w
googluj

Super Simple Highlighter 3.12


Super Simple Highlighter to rozszerzenie do Google Chrome, które pozwala “zakreślać” dowolne fragmenty tekstu na ekranie, podczas przeglądania Internetu. Jest to cyfrowy odpowiednich klasycznych zakreślaczy, którymi zaznaczamy ważniejsze informacje w papierowych notatkach. Dzięki opisywanemu dodatkowi, działanie takie będzie możliwe również na ekranie komputera. Może się to okazać szczególnie przydatne wśród studentów i uczniów, podczas analizowania treści dłuższych artykułów z internetowych encyklopedii: zaznaczone fragmenty tekstu nie tylko zostają podświetlone na jeden z wybranych kolorów, ale także automatycznie przekopiowane do podręcznego przybornika. Dostaniemy się do niego, klikając na niewielką ikonkę aplikacji widoczną po prawej stronie pola adresu w przeglądarce.

Wykorzystanie programu jest bardzo proste: wystarczy zaznaczyć interesujący nas do podświetlenia fragment treści strony, a następnie z kontekstowego menu wybrać odpowiedni kolor. Domyślnie dostępnych jest ich siedem, ale z poziomu opcji rozszerzenia możliwa jest ich edycja, usuwanie oraz dodawanie nowych, własnych barw. Ustawić można nie tylko dowolny kolor podświetlenia, ale także poziom przezroczystości i barwę tekstu.

Warto zwrócić uwagę, iż przy ponownej wizycie na tej samej witrynie internetowej, aplikacja powinna zapamiętać nasze poprzednie notatki i ponownie je automatycznie zaznaczyć. Niestety, podczas naszych testów, ta funkcjonalność nie działała wystarczająco skutecznie, by można ją uznać za niezawodną, jednak na tym polu z pewnością pojawią się poprawki wraz z kolejnymi edycjami programu. Pomimo tej wady, dodatek jest bardzo ciekawy i z pewnością przyśpieszy pracę podczas analizowania dłuższych artykułów znalezionych w Sieci.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
Super Simple HighlighterSuper Simple Highlighter 3.12
Wersja stabilna
0.41 MB | 2017-08-27

Ilość pobrań: 116 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Super Simple Highlighter