w
googluj

PixelBlock 2019.04.09


PixelBlock to rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które blokuje w Gmailu żądania potwierdzenia otrzymania i odczytania wiadomości e-mail. To ciekawe rozwiązanie dla wszystkich użytkowników tej przeglądarki oraz poczty Google’a, które pozwoli im zwiększyć prywatność w zakresie informacji docierających do nadawcy maili. Program jest w zasadzie bezobsługowy, przez co można go polecić dosłownie każdemu użytkownikowi. Może również działać w trybie incognito.

Po zainstalowaniu dodatku do przeglądarki (konieczne jest zaakceptowanie zezwolenia na odczyt informacji z poczty), aplikacja automatycznie gotowa jest do pracy i nie trzeba nic w niej konfigurować. Przy każdym następnym otrzymaniu maila, odpowiednie skrypty będą starały się rozpoznać zamieszczone w mailach żądania wysłania informacji zwrotnej o fakcie otrzymania i odczytania wiadomości. Jest to funkcjonalność oferowana przez niektóre skrzynki pocztowe, która z punktu widzenia nadawcy pozwala uzyskać ciekawe informacje o tym, czy odbiorca odczytał już naszego maila, jednak jednocześnie dla odbiorcy jest to element pewnej ingerencji w prywatność.

Niezależnie od naszego podejścia do powyższego problemu, zastosowanie opisywanego dodatku pozwoli zapobiec sytuacjom automatycznego wysyłania informacji zwrotnej do nadawcy. Jednocześnie przy takiej okazji użytkownik Gmaila jest informowany o tym, że aplikacja zadziałała i zablokowała odpowiednie skrypty. Warto samodzielnie przetestować program i zdecydować, czy jest dla nas przydatny.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
PixelBlockPixelBlock 2019.04.09
Wersja stabilna
0.07 MB | 2019-04-28

Ilość pobrań: 155 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PixelBlock