w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 241
Wszystkich postów: 904369
Wszystkich tematów: 127545

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6570 dni

FlashControl for Chrome 9.4


FlashControl for Chrome to dodatek do tytułowej przeglądarki, który blokuje wyświetlanie wszystkich treści bazujących na technologii Flash. Charakteryzuje się dużą ilością ustawień, dzięki którym możemy dokładnie sprecyzować, jakie element mają być blokowane oraz dostępem do tworzenia tak zwanych “białych list” – listy stron, których działanie programu ma w ogóle nie obejmować. W praktyce aplikacja ta pozwoli zablokować wyświetlanie większości reklam, ale również innych elementów stron, które stworzone zostały o wspomnianą technologię. Jest to po prostu wtyczka do blokowania Flash.

O ile nie będziemy zainteresowani dodatkową konfiguracją preferencji, rozszerzenie jest praktycznie bezobsługowe. Kiedy jednak zechcemy skontrolować parametry jego pracy, będziemy musieli poświęcić na to kilka chwil, bowiem dostępnych opcji jest faktycznie sporo. Do ich ustawiania dostaniemy się z poziomu standardowych opcji przeglądarki w zakładce rozszerzeń. Są one niestety anglojęzyczne, niezależnie od wersji językowej przeglądarki, z której korzystamy. Do najciekawszych opcji można zaliczyć wybór głównego zachowania całego program z listy, w obrębie którego możemy później edytować własne, szczegółowe preferencje działania. Możliwe jest na przykład ręczne ustawienie wyglądu okienka, które zostanie wyświetlone zamiast zablokowanej treści, aktywowanie wyświetlania elementów Flash w tle (o ile nie są wyświetlane na pierwszym planie przeglądarki), możliwość uruchomienia zablokowanej zawartości Flash kliknięciem myszy, czy nawet tylko najechaniem kursora na dany obiekt.

Na co dzień program może być bardzo pomocny w blokowaniu irytujących reklam czy nawet niechcianych, multimedialnych formularzy na stronach. Nie zapominajmy, iż w oparciu o technologię Flash stworzone są również przydatne element stron, a wciąż nawet całe witryny – zanim niepotrzebnie stracimy nerwy, dlaczego niektóre elementy podczas przeglądania Internetu nie działają tak, jak byśmy chcieli – zwróćmy uwagę, czy wcześniej (poniekąd przypadkiem), celowo ich nie zablokowaliśmy opisywanym programem.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
FlashControl for ChromeFlashControl for Chrome 9.4
Wersja stabilna
0.14 MB | 2019-03-31

Ilość pobrań: 188 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
FlashControl for Chrome