeden jest pewną namiastką instrukcji obsługi. W tym przypadku, ponieważ aplikacja nie jest funkcjonalnie zaawansowana, można ją uznać za wystarczającą, jednak brakować może szczegółowych informacji o sposobie działania poszczególnych algorytmów (być może producent założył, że użytkownik poszukujący tak prostego w obsłudze narzędzia, nie będzie tym zainteresowany; jest to pewnym usprawiedliwieniem takiego braku).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Quick EraseQuick Erase 0.6.4.649
Wersja stabilna
0.81 MB | 2015-07-01

Ilość pobrań: 452 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Quick Erase