w
googluj

AnnoPad 1.6.5


AnnoPad to dodatek do przeglądarki internetowej Google Chrome (dostępny jest również dla Firefoxa), dzięki któremu łatwo stworzymy listę stron, które chcemy zapamiętać, dodatkowo wzbogacając je o notatki. Mogą być one w podstawowym zakresie edytowane (możliwość stosowania wyróżnień tekstu, wklejania hiperłączy oraz tworzenia list wypunktowanych) oraz eksportowane do formatu PDF lub TXT.

Obsługa dodatku jest bardzo prosta, bowiem po jego instalacji jest od razu gotowy do użycia, bez żadnej dodatkowej konfiguracji. Informuje o swoim działaniu ikoną na pasku zakładek przeglądarki, na której dodatkowo wyświetlana jest ilość zapamiętanych stron wraz z notatkami. Aby dodać nową, wystarczy kliknąć na ikoną, a następnie za pomocą odpowiedniego przycisku, rozpocząć nowy wpis (adres aktualnie przeglądanej strony internetowej zostanie automatycznie importowany, a my będziemy mogli od razu przejść do edycji notatki).

Stworzone wpisy można szeregować na liście według kilku kryteriów, na przykład w pierwszej kolejności wyświetlając te najpóźniej dodane do bazy. Po zaznaczeniu kilku interesujących nas pozycji, możemy je wyeksportować do zewnętrznego pliku. Niestety w przypadku plików PDF program miewa problemy z poprawnym kodowaniem polskich znaków diakrytycznych, a obydwa dostępne formaty nie zawsze czytelnie przedstawiają notatki wyposażone w wypunktowane listy; opcja eksportu danych do pliku przyda się więc głównie do zapisu informacji będących czystym tekstem.

Uwaga!
Program w nieco starszej wersji dostępny jest również dla przeglądarki Mozilla Firefox (i pochodnych, korzystających z jej dodatków). Można go pobrać pod tym adresem.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
AnnoPadAnnoPad 1.6.5
Wersja stabilna
1.04 MB | 2017-12-17

Ilość pobrań: 83 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
AnnoPad
avatararrow
~wejko | 2015.10.11 21:06
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie można pobrać "nieco starszej wersji" dla Firefoxa,ukazuje się komunikat:

"Ten dodatek został usunięty przez jego autora".
AnnoPad 1.4.9