w
googluj

Firemin 8.1.3 Build 5133


Firemin to nieduży program dedykowany użytkownikom przeglądarki Mozilla Firefox, dzięki któremu możliwe jest wyeliminowanie problemu wycieków pamięci powodowanych przez przeglądarkę (jeśli jest ona uruchomiona przez długi czas bez wyłączania, działające aplikacje potrafią tracić część zużywanej pamięci, a w efekcie niepotrzebnie ją zajmować). Jak twierdzi producent, program zajmuje się tym zjawiskiem dużo efektowniej niż systemowy menadżer procesów (przede wszystkim dużo częściej sprawdzając stan procesów przeglądarki), wobec czego stanowi świetny dodatek dla wszystkich osób dotkniętych problemem.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu program nie zwraca na siebie szczególnej uwagi, ponieważ funkcjonuje z poziomu paska zadań systemu. Po kliknięciu na ikonie mamy do dyspozycji kilka opcji, w tym ustawienia, które są jedynym oknem w programie; pozwalają zdefiniować ilość pamięci, której odzyskiwaniem będziemy się zajmować oraz dostosować preferencje automatycznego uruchamiania programu czy zachowania przeglądarki podczas włączania Firemin.

Z poziomu programu mamy możliwość uruchomienia przeglądarki w trybie standardowym lub bezpiecznym/awaryjnym (akcje te mogą odbywać się automatycznie, kiedy klikamy ikonę Firemin). Aplikacja jest skuteczna, a przede wszystkim niewymagająca dla zasobów komputera oraz maksymalnie prosta w obsłudze dla niedoświadczonego użytkownika. Można ją z powodzeniem polecić wszystkim Internautom, którzy zauważyli problem "wyciekającej" pamięci podczas pracy z przeglądarką.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Ograniczenia!
Firemin znakomicie współpracuje z "oryginalnym" Firefoxem; nie działa niestety z przeglądarkami na nim bazującymi, np. Light Firefoxem.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
FireminFiremin 8.1.3 Build 5133
Wersja stabilna
2.97 MB | 2021-04-08

Ilość pobrań: 522 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 22

Komentarze (1)
Firemin
avatararrow
~topaz | 2015.07.05 19:46
-9 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
to moze teraz jakiś geniusz powie jak ten syf odinstalować ??
Firemin 2.0.8 Build 2086