w
googluj

Preferences Monitor 3.6.1


Preferences Monitor to rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox, które na bieżąco śledzi wszelkie zmiany zachodzące w plikach konfiguracyjnych przeglądarki, pomagając w ten sposób uniknąć użytkownikowi zezwolenia programowi instalację dodatków, które automatycznie podmieniają preferencje użytkownika przeglądarki. W praktyce polega to na bieżącym analizowaniu wpisów wysyłanych do pliku konfiguracyjnego Firefoxa, gdzie zapisywane są informacje o szczegółowych opcjach związanych z funkcjonowaniem programu. Aplikacja stara się wykryć niebezpieczne zapisy i na bieżąco informować o tym użytkownika.

Program powstał w odpowiedzi na coraz liczniejsze skargi użytkowników, u których po instalacji niektórych dodatków do przeglądarki, automatycznie zmieniały się ustawienia całego programu. Niewątpliwie mogło być to frustrujące, szczególnie, jeśli dotyczyło na przykład ulubionych stron internetowych czy ustawień związanych ze stroną domową. Dzięki instalacji opisywanego rozszerzenia, w przyszłości tego typu sytuacja nie powinna mieć już miejsca, ponieważ próba zmian ustawień zostanie odpowiednio szybko wykryta i zablokowana.

Aplikacja jest wygodna w instalacji (nie wymaga zrestartowania przeglądarki) oraz współpracuje nie tylko z bazową edycją Firefoxa, ale również z innymi przeglądarkami wydanymi na jej bazie, np. lekką odmianą Light Firefox. Opcje związane z dodatkiem (dostępne ze standardowego panelu zarządzania dodatkami w przeglądarce), umożliwiają dostosowanie aplikacji pod swoje wymagania na przykład poprzez stworzenie tzw. "białych list", gdzie wymienić możemy zapisy, które na naszą odpowiedzialność powinny być ignorowane przez program.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Preferences MonitorPreferences Monitor 3.6.1
Wersja stabilna
0.5 MB | 2015-01-16

Ilość pobrań: 66 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Preferences Monitor