w
googluj

Visual Studio Code 1.83.1


Visual Studio Code to niewielki, podstawowy edytor kodu z kolorowaniem składni wielu języków i technologii, zintegrowany z systemem kontroli wersji Git, zaproponowany przez Microsoft jako „lekka” odmiana płatnego IDE Visual Studio. Jest zaskakująco szybki i rzeczywiście pozwala bardzo sprawnie wprowadzać poprawki w kodzie. Został wyposażony w wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają na łatwiejszą obsługę i sprawniejsze poruszanie się w kodzie. Miłe dla oka jest również kolorowanie składni, które wykorzystuje przyjazną kolorystykę (konkurencyjne programy w domyślnych trybach często oferują bardzo jaskrawe kolory, które w praktyce nie sprawdzają się zbyt dobrze).

Sama obsługa jest typowa dla narzędzi tego typu. Do obszaru roboczego możemy zaimportować całe katalogi projektów, dzięki czemu poruszanie się po różnych plikach tworzonego oprogramowania, bądź strony internetowej, będzie dużo łatwiejsze bezpośrednio w aplikacji. Nawigator, który pojawia się po lewej stronie, można łatwo minimalizować, co sprawia, iż okienko edycji kodu wypełnia praktycznie cały obszar programu. Z lewej strony dostaniemy się również do wyszukiwarki oraz wspomnianych narzędzi związanych z repozytoriami systemu Git (aby z nich korzystać konieczne jest uprzednie zainstalowanie Gita na komputerze). Okno edycji bardzo sprawnie przyjmuje kolorowanie składni zgodne z wykorzystywanym przez nas językiem. Świetnym rozwiązaniem jest wyświetlanie miniaturowych podglądów kolorów wpisywanych w formie heksadecymalnej (na przykład w kaskadowych arkuszach stylów - CSS). Warto wypróbować różne tryby wyświetlania (kolorystyka, układ) - w wielu sytuacjach wygodne może się okazać podzielenie okna edycji na dwie, pionowe kolumny, w których niezależnie możemy wyświetlać dwa różne fragmenty dokumentu.

W chwili pisania niniejszego tekstu, aplikacja dostępna jest jedynie w rozwojowej edycji w bardzo początkowej fazie ewolucji. Z tego powodu, w programie łatwo znaleźć rozwiązania, które są dopiero na etapie ciągłego udoskonalania: jednym z nich są ustawienia, które aktualnie nie są obsługiwane przez okienkowy kreator, ale w formie tekstowej - użytkownik musi ręcznie wpisać w odpowiednim pliku (otwieranym z poziomu programu), interesujące go wartości.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Visual Studio CodeVisual Studio Code 1.83.1
Wersja stabilna 32-bitowa
86.8 MB | 2024-03-12
Visual Studio Code 1.89.1
Wersja stabilna 64-bitowa
94.8 MB | 2024-05-09

Ilość pobrań: 1934 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Visual Studio Code