w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 467
Wszystkich postów: 939015
Wszystkich tematów: 138909

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7813 dni
pl

Black Menu for Google 25.40.1


Black Menu for Google to rozszerzenie przeglądarek Google Chrome oraz Opera 15+, które pozwala na bardzo łatwy dostęp do wszystkich usług i witryn Google. Tuż obok paska adresu przeglądarki, wyświetlany jest niewielki przycisk rozszerzenia, umożliwiający wywołanie listy z odnośnikami do najbardziej istotnych usług oraz witryn Google. Po wskazaniu kursorem wybranego serwisu w liście, zostanie rozwinięty interaktywny panel, pozwalający na korzystanie z większości funkcji danej usługi Google. Wśród usług dostępnych domyślnie w rozszerzeniu znajdziemy: wyszukiwarkę Google, serwis Google+, Tłumacza Google, Mapy Google, Google Play, YouTube, wiadomości, pocztę Gmail, Google Drive oraz kalendarz. Dzięki możliwościom Black Menu for Google, w interaktywnym panelu rozszerzenia możemy np. wyszukiwać treści, obrazy, książki, filmy i inny kontent dostępny w Internecie, oglądać materiały wideo z YouTube, przeglądać mapy, czytać i wysyłać e-maile, używać funkcji społecznościowych Google+, pobierać i wysyłać pliki z/na Google Drive oraz realizować cały szereg rozmaitych działań, dostępnych chyba dla wszystkich usług Google. Dla wielu serwisów dostępne są rozwijalne opcje Links oraz Search Filters, dzięki którym możemy skorzystać z obszernego zbioru funkcji oferowanych przez daną usługę. Warto dodać, że panel interaktywny można otworzyć w wyskakującym okienku oraz w kolejnej zakładce lub nowym oknie przeglądarki.

Ostatni moduł listy Black Menu for Google – More – wywołuje panel pozwalający na skorzystanie właściwie z każdej istotnej usługi czy witryny stworzonej przez Google, a także na dołączenie ich do głównego wykazu serwisów za pomocą metody przeciągnij i upuść. Dostępne są choćby Docs, Chrome Apps, Apps i Apps Marketplace, AdSense, AdWords, Scholar, Keep, Cloud Print, Blogger, Earth, Finance, Analytics, Moje Strony, zakładki Google, ustawienia Google.

W opcjach rozszerzenia możemy dowolnie zarządzać obecnością wybranych usług i witryn w liście Black Menu for Google, włączyć wyświetlanie powiadomień o nieprzeczytanych wiadomościach Google+ i Gmail (zarówno w samym rozszerzeniu, jak i na jego ikonie), wybrać, czy przycisk rozwijający panel interaktywny spowoduje jego otwarcie w okienku popup, następnej karcie albo nowym oknie przeglądarki, aktywować opcję wyświetlającą interfejs Black Menu for Google w osobnym panelu, zdecydować się na ukrycie rozszerzeń plików w panelu Google Drive, ustalić zakres elementów prezentowanych w panelu More, włączyć pokazywanie dni bez wydarzeń w kalendarzu Google, a także ustawić domyślne języki dla panelu Tłumacza Google, domyślną stronę panelu Google+, domyślny typ mapy i domyślna lokalizacja Google Maps oraz domyślny kraj dla panelu wiadomości.

Interfejs graficzny rozszerzenia został wykonany z dużym wyczuciem estetyki i jest intuicyjny w obsłudze. Mniej doświadczeni użytkownicy powinni szybko opanować wszystkie dostępne w nim funkcje. Na stronie projektu Black Menu for Google można znaleźć zbiór przydatnych informacji, a także skorzystać z odnośnika do działu wsparcia związanego z tym rozszerzeniem.

Uwaga!
Po kliknięciu w odnośnik pobierania, użytkownik zostanie przekierowany do strony w Chrome Web Store, za pomocą której można zainstalować rozszerzenie.
Wersję dla Opery 15 i późniejszych wydań tej przeglądarki można pobrać tutaj. Jest to wersja 6.4.0.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.8 (8 głosów)

Strefa Download programu
Black Menu for GoogleBlack Menu for Google 25.40.1
Wersja stabilna
1.87 MB | 2024-06-08

Ilość pobrań: 1030 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Black Menu for Google