w
googluj

DuckDuckGo 42.7.1.2


DuckDuckGo to wyszukiwarka internetowa, która nie śledzi działań użytkownika, która dostępna jest do pobrania jako rozszerzenie do przeglądarek Google Chrome oraz Mozilla Firefox. Jest ciekawą propozycją nie tylko ze względu na oferowaną prywatność, ale także praktyczne rozwiązania, wśród których znajduje się inteligentny tryb podpowiadania i nietypowy podgląd wyników wyszukiwania. Po instalacji dodatek nie wymaga żadnej konfiguracji. Nie jest również niezbędne ponowne uruchomienie przeglądarki.

Prócz rezygnacji z usług śledzących działania użytkownika w Sieci (dzięki temu wyniki wyszukiwania są ogólne, a nie spersonalizowane ze względu na poprzednie wyszukiwania), w opisywanym rozszerzeniu zastosowano ciekawe rozwiązanie polegające na dopisywaniu do hasła wyszukiwania dodatkowych symboli, dzięki którym program automatycznie zawęzi pola poszukiwań tylko do wybranych serwisów (na przykład zdjęć Google'a, Wikipedii czy Youtube'a). Kolejnym interesującym patentem jest sposób prezentowania wyników. W przeciwieństwie do oferowanego obecnie rozwiązania Google'a, które za jednym razem wyświetla tylko jeden typ wyników (np. tylko hiperłącza do stron, tylko fotografie, tylko filmy), tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej. Również możemy wybrać w górnego paska które informacje interesują nas najbardziej, ale wpływa to jedynie na pozycję danego typu wyników na liście, która jednocześnie prezentuje na przykład nie tylko zdjęcia, ale również linki do stron.

Choć z pozoru takie rozwiązanie może wydawać się niewygodne, w praktyce okazuje się, iż podczas internetowych poszukiwań bardzo często sięgamy również do zasobów innego typu, o których w pierwszej chwili nie pomyślimy. Przykładowo szukając na kanale YouTube utworu ulubionego wykonawcy, prawdopodobnie chętnie skorzystamy również ze strony z tekstami piosenek, co dzięki DuckDuckGo będzie szybsze, niż w wyszukiwarkach konkurencyjnych. Ponieważ program łączy w sobie bezpieczeństwo związane z prywatnością i innowacyjne rozwiązania związane z wyszukiwaniem, wart jest zainteresowania i wypróbowania.

Uwaga!
Link instalatora prowadzi do wersji przeznaczonej dla przeglądarki Google Chrome. Użytkownicy Firefoxa powinni skorzystać z dedykowanego łącza. Program dostępny jest również w formie osobnej aplikacji na urządzenia mobilne: dla platformy Android, iOS oraz Windows Phone.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (19 głosów)

Strefa Download programu
DuckDuckGoDuckDuckGo 42.7.1.2
Wersja stabilna
0.03 MB | 2016-10-16
przejdź DuckDuckGo dla Android

Ilość pobrań: 5749 | W tym miesiącu: 67 | W poprzednim miesiącu: 110

Komentarze (0)
DuckDuckGo